پرش به محتوا

روسیه قرار است به جمع حامیان تروریسم بپیوندد.

راشا تودی
ترجمه مجله هفته


گزارش رسانه ها: سنای آمریکا از طبقه بندی روسیه به عنوان «حامی تروریسم» حمایت می کند.

همانطور که بلومبرگ گزارش می دهد، سنای آمریکا می خواهد از ایده قرار دادن روسیه به عنوان حامی تروریسم حمایت کند. این تصمیم به دلیل عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین گرفته شده است. ایران، سوریه، کره شمالی و کوبا در حال حاضر از سوی آمریکا در این طبقه بندی گنجانده شده اند.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا آماده است به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا پیشنهاد دهد تا روسیه را به اصطلاح حامی تروریسم در مورد عملیات نظامی ویژه در اوکراین اعلام کند.

ایران، سوریه، کره شمالی و کوبا در حال حاضر چنین وضعیتی را از دید امپریالیست های آمریکایی دارند.
بر اساس گزارش‌ها، انتظار می‌رود هر دو مجلس کنگره آمریکا قانون مربوطه را تصویب کنند و سپس باید به امضای جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برسد.
رئیس کمیته، سناتور جیم ریش، گفت که اقدامات روسیه، این کشور را به یک «ظالم» و حامی تروریسم تبدیل می کند زیرا مسکو به کشوری که از نظر وسعت، جمعیت و قدرت نظامی کوچکتر بود حمله کرد. (ویتنام، کره شمالی، سوریه، لیبی، افغانستان، گرانادا، یوگسلاوی و … همه هم اندازه آمریکا بودند جان شما!)

در اوایل ماه مه، سناتورهای آمریکایی لیندسی گراهام و ریچارد بلومنتال قطعنامه ای را در سنای ایالات متحده ارائه کردند که در آن تأیید کرد که سنای ایالات متحده اقدامات دولت روسیه به دستور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را حمایت از اقدامات تروریستی می داند. گراهام در مورد درخواست خود اظهار داشت:
«پوتین یک لات و اوباش و ظالم است و تا زمانی که جلوی او گرفته نشود، به تهدیدی فزاینده برای اروپا و جهان ادامه خواهد داد. »

کنستانتین کوساچف، معاون سخنگوی شورای فدراسیون روسیه، گفت که اکر ایالات متحده به دنبال کشورهای حامی تروریسم میگردد باید اول یک نگاهی به خودش بیندازد او توضیح داد:

« کشوری که هشت سال است به کسانی که غیرنظامیان دونباس را می‌کشند و حملات تروریستی علیه مخالفان سیاسی انجام می‌دهند پول، تسلیحات و مجوز رسانه‌ای می‌دهد، باید روزی در جستجوی کشورهای حامی تروریسم در آینه خود ببیند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: