پرش به محتوا

حزب کمونیست آلمان: آنها صلح نمی خواهند!

حزب کمونیست آلمان: آنها صلح نمی خواهند!

ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین جنگ طلبان در المائو و مادرید ملاقات می کنند

آنها صلح نمی خواهند

مارکل من

منتشرشده در زمان ما ارگان حزب کمونیست آلمان.

ترجمه از مجله هفته.

صدراعظم اولاف شولز نگران است. به دعوت آکادمی انجیلی، او جمعه گذشته در توتسینگ، بایرن سخنرانی کرد. صدراعظم حزب سوسیال دموکرات آلمان گفت: ما به شرکای جدید نیاز داریم و به شرکای بیشتری نیاز داریم. 

دموکراسی های غربی «دیگر وزن کافی ندارند». 

کشورهای جی ۷ هنوز ۴۵ درصد از تولید اقتصادی جهان را تشکیل می دهند، اما تنها ۱۰ درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص می دهند. 

به همین دلیل او نمایندگان دولت های آرژانتین، هند، اندونزی، آفریقای جنوبی و سنگال را به اجلاس جی ۷ که روز یکشنبه در قصر الما آغاز می شود، دعوت کرد. آنها باید به عنوان شرکای جدید بلوکی از کشورهای متمایل به غرب علیه چین و روسیه عمل کنند.

شولز پیش از این با ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، با همکار اوکراینی خود زلنسکی را در کیف ملاقات کرده بود. 

زلنسکی که به همراه لندن و واشنگتن خواستار تجهیزات جنگی بیشتر و کمک ناتو به اوکراین است، توانست وعده مذاکرات زودهنگام الحاق به اتحادیه اروپا را از برلین و پاریس به دست آورد که تاکنون به دلیل فساد گسترده و سرکوب اقلیت های قومی و فرهنگی در اوکراین، این چشم انداز به این کشور اعطا نشده است. در ضمن خطر فزاینده جنگ به دلیل ادغام بیشتر غرب را فراموش نکنید. 

اکنون این مرحله با ضمانت های امنیتی خواسته شده توسط کیف ترکیب شده است. 

عضویت اتحادیه اروپا بر اساس ماده ۴۲ پیمان اساسی لیسبون می تواند شامل کمک نظامی نیز باشد. 

با این وجود، دولت روسیه قبلاً در جریان مذاکرات صلح در استانبول به صراحت اعلام کرده بود که تا زمانی ضمانت داده شود که که اوکراین به عضویت ناتو در نخواهد آمد، روسیه با این اقدام مخالفتی نخواهد داشت.

روز چهارشنبه پس از اجلاس سران جی ۷ در المائو، جنگ‌افروزان در نشست ناتو در مادرید گرد هم می‌آیند تا به کار بر روی گسترش جنگ در اوکراین ادامه دهند. 

کشورهای گروه ۷ آماده حمایت از اوکراین با سلاح های سنگین برای سال های آینده هستند. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از حمایت «دراز مدت» صحبت می کند. 

محور دوم کنفرانس جنگ در مادرید، محاصره «رقیب سیستمی» چین خواهد بود. 

به همین منظور از سران کشورهای تایوان، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، استرالیا و نیوزلند نیز دعوت شده است.

دلیل احتمالی تشدید بیشتر تقابل سیاسی، نظامی و اقتصادی بلوک بین کشورهای ناتو از یک سو و اتحاد چین و روسیه از سوی دیگر است که اکنون به طور علنی در رسانه های مسلط مطرح می شود. 

نه تنها در برنامه گفتگوی «تاک شو»  تلویزیون حکومتی آلمان کانال اول دیگر نمی توان موفقیت های نظامی روسیه در دونباس و جنوب اوکراین را نادیده گرفت. 

روزنامه انگلیسی «اکونومیست» نیز از مازاد تجاری روسیه ۲۵۰ میلیارد دلار خبر داد. 

واردات به لطف تحریم های غرب محدود شده است، در حالی که انرژی به دلیل افزایش قیمت ها با قیمت بالایی صادر می شود. 

پیش بینی ها فرض می کنند که درآمد روسیه از تجارت نفت و گاز یک پنجم بیشتر از سال قبل خواهد بود.

احتمالا زلنسکی شخصا در نشست سران ناتو در مادرید شرکت نمی کند. 

رئیس جمهور اوکراین اما احتمالا به صورت دیجیتالی به نشست هفت رئیس دولت و کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا و ژاپن متصل خواهد شد. 

قدرت‌های بزرگ امپریالیستی به جای آنکه زیر چتر سازمان ملل برای یافتن راهی برای خروج از جنگ و حل مسئله پناهجویان، آوارگان و بحران غذایی ناشی از درگیری و گرانی انرژی  چاره اندیشی کنند، همچنان بر پیش برد اهداف و منافع خود با تکیه بر زور و اسلحه منافع تکیه می‌کنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: