پرش به محتوا

عوامل موساد در ایران دستگیر شدند.


راشاتودی

در دو ماه گذشته چندین ایرانی در وضعیت مرموزی جان خود را از دست داده اند. تهران اکنون گزارش می دهد که سه «عامل سرویس مخفی اسرائیل موساد» که در ماه آوریل دستگیر شدند، قصد داشتند دانشمندان هسته ای ایران را ترور کنند.

مقامات ایرانی روز سه‌شنبه اعلام کردند که سه «عامل سرویس مخفی اسرائیل موساد» که در ماه آوریل دستگیر شدند، قصد داشتند به‌طور مشخص دانشمندان هسته‌ای ایران را ترور کنند. مهدی شمس آبادی، دادستان کل استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران گفت: «دستگیری این عوامل موساد به دنبال یک عملیات اطلاعاتی پیچیده که هشت ماه به طول انجامید، انجام شد.»

وزارت اطلاعات ایران در بیانیه ای در تاریخ ۲۰ آپریل ماه گذشته از دستگیری سه مامور موساد خبر داد. ایران هیچ اطلاعاتی در مورد ملیت عوامل ادعایی ارائه نکرده است.
ایران و اسرائیل مدت‌هاست که درگیر جنگی در سایه بوده‌اند که اخیراً تشدید شده است. در ماه های اخیر سوء قصدهای متعددی علیه دانشمندان ایرانی و افسران سپاه پاسداران ایران صورت گرفته است.

گفته می شود دو دانشمند ایرانی که در اوایل ماه جاری به طور ناگهانی جان خود را از دست دادن توسط سازمان اطلاعاتی اسرائیل مسموم شدند. این را یک مقام ایرانی در گزارشی که روز دوشنبه نیویورک تایمز منتشر کرد، بیان کرد. این گزارش چند روز پس از آن منتشر شد که دو کارشناس هوافضای سپاه پاسداران ایران در شرایطی مرموز در یک سانحه جان باختند. این سریال احتمالاً با ترور افسر ایرانی سجاد خدایی که سرهنگ سپاه قدس بود آغاز شد. نیروی قدس (یا سپاه قدس) نام بازوی خارجی سپاه پاسداران ایران است. ایران مرتبا سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل موساد را مسئول حملات مختلف به تاسیسات هسته ای می داند


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: