پرش به محتوا

شرکت بیش از ۲۵۰ نفر در مراسم آسانژ در برلین

شرکت بیش از ۲۵۰ نفر در مراسم آسانژ در برلین
آزادی برای جولیان آسانژ: برادر و پدر روزنامه نگار زندانی در گالری یونگه ولت در برلین.
یونگه ولت
ترجمه مجله هفتهبرلین: استقبال از مراسم بسیار بالا بود: بیش از ۲۵۰ نفر به رویداد اطلاع رسانی و همبستگی با جولیان آسانژ که توسط روزنامه دنیای جوان در عصر سه شنبه در برلین-میته سازماندهی شده بود، آمدند. گالری یونگه ولت در خیابان تورف گنجایش کافی برای تمام شرکت کنندگان را نداشت، بنابراین اکثر علاقه‌مندان این رویداد را از طریق انتقال زنده در فضای بیرونی محل برگزاری مراسم را تعقیب کردند.


استفان هوث، سردبیر یونگه ولت در سخنرانی خوشامدگویی خود به تعهد دیرینه این روزنامه به همکار زندانی اشاره کرد. وی از رویداد مراسم همبستگی در سال ۲۰۱۲ با سفرای کوبا، ونزوئلا و اکوادور در آلمان در گالری فروشگاه دنیای جوان یاد کرد که چند هفته پس از پناهندگی آسانژ به سفارت اکوادور در لندن برگزار شد و تقریباً همه در آن حضور داشتند. در آن زمان تمام رسانه های آلمان از انتشار این حرکت سرباز زدند.


پدر و برادر بنیانگذار ویکی لیکس، جان و گابریل شیپتون، همراه با سویم داگدلن (عضو بوندستاگ از حزب چپ آلمان) در مورد توسعه بیشتر کمپین همبستگی بین المللی برای این روزنامه نگار، که در وضعیت نامناسبی قرار دارد و به علت افشاگری درباره جنایات جنگی آمریکا در عراق و افغانستان با ۱۷۵ سال حبس در آمریکا مواجه است گزارش دادند. همه اعضای هیئت در این مورد توافق داشتند که آسانژ نمی تواند انتظار یک محاکمه عادلانه را در آنجا داشته باشد.
ماتیاس فون فینتل، رئیس رسانه در اتحادیه روزنامه‌نگاران، در مورد کار برای همبستگی جولیان آسانژ را در سازمان خود گزارشی ارائه کرد و تاکید کرد که اخیراً با سرعت و تمرکز بیشتری روی این پروژه کار میشود .جولیان آسانژ بیش از سه سال است که به درخواست واشنگتن در سلول انفرادی در یک زندان با امنیت حداکثری در بریتانیا نگهداری می شود. پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا، جمعه گذشته دستور استرداد به ایالات متحده را امضا کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: