پرش به محتوا

نازی ها و فاشیست ها به اتحادیه اروپا و ناتو خوش آمدید!

راشاتودی
ترجمه مجله هفته

راه پیمایی نازی ها و فاشیست های لتونی با حمایت دولتصدها هزار قربانی غیرنظامی: سرویس مخفی روسیه پرونده های جنایتکاران نازی لتونی را منتشر می کند.

قتل های دسته جمعی یهودیان اروپایی و «کارخانه خون» برای ارتش آلمان در اردوگاه کار اجباری سالاسپیلس: سرویس امنیتی روسیه پرونده های سری تاریخی در مورد همدستان نازی های لتونی در جنگ جهانی دوم را منتشر می کند.
همانطور که خبرگزاری تاس در ۲۰ ژوئن گزارش داد، سازمان سرویس فدرال برای امنیت روسیه (FSB) در وب سایت خود پرونده های تاریخی مربوط به همکاری و مشارکت همدستان لتونیایی با آلمان نازی در قتل صدها هزار یهودی را منتشر کرد.
در میان کسانی که توسط واحدهای نازی لتونی به قتل رسیدند، ده ها هزار یهودی بودند که به طور ویژه از اروپای غربی برای قتل عام به لتونی منتقل شده بودند.

در اسناد آرشیوی، سرویس اطلاعاتی داخلی روسیه به «نازی سازی خزنده نخبگان سیاسی کشورهای اروپایی»، ممنوعیت «نمادهای پیروزی در جنگ بزرگ میهنی» و همچنین «روسوفوبیا خشمگین» در اروپا اشاره کرد. » و توضیح میدهد:

یکی از کشورهایی که در سه دهه گذشته به طور فعال نازیسم را احیا کرده است، لتونی است که رهبری آن از «کهنه سربازان» لژیون اس اس لتونی و سایر سازمان های جنایتکار مسلح همکار که رسما رژه های سالانه خود را در این کشور برگزار می کنند و از این جنایات ضد بشری تجلیل می کند.
در عین حال رهبران این کشور عضو ناتو و اتحادیه اروپا شهروندان را از برگزاری جشن روز پیروزی در ۹ می ممنوع می کنند. در مبارزه با حقیقت تاریخی، Saeima جمهوری لتونی تصمیم گرفته است تا بنای یادبود آزادی‌کنندگان ریگا و سایر آثار مشابه در قلمرو ایالتی را تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ تخریب کند.
در پس زمینه این اظهارات تهاجمی نازی ها، مناسب است با استفاده از اسناد ذخیره شده در آرشیو مرکزی سرویس امنیت فدرال روسیه، یادآوری کنیم که چه نوع «قهرمانانی» به عنوان الگو برای نسل جوان در بالتیک امروزی ساخته میشوند و از آنها توسط دولت تجلیل میشود .»

به گزارش خبرگزاری تاس، پس از اشغال جمهوری لتونی اتحاد جماهیر شوروی توسط نیروهای هیتلر، همکاران محلی با کمال میل به خدمت نازی های آلمان درآمدند و فعالانه در «حل نهائی مسئله یهودی ها» شرکت کردند. کشتار دسته جمعی یهودیان با غارت و دزدی، تمسخر و سادیسم آشکار نسبت به قربانیان همراه بود.
در ۱۲ آگوست ۱۹۴۱، کمیسر منطقه ای ناحیه سمیگالن، ای. فون ادم، در مورد فعالیت های «گروه های دفاع شخصی» لتونی به کمیسر کل لتونی در رایش کومیساریات اوستلند، درچسلر گزارش داد.

متن منتشر شده در وب‌سایت سرویس فدرال امنیت می‌گوید که نمی توان بر این نکته چشم بست که افسران مجری قانون لتونی با کشتن یهودیان، «به طور کامل انسانیت خود را از دست داده اند.»

قلمرو لتونی همچنین به صحنه کشتار دسته جمعی اسیران جنگی، سربازان شوروی سابق و خانواده های آنها و افرادی که مظنون به همکاری با ارتش سرخ بودند تبدیل شده بود. همانطور که در وب سایت اطلاعاتی روسیه اشاره شد، پس از جنگ جهانی دوم، کمیسیون فوق العاده برای بررسی جنایات نازی ها گورهای دسته جمعی حاوی بقایای حدود ۳۰۰ هزار نفر را کشف کرد.

این تعداد عظیم را می توان با این واقعیت توضیح داد که آلمانی ها با قدردانی از سلاخی و بی رحمی بی حد جلادان لتونی شروع به ارسال یهودیان از سایر کشورهای اروپایی به لتونی کردند، تا آنها را در آنجا بکشند و جنایات خود را از چشم «غرب متمدن» پنهان کنند.»
متن منتشر شده، به عنوان مثال، به تیراندازی های دسته جمعی در سال های ۱۹۴۱-۱۹۴۴ در جنگل Biķernieki اشاره دارد که توسط اشغالگران آلمانی و حامیان لتونی آنها انجام شد. قربانیان بیش از ۴۶ هزار غیرنظامی از جمله ،۱۲ هزار یهودی بودند که از اتریش، آلمان و چکسلواکی به لتونی آورده شده بودند.

هیملر گفت که من باید کار در اوستلند را طوری برنامه ریزی کنم که صلح کامل در کل منطقه بالتیک و بلاروس برقرار شود و یهودیان در اوستلند تا آخرین نفر نابود و حذف شوند.
به نقل از خبرگزاری تاس از پروتکل بازجویی فردریش اکلن، افسر اس اس اوبرگروپنفورر، که رئیس اس اس و پلیس رایش کمیساریات اوکراین و اوستلند بود.

همکاران لتونیایی نازی ها این دستورالعمل ها را با اشتیاق غیر قابل وصفی دنبال کردند – به عنوان مثال، محله یهودی نشین مینسک به یک ماشین کشتار تبدیل شد. همانطور که تاس می نویسد، محله یهودی نشین «مکانی بی رحمانه از نظر شرایط زندگی زندانیان» بود. مورخان تخمین می زنند که «حدود ۱۲۰۰۰۰ نفر از محله یهودی نشین منتقل شدند که از این تعداد بیش از ۱۰۵۰۰۰ نفر به دست نازی ها و همکاران آنها کشته شدند».
در این اسناد همچنین تاریخچه اردوگاه کار اجباری سالاسپیلس را که در اکتبر ۱۹۴۱ در نزدیکی ریگا راه اندازی شد، اشاره شده. سالاسپیل در ابتدا یهودیانی را در خود جای داد که بسیاری از آنها از گرسنگی و کار اجباری مردند. اما در سال ۱۹۴۲، یهودیان بازمانده از اردوگاه به گتوی ریگا منتقل شدند و در عوض دهقانان روستاهای بلاروس و مناطق پسکوف و لنینگراد به اردوگاه آورده شدند. بزرگسالان برای کار برده گی به آلمان فرستاده شدند، فرزندان آنها در سالاسپیلس رها شدند، جایی که آنها به عنوان «کارخانه خون» برای ارتش آلمان خدمت کردند. این کودکان روزانه تنها ۱۰۰ گرم نان و سوپ مایع دریافت می کردند و هر دو روز یکبار تا ۵۰۰ میلی لیتر از آنها خون می گرفتند. تا پایان جنگ، بیش از ۱۲۰۰۰ کودک به اردوگاه سالاسپیلس منتقل شدند که از این تعداد حدود ۷۰۰۰ دختر و پسر جان خود را از دست دادند.
واحد لتونی «کوماندو های آریاس» از اردوگاه کار اجباری سالاسپیلس محافظت می کرد. کماندو بلافاصله پس از اشغال جمهوری توسط آلمان از لتونیایی های داوطلب تشکیل شد و مسئول کشتار حداقل ۳۰۰۰۰ غیرنظامی بود. گروه‌های دیگری که در این سند ذکر شده‌اند، گروه مارتیش واگولان، گروه گربرت تیدمانیس، و اعضای لژیون داوطلب اس‌اس لتونی بودند. متن می گوید که همه آنها مرتباً مرتکب جنایات علیه مردم غیرنظامی شدند.

بزرگداشت واحدهای اس اس لتونی هنوز بخشی از ایدئولوژی دولتی لتونی است – راهپیمایی های رسمی یادبود به افتخار کهنه سربازان سازمان های نازی لتونی هر ساله در کشور عضو اتحادیه اروپا برگزار می شود. در سال‌های اخیر، این راهپیمایی‌های جنجالی همراه با کمپین تهاجمی روسوفوبیا برای تخریب بناهای یادبود سربازان شوروی و ممنوعیت جشن‌های روز پیروزی همراه شده است.

وب سایت حاوی پرونده های آرشیوی جنایات همکاران لتونی می گوید:

کمپین در کشورهای اروپای شرقی برای تخریب بناهای یادبود آزادی‌خواهان شوروی، این واقعیت غم انگیز را تأیید کرده است که ایدئولوژی نازی زنده است و حاملان آن خواستار انتقام هستند.

۱ دیدگاه »

 1. نگاشته اید: ««در مبارزه با حقیقت تاریخی، Saeima جمهوری لتونی تصمیم گرفته است تا بنای یادبود آزادی‌کنندگان ریگا و سایر آثار مشابه در قلمرو ایالتی را تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ تخریب کند.»»
  پس چرا در تخریب مجسمه های لنین(استالین را که درهمان اوان نابود کرده بودند) و آثار هنری برای آماده سازی ساکنین برای جنگ میهنی را پوتین همین چند روز پیش در دونتسک تایید و تمنا کرد؟
  پوتین برای جنگ در اوکراین میداند که تنها نیروهای راستینِ دفاع از دست آورد های لنین و استالین که اکنون نامش «فدراسیون روسیه» است را باید به جنگ ترغیب کند و از طرفی بازار غرب را از دست ندهد تا الیگارشها از سر مبارزه باوی در نیایند و هم طبقه سرمایدار روسی همراه خرده بورژوازی از وی راضی باشند.
  آقای پوتین شما کار شاقی را باید انجام دهید، زیرا سرمایداران بدون تخریب خود و قوانین خود، نیمتواند زنده بمانند! بدین خاطر لنین آنرا «مرحله گندیدگی سرمایداری» نامیده است.
  آقای پوتین کتاب «امپریالیسم بمثابه آخرین مرحله سرمایداری» را آقای سیدعلی خامنه ای نه تنها خوانده است، بلکه بعنوان کتاب خوبی که کمونیست ها نگاشته اند، خواندنش را به دانشجویان پیشنهاد میکند که منهم آنرا به شما پیشنهاد میکنم.
  شما اگر این کتاب را خوانده بودید، در حین قتل سربازان روسی در اوکراین یک نوع خرید و فروش گاز و نفت و آتش رسانیدن به جبهه دشمن را موازی با جنگ پیش نمیبردید.
  این همان منتالیتت*) خروشچفی بود که تا فروپاشی درشوروی بکار میرفت و خواستار فراگیری از غرب برای رسیدن به «سرمایدار بودن» بدون «پنهان داشتن» که سپس به قسم خوردن که «ماهم اروپایی، موبور و چشم زاغ» هستیم و خود را از «آسیای پیشرو» لنینی جدا میدانیم میباشد، که میتواند مثلث دفاعی اکنون لازم برای جلوگیری از خسارات شدید جنگ جهانی سوم مورد نیاز است یعنی مثلث دفاعی «ایران چین و روسیه»‌ صدمات جدی وارد کند. «این مبارزه در چین هم‌اکنون بنام «مبارزه با فساد» دوباره باشدت فراوان در جریان است (آسیای پیشرو لنینی) که درایران متأسفانه یک چرخش لنگ و بشدت کند است و رییسی ناکارآمد»
  آقای پوتین شما باید از تبلیغات چچنیستی بعنوان سربُرانِ وحشتناک که در خدمت وفادارانه شما درآمده اند بشدت خودداری کنید که به همان مرض آمریکایی در سوریه «دچار نشده»، متهم میشوید!
  هدف راه را تعیین میکند.
  ———————————-
  *)- از منتالیتتِ نامبرده، شخصیت و ذهنیت در بینش مصرفی افراد، در گروهی بزرگ از ساکنین کشور «شوروی» مقصود است که مدت زیادی «منیر» برای «سران و ازمابهتران» در دوسوم ساکنین جهان بوده است.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: