پرش به محتوا

تلفات قابل توجه اوکراین در یک روز!

وزارت دفاع روسیه از تلفات قابل توجه ارتش اوکراین خبر داد

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری خود بعد از ظهر سه شنبه از حملات فزاینده روسیه به اهداف نظامی در اوکراین خبر داد. حملات موشکی با موشک های نقطه زن، چهار انبار مهمات اوکراینی را در قلمرو جمهوری خلق لوهانسک و یک مجتمع موشکی ضد هوایی Buk-M1 اوکراینی را در نزدیکی روستای سورسک در قلمرو جمهوری خلق دونتسک منهدم کردند. در حملات بعدی، ارتش اوکراین در نزدیکی شهرهای بلایا گورا، نوودروشسک، میرنایا دولینا، پودلسویه و ولچیاروفکا متحمل خسارات پرسنل و فناوری شد.

کوناشنکوف همچنین گفت که نیروی هوایی روسیه به پرسنل و تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین همچنین به ۵۷ پایگاه حمله کرده است. یک مرکز فرماندهی و یک رادار اس-۳۰۰ اوکراینی در نزدیکی شهر دونتسک سورسک نیز منهدم شد. در مجموع ۵۷۰ نظامی و ستیزه جوی اوکراینی در حملات هوایی، موشکی و توپخانه ای روسیه کشته شدند. علاوه بر این، ۱۳ تانک اوکراینی و سایر خودروهای زرهی نیز از کار افتادند.

به گفته سخنگوی ارتش، پدافند ضد هوایی روسیه یک فروند هواپیمای تهاجمی سوخو-۲۵ را در منطقه خارکف سرنگون کرد. علاوه بر این، ۱۹ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی در هوا منهدم شدند. علاوه بر این، ارتش روسیه ۵ موشک توشکا-یو اوکراینی و ۳۰ موشک اوراگان را در جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک و در منطقه خارکف رهگیری و سرنگون کرد.

به گفته وزارت دفاع فدراسیون روسیه، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در ۲۴ فوریه، ۲۰۹ هواپیما، ۱۳۲ هلیکوپتر، ۱۲۹۲ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۴۸ مجتمع موشکی ضدهوایی، ۳۷۰۹ تانک و سایر خودروهای زرهی، ۵۸۰ موشک انداز چندگانه و ۲۰۶۵ اسلحه و تفنگ را از دست داده است.

کوناشنکوف در پایان افزود که دشمن همچنان متحمل خسارات قابل توجهی می شود. در تیپ ۵۷ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین که در سورودونتسک مستقر است، تنها ۲۸ ستیزه جو در یک گردان باقی مانده اند، فقط فرماندهان گردان باقی مانده اند. گردان های دفاع سرزمینی از غرب اوکراین از پیشروی به خط مقدم خودداری کردند.
حدود ۶۰۰ نفر از تیپ ۱۰۱ نیروهای مسلح اوکراین اعلام کردند که دیگر در عملیات رزمی شرکت نخواهند کرد و داوطلبانه عقب نشینی کردند و به مناطق امن بازگشتند.
در همان زمان، بسیج اجباری در مناطق اوکراینی دنپروپتروفسک، خارکف و زاپوروژیه شروع شده است: پلیس اوکراین اما برای بسیج اجباری مجبور شده مناطق نزدیک به جبهه را مسدود کرد و مردان واجد شرایط جنگیدن را دستگیر کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: