پرش به محتوا

گزارش رسانه ها: ذخایر نفت آمریکا رو به اتمام است!

راشا تودی

پلتفرم خبری آمریکایی بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که واشنگتن در سال گذشته به طور فعال ذخایر نفت استراتژیک خود (SPR) را برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت انرژی فروخته است. با این حال، به گفته بلومبرگ، دولت نمی تواند برای همیشه ذخایر را تخلیه کند. 

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، آمریکا سال گذشته به منظور جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت انرژی، ذخایر استراتژیک نفت خود (SPR) را به طور فعال فروخت. پیش‌بینی می‌شود تا ماه اکتبر، موجودی انبارها به پایین‌ترین حد در ۴۰ سال گذشته برسد. 

بر اساس این گزارش، سال گذشته نزدیک به ۱۱۵ میلیون بشکه در بازار عرضه شد. این فروش از اواسط ماه مه به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به یک میلیون بشکه در روز رسیده است. با نرخ فعلی، ایالات متحده بیش از تولید بیشتر کشورهای متوسط اوپک ​​مانند الجزایر یا آنگولا، از ذخایر نفت خود می‌فروشد. 

ذخایر نفت استراتژیک شامل دو نوع نفت خام است: نفت خام با اسید متوسط که ​​تولید روسیه است، و نفت خام اسید سبک شامل اکثر کشورهای خاورمیانه و ونزوئلا میباشد. تجزیه و تحلیل داده های رسمی انجام شده توسط بلومبرگ نشان داد که ۸۵ درصد نفت فروخته شده از ذخایر نفت استراتژیک در سال گذشته اسید متوسط ​​بوده است.  فروش این میزان نفت خام، میزان ذخایر نفت استراتژیک را «به طرز چشمگیری» کاهش داده است.

اگر واشنگتن سرعت فعلی در عرضه نفت ذخایر استراتژیک خود به بازار را حفظ کند، ذخایر نفت تا پایان اکتبر به کمترین میزان در ۴۰ سال گذشته یعنی ۳۵۸ میلیون بشکه کاهش خواهد یافت. برای مقایسه یک سال پیش، مقدار نفت ذخیره شده ،  در چهار منبع در تگزاس و لوئیزیانا، معادل ۶۲۱ میلیون بشکه بود. 

در ادامه این گزارش آمده است:

با توجه به وضعیتی که بازار نفت در حال حاضر دارد، تصور اینکه واشنگتن فروش خود را در ماه اکتبر متوقف کند، دشوار است. با قطع فروش ذخایر نفتی آمریکا  ذخایر تجاری به سرعت تمام می شود و این امر قیمت نفت را بالاتر می برد. 

بر اساس برآوردهای OilX به نقل از بلومبرگ، ذخایر نفت استراتژیک تا پایان اکتبر حاوی تنها ۱۷۹ میلیون بشکه نفت خام متوسط خواهد بود. این بدان معناست که ایالات متحده احتمالا بین ژوئن ۲۰۲۱ تا اکتبر ۲۰۲۲ بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ میلیون بشکه نفت خام متوسط ​​سنگین از ذخایر خود را فروخته است. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: