پرش به محتوا

پوتین: اقتصاد روسیه با ثبات است.

ولادیمیر پوتین در مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ سخنرانی می کند

نوشته آرنولد شولتسل
منتشر شده در یونگه ولت
ترجمه از مجله هفته.ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه معتقد است اقتصاد کشورش پر قدرت و قوی است. او روز جمعه در مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ گفت که تلاش های غرب برای تضعیف روسیه شکست خورده است. «جنگ برق آسا» اقتصادی علیه روسیه هیچ شانسی برای موفقیت ندارد.

سیستم بانکی روسیه تثبیت شده است. نقدینگی کافی برای تامین اقتصاد وجود دارد. پیش بینی های غم انگیز در مورد کاهش شدید ارزش پول ملی، روبل، محقق نشد. تورم ۱۶.۷ درصدی که پوتین اعلام کرد در واقع به نقطه اوج خود رسیده است.

پوتین در بخش دوم سخنرانی خود به بررسی وضعیت اقتصاد جهان پرداخت. وی با بیان اینکه جهش تورم کالاها از مدت ها قبل از رویدادهای امسال آغاز شده است، تاکید کرد:

«جهان سال‌ها با سیاست‌های کلان اقتصادی غیرمسئولانه توسط کشورهای موسوم به جی ۷، از جمله انتشار کنترل‌نشده گازهای گلخانه‌ای و انباشت بدهی‌های بدون تضمین، به این نقطه رسیده است.» این فرآیندها با همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ شتاب گرفت، زمانی که هم عرضه و هم تقاضا برای کالاها و خدمات در سراسر جهان به شدت کاهش یافت.
«عملیات نظامی روسیه در دونباس» هیچ ربطی به تورم ندارد.
پوتین توضیح داد: «طوفان تورم این سوال مشروع را برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه ایجاد می کند:
چرا آنها باید مواد خام را با دلار و یورو معامله کنند؟ که در مقابل چشم آنها، این ارزها ارزش خود را از دست میدهند؟ نتیجه نهائی این است که اقتصاد موجودات خیالی ناگزیر با اقتصاد ارزش ها و دارایی های واقعی جایگزین می شود. »
ذخایر ارزی جهانی در حال حاضر معادل ۷.۱ تریلیون دلار آمریکا و ۲.۵ تریلیون یورو است که هر سال حدود هشت درصد از ارزش خود را از دست می دهند.
«علاوه بر این، بر اساس سیستم پولی دلار و یورو اگر ایالات متحده سیاست های این کشور یا آن کشور به مذاق خوش نیاید، ممکن است هر زمان که بخواهد دارائی های آن کشور ها را مصادره و به سرقت ببرد. »
این امر برای بسیاری از کشورهای جهان که هنوز ذخایر ارزی خود را بر این ارزها استوار کرده و نگهداری می کنند به یگ خطر بسیار واقعی تبدیل شده است.,
برای کشورهای غربی، عملیات در دونباس «یک راه نجات است که آنها را قادر می سازد تا اشتباهات و قضاوت های نادرست خود را به گردن دیگران بیندازند، در این مورد خاص طبعا به گردن روسیه انداخته اند».

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: