بیش از ۵۰ ژنرال و افسر اوکراینی امروز یکجا کشته شدند!

به کزارش راشاتودی و به نقل از وزارت دفاع روسیه، ۵۰ ژنرال و افسر اوکراینی در حمله موشکی یکجا کشته شدند

ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در یک نشست خبری بعد از ظهر یکشنبه از موفقیت‌ها و پیشروی به سمت سیورودونتسک خبر داد. با حمایت نیروهای مسلح روسیه، شبه نظامیان خلق لوگانسک کنترل شهر متیولکینو را به دست گرفتند. به گفته کوناشنکوف، برخی از یگان های ارتش اوکراین به دلیل کمبود مهمات و تدارکات و روحیه کم جنگی در حال خروج از منطقه جنگی هستند.

کوناشنکوف همچنین گفت که ارتش روسیه به حملات خود به اهداف نظامی در اوکراین ادامه می دهد. در ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت اروپای مرکزی، مرکز فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی روستای «شیروکایا داچا» در منطقه دنپروپتروفسک با موشک های بسیار دقیق «کالیبر» مورد اصابت قرار گرفت. در آن زمان جلسه فرماندهی گروه سپاه اسکندریه برگزار میشد. در نتیجه این حمله، بیش از ۵۰ ژنرال و افسر ارتش اوکراین از جمله نیروهای ستاد کل ارتش این کشور کشته شدند.
حملات موشکی بیشتر، ده هاویتزر ام ۷۷۷ و تا ۲۰ خودروی زرهی را در کارخانه ای در شهر نیکولایف که کشورهای غرب در ده روز گذشته به رژیم کی یف عرضه کرده بود، منهدم کرد.

علاوه بر این، کوناشنکوف گزارش داد که ارتش اوکراین در نزدیکی ایستگاه راه آهن گوبینیچا در منطقه دنپروپتروفسک اوکراین متحمل خسارات پرسنل سنگین شده است. بیش از ۱۰۰ سرباز اوکراینی کشته شدند و ۳۰ تانک و خودروی زرهی در هنگام تخلیه و ترابری نیرو منهدم شدند. تا ۲۰۰ ستیزه جو، از جمله مزدوران خارجی، در نزدیکی روستای سلیدوو کشته شدند.

نیروی هوایی روسیه به چهار انبار موشک و مهمات در خاک جمهوری خلق دونتسک حمله کرد و سکوی پرتاب مجتمع موشکی ضد هوایی بوک-ام ۱ در خاک جمهوری خلق لوگانسک را منهدم کرد. سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۰۰ نازی در حملات هوایی، توپخانه‌ای و موشکی روسیه کشته شده‌اند.

کوناشنکوف همچنین از استفاده از پدافند ضد هوایی روسیه خبر داد. یک هواپیمای جنگنده سوخو-۲۵ اوکراینی در منطقه نیکولایف سرنگون شد. در مجموع هشت هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی در مناطق خارکف و خرسون، در جمهوری خلق لوگانسک و نزدیک جزیره مار منهدم شد. علاوه بر این، پدافند ضد هوایی روسیه سه موشک زیردریایی توچکا اوکراینی و دو موشک اوراگان را رهگیری و نابود کرد.

علاوه بر این، دو فروند جنگنده سوخو-۲۵ اوکراینی به مواضع ارتش اوکراین در نزدیکی روستای شیروکویه در منطقه دنپروپتروفسک حمله کردند!!.

به گفته وزارت دفاع روسیه، از آغاز عملیات ویژه در ۲۴ فوریه، اوکراین در مجموع ۲۰۷ هواپیما، ۱۳۲ هلیکوپتر، ۱۲۴۹ پهپاد، ۳۴۴ مجتمع موشکی ضد هوایی، ۳۶۸۳ تانک و سایر خودروهای زرهی و ۵۶۲ موشک انداز متعدد را از دست داده است.