پرش به محتوا

این اسمش آدم کشی با برنامه است!

Andrés Manuel López ObradorWahlfavorit Obrador – Urheber/in: Eneas De Troya. Creative Commons License LogoDieses Bild steht unter einer Creative Commons Lizenz.

واگذاری سلاح برای قربانی کردن افراد بیشتر: مکزیک اقدام ناتو علیه اوکراین را محکوم می کند!

منتشر شده در روسیا الیوم

ترجمه از مجله هفته

آندرس اوبرادور رئیس جمهور مکزیک از اقدامات ناتو در اوکراین انتقاد کرد. سیاست غرب در اوکراین کاملا غیراخلاقی است و فقط به خونریزی بیشتر کمک می کند. رئیس دولت پرنفوذ مکزیک اکنون متقاعد شده است که می توان از جنگ جلوگیری کرد.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک، از کشورهای غربی به خاطر مدیریت درگیری‌ها در اوکراین انتقاد کرد و هشدار داد که ارسال بیشتر تسلیحات خارجی تنها منجر به خونریزی بیشتر خواهد شد.

اوبرادور در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در روز دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره درگیری اوکراین و روسیه سخنرانی کرد. در حالی که وی نامی از کشورهای خاصی نبرد، اما تاکید کرد که کسانی که به کیف سلاح می فرستند – سیاستی که به شدت توسط ایالات متحده و اکثر متحدان ناتو آن حمایت می شود – به افزایش تلفات از همه طرف ها کمک می کنند:

«چقدر آسان است که بگوییم، «من فلان مقدار پول برای خرید اسلحه برایتان می فرستم – من تسلیحات را برایتان ارسال میکنم و شما جسد ها را تحویل بدهید . این تصمیمات همه غیر اخلاقی هستند.»

اوبرادور افزود:

«آیا نمی‌توان از جنگ در اوکراین جلوگیری کرد؟ بله، البته که میتوان جلوگیری کرد! این سیاست که شما در پیش گرفته اید شکست خورده است. به آسیب و تلفات جانی ناشی از آن نگاه کنید.»

رئیس جمهور مکزیک درباره چگونگی جلوگیری از خصومت ها توضیح بیشتری نداد. با این حال وی خواستار این شد که فورا این سیاست را کنار بگذارند و از ادامه آن پرهیز کنند و ابراز تاسف کرد که این سیاست توسط «نخبگان» و نه «مردم» طرح ریزی، پی گیری و حمایت می شود.

اگرچه مکزیک قبلاً اعلام کرده بود که از حمله روسیه به همسایه خود حمایت نمی کند، اما از پیوستن به تحریم های غرب علیه اقتصاد روسیه نیز خودداری کرد و از ارائه تسلیحات به دولت در کیف سرباز زد. اوبرادور ماه گذشته گفت که کشورش علیرغم فشار واشنگتن که توسط کن سالازار، فرستاده آن کشور به دولت مکزیک ابلاغ شده بود، و از مقامات مکزیکی خواسته بود «همبستگی خود را با اوکراین نشان دهند»، می‌خواهد در این درگیری «بی‌طرف بماند».
ناتو به تلاش های خود برای تسلیح مجدد اوکراین ادامه می دهد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل اتحاد نظامی این هفته اعلام کرد که کیف باید سلاح های سنگین بیشتری دریافت کند. مارک روته، نخست وزیر هلند، که روز سه شنبه میزبان نشستی بین استولتنبرگ و شش عضو دیگر ناتو بود، از این موضع حمایت کرد و تاکید کرد که بلوک نظامی به رهبری ایالات متحده باید «محکم» پشت سر اوکراین بایستد.
«از آنجایی که نمی‌توان رویارویی مستقیمی بین نیروهای ناتو و روسیه وجود داشته باشد، ما باید اطمینان حاصل کنیم که اوکراین می‌تواند این جنگ را به پیش ببرد و به تمام سلاح‌های لازم دسترسی داشته باشد.»

ایالات متحده همچنان مقام رهبری جهان را در تامین تسلیحات به اوکراین در اختیار خود دارد. از ماه مارس، این کشور میلیاردها دلار تسلیحات سنگین و سبک از جمله توپخانه، سامانه های موشکی متعدد، پهپادها، بالگردها و موشک های ضد تانک و ضدهوایی به اوکراین ارسال کرده است. با این حال، کیف همچنین درخواست کمک نظامی بیشتری میکند. یکی از دستیاران ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه یک «لیست خواسته های» طولانی را برای کشورهای غربی ارائه کرد که در آن هزاران خودروی زرهی، ۵۰۰ تانک، ۱۰۰۰ هویتزر و تعدادی دیگری از سلاح های سبک و سنگین را ذکر کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: