پرش به محتوا

اسکات ریتر: جنگ تمام نمی شود تا زمانی که پرچم روسیه در اودسا به اهتزاز درآید!

روسیه امروز
ترجمه مجله هفته
اسکات ریتر، افسر سابق اطلاعات تفنگداران دریایی ایالات متحده و بازرس تسلیحات سازمان ملل، با تخصص و تحلیل خود از جنگ اوکراین، مخاطبان زیادی را در رسانه های اجتماعی و تلویزیون به دست آورده است. وی اکنون در مورد آخرین وضعیت توسعه عملیات نظامی روسیه اظهار نظر کرده و اعلام کرده است که روسیه به تکمیل «مرحله دوم» – آزادسازی دونباس – نزدیک است. به گفته ریتر، اگر به کارت ها نگاه کنید، روسیه برنده می شود.

او همچنین با توجه به تحولات میدان نبرد و بیانیه لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که از نازی زدائی شرق اوکراین به جای کل اوکراین صحبت می کرد، میتوان حدس و گمان زد که احتمالا چه خواهد شد. بر این اساس، ریتر می گوید می تواند تصور کند که پس از آزادسازی دونباس، تمرکز بر توانائی های اقتصادی خواهد بود، جایی که روسیه برای دستیابی به اهداف خود برگ برنده را در دست دارد.

به گفته ریتر، از آنجایی که گفته می شود ۷۰۰ هزار نفر در اوکراین اسلحه بدست هستند و تحویل انبوه تسلیحات از غرب نیز انجام می شود، در حالی که روسیه فقط ۲۴۰ هزار نیرو در منطقه مستقر کرده است، تلفات اجتناب ناپذیر نیروهای خودی بسیار زیاد خواهد بود. جنگ بی پایان خواهد بود و بسیج عمومی در روسیه برای اقتصاد داخلی بسیار مضر خواهد بود.

از نظر ریتر، اعمال فشار اقتصادی بر غرب نتیجه منطقی خواهد بود، به خصوص که اروپا با تحریم ها شاخه ای ای را که خود بر آن نشسته است را اره کرده است و از نظر اقتصادی در حال فروپاشی است. پس از آن روسیه می تواند خواسته های خود را برای «اوکراین عاری از بلوک نظامی و عاری از نازی ها» از طریق فشار اقتصادی انجام دهد.

اما به گفته ریتر، این حدس و گمان محض است. با این حال، او مطمئن است که روسیه تا زمانی که اودسا تحت کنترل روسیه نباشد، به عملیات نظامی ویژه خود پایان نخواهد داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: