پرش به محتوا

فصلی از دفتر حقوق بشر اروپائی، گور بابای گوایدو، نفت را بچسب!مجله هفته و راشاتودی آلمانی

به گزارش راشاتودی، پس از تأثیرات مخرب تحریم‌های ضدروسی بر اقتصاد آلمان، دولت این کشور برای یافتن راه‌حلی برای معضل خودآزاری عجله دارد – اکنون قرار است ونزوئلا در کنار «همه جا» نجات دهنده وضعیت ناروشن و اسفبار تامین انرژی دولت آلمان شود.

همانطور که هندازبلات روز دوشنبه گزارش داد، ایالات متحده دروازه روابط تجاری خود را با ونزوئلا حداقل برای مدتی باز می کند. واشنگتن اکنون به شرکت انرژی ایتالیایی انی و شرکت اسپانیایی رپسول اجازه داده تا نفت ونزوئلا را به اروپا ارسال کنند.

دولت آلمان همچنین در حال برنامه ریزی برای تامین نفت پالایشگاه شودت، براندنبورگ، از مقصد ونزوئلا است که تا همین اواخر این کشور را به عنوان یک کشور منفور ضد حقوق بشری و مادورو را یک دیکتاتور چپگرا تلقی ارزیابی میکرد که از سوی اتحادیه اروپا و آلمان حتی به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته نمی شد و آنها همچنان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور قانونی این کشور به رسمیت میشناسند!. شیرینی ماجرا این است این ناز و غمزه های حقوق بشری و محیط زیستی وقتی که ماجرا تامین انرژی جدی میشود تبدیل به یک بازی کودکانه و ابلهانه شده و بدست فراموشی سپرده میشود، بیشتر سوخت مورد نیاز شرق آلمان در شهری در نزدیکی مرز لهستان تولید می شود که قبلا نفت روسیه را فرآوری می کرد. حتی ۹۰تا درصد از سوخت های فسیلی در منطقه بزرگ برلین-براندنبورگ، از این شهر کوچک ایالت براندنبورگ تامین می شود.
به گفته هندلزبلات، قرارداد با شرکت انرژی فسیلی ایتالیائی انی ۳.۸ میلیون بشکه است و با رپسول نیز حجمی مشابه خواهد داشت. برای این منظور، دولت ایالات متحده قبلاً مجوز گروه آمریکایی شورون را تمدید کرده است که امکان مذاکره با شرکت دولتی ونزوئلا PDVSA را فراهم می کند.
نه وزارت اقتصاد آلمان تحت رهبری رابرت هابک (سبزها) و نه وزارت خارجه آنهم سبزها نمی خواستند تلاشی برای اظهار نظر به طور رسمی در این مورد کنند، سبزها که با شعار برچیدن بساط انرژی فسیلی و بکارگیری انرژی های آلترناتیوی توانستند آرا مردم را برای راه یافتن به پارلمان جلب کنند عملا به بدترین دولت تاریخ معاصر آلمان در تامین انرژی تبدیل شده اند در همین برهه از زمان حتی روی بکار اندازی دوباره نیروگاه های هسته ای و ذغال سنگی از سوی وزرای سبز کار می شود. از زمانی که تحریم‌های ضد روسیه اعمال شد، که تاثیر زیادی بر اقتصاد آلمان دارد، دولت آلمان به‌دنبال تامین‌کنندگان انرژی جدید در سراسر جهان بوده است. با این حال، قراردادهای برنامه ریزی شده با امارت قطر که صد البته مرکز رعایت حقوق بشر و حقوق کارگران خارجی در جهان میباشد و در مصرف بی حد انرژی و آسیب به محیط زیست از پیشرو ترین کشورهای جهان است هنوز محقق نشده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: