پرش به محتوا

شیطان سازی از ایران عامل پر کردندجیب صنایع نظامی آمریکا.

راشا تودی
مجله هفتهآمریکا می خواهد به اسرائیل و کشورهای عربی برای تقویت دفاع هوایی علیه ایران کمک کند

با تصویب احتمالی لایحه جدیدی در کنگره آمریکا، پنتاگون دفاع هوایی اسرائیل و چندین کشور عربی را در یک سیستم دفاعی مشترک ادغام خواهد کرد تا از «تهدیدات» ایران جلوگیری کند.

بر اساس لایحه ای که روز پنجشنبه در کنگره آمریکا ارائه شد، پنتاگون برای جلوگیری از «تهدیدات» ایران، پدافند هوایی اسرائیل و چندین کشور عربی را در یک سیستم دفاعی مشترک تقویت و ادغام می کند.

این لایحه جدیدترین تلاش آمریکا برای تقویت همکاری دفاعی بین اسرائیل و کشورهای عربی پس از عادی سازی روابط تل آویو با چندین کشور عربی است. وال استریت ژورنال گزارش می دهد که این پیشنهاد با هدف تشویق متحدان ایالات متحده در منطقه به اقدامات هماهنگ تر است.

کنگره ایالات متحده بدین ترتیب به وزارت دفاع ایالات متحده اجازه می دهد تا با اسرائیل، مصر، اردن، عراق و کل شورای همکاری خلیج فارس – متشکل از عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، قطر، عمان و کویت – برای ایجاد یک سازمان یکپارچه هوائی، توسعه معماری دفاع موشکی برای «دفاع از تهدیدات ایران» در منطقه همکاری کند.

مصر و اردن ده ها سال پیش با اسرائیل قراردادهای صلح منعقد کردند، در حالی که بحرین و امارات متحده عربی با میانجیگری ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ به عنوان بخشی از به اصطلاح توافقنامه ابراهیم، روابط دیپلماتیک با تل آویو برقرار کردند. با این حال، هنوز مشخص نیست که ایالات متحده چگونه قصد دارد کشورهایی مانند عراق، عمان و قطر را که هنوز اسرائیل را به رسمیت نشناخته اند، درگیر این طرح نظامی مشترک کند.
این لایحه دو حزبی (حزب دمکرات و حزب جمهوریخواه) توسط جکی روزن و کوری بوکر از دموکرات ها و جونی ارنست و جیمز لنکفورد از جمهوری خواهان در سنا ارائه شد. در مجلس نمایندگان، براد اشنایدر، دیوید ترون و جیمی پانتا از دموکرات‌ها و کتی مک موریس راجرز، آن واگنر و دان بیکن از جمهوری‌خواهان از این پیشنهاد حمایت می‌کنند. همه حامیان اعضای گروه کنگره توافقنامه آبراهام هستند که در اوایل سال جاری تأسیس شد.

بر اساس پیش نویس جدید، وزارت دفاع باید ظرف ۱۸۰ روز پس از پس از تصویب احتمالی این لایحه پیشنهادی باید پنتاگون یک پژوهش امکان‌پذیری ایجاد چنین سامانه پدافند هوایی را برای مقابله با برنامه‌های پهپادی و موشکی ایران به کنگره ارائه کند.
ده کشور عربی ذکر شده در این لایحه شرکا یا متحد واشنگتن هستند. در حالی که ایالات متحده عمدتاً تا بحال نیروهای مسلح کشورهای عربی ذکر شده را با قابلیت های دفاع هوایی قابل توجهی مسلح کرده است اما هیچ رویکرد هماهنگی برای دفاع هوایی مشترک در میان کشورهای عربی تابحال وجود ندارد. کارشناسان امنیتی می گویند که همکاری نزدیک تر، سیستم هشدار اولیه موثرتری را برای کشورهای درگیر امکان پذیر می کند.

۱ دیدگاه »

 1. آقای خادم اشرافی کی میخواهید بیدار شوید، تا کی میخواهید خوانندگان را نادان فرض کنید؟
  بالاخره روزی باید شما هم بیدار شوید که در ایران نظام ملایی موجود نیست بلکه این نظام یک نظام سرمایداری است با بانکهای خصوصی مانند ام.آمریکا و اروپا. تولید بر پایه «سرمایه گذاری ثابت و متحرک» مرحله تولیدی و سپس پس انداختن سرمایه ها با مقداری بیشتر، که مارکس از ارزش اضافه سخن میگوید میباشد.
  راه حل‌های نجات از سرمایداری را هم کمون پاریس و همچنین انقلاب کبیر اکتبر «با ده روزی که جهان را لرزانید»، به جهانیان نشان دادند که پایان خط چه نوع حکومتی در آینده در انتظارشان است.
  حال شما خود را به نابینایی می‌زنید تا بتوانید برای پوچ گویی های خود راه را هموار نمایید.
  آخوندها ملاها آیت الله ها مانند همه کشورهای سرمایداری، سرمایه های کلان کشوری را در اختیار دارند و مانند کلیه کشورها با سرمایه های تسخیر کرده خود(انباشت سرمایه) در تولید شرکت دارند!
  این امر هم در اروپا و هم در ام.آمریکا کانادا… باکمال روشنی قابل مشاهده است. نیمی از مستقلات کشورهای اروپایی متعلق به سازمان های کلیسایی میباشد. بنگاه های آب و گاز در ایتالیا رسما متعلق به واتیکان است. در آلمان تقریباً کلیه کارخانه های تولیدی تاسیات نفت و گاز سازی متعلق به موقوفه های کلیسایی Kirschliche Stiftung بعنوان مثال «لنچز» میباشد.
  نخیر در کشورهای سرمایداری هرکجا روی آسمان باکمی تفاوت‌های ظاهری همین رنگ است که گاهی سرمایداران رنگ حکومت را مذهبی تر میکنند وگاهی برای فرار از انقلابات کارگری دم از دمکراسی غربی تو بخوان ابزار فاشیستوییدی دمکراسی «حقوق بشری» میزنند!!
  بنابراین شما با گفتن «در این که رژیم آخوندی ایران شیطان صفت است شکی وجود ندارد» گریبان خود را از سرمایداری بودن ایران با ارتشی نوین که آمریکا و انگلیس را چندین باردرمقابل نان دهندگانشان شرمنده کرده است، و این مقاله صدای روسیه هم آنرا تأیید میکند داراست و دارای پلیس تادندان مسلح مانند اروپا و آمریکا میباشد. شما با آخوندی نامیدن نظام ایران گریبان خود را از مبارزه بر علیه سرمایه داری آزاد مینمایید.
  ناگفته نماندکه اکنون کلیه تلاش ایرانیان باید بر علیه امپریالیسم سرکرده که اکنون برای دفاع از سرکردگی خود دیوانه وار جهان را بجنگ جهانی کشیدن تهدید میکند یعنی امپریالیسم آمریکا تمرکز دهند.
  من وظیفه خود و کلیه خارجی ها می‌بینم که در جنبش های صلح قویاً شرکت کنند و توده ها را بمبارزه علیه جنگ جهانی سوم دعوت نمایند.
  در ضمن فراموش نفرمایید که شیطان تنها کسی بود که زانو نزد و بهمین خاطر از بهشت بیرون گردید تا خداوند قادر و توانا دشمنی برای خود خلق کرده باشد.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: