پرش به محتوا

گزیده اخبار عملیات ویژه روسیه در اوکراین – ۱۰۸

وزارت دفاع روسیه از انهدام پایگاه مزدوران خارجی در منطقه خارکف خبر داد

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که موشک های دقیق روسیه یک پایگاه مزدوران خارجی در منطقه خارکف را منهدم کرده است.

کوناشنکوف گفت: موشک‌های ضدهوایی با دقت بالا پایگاه مزدوران خارجی را در نزدیکی شهرک آودیوکا در منطقه خارکف منهدم کردند.

به گفته کوناشنکوف، سایر اهداف شامل 9 منطقه است که سربازان و تجهیزات نظامی اوکراین در آن مستقر بودند و پنج موقعیت شلیک توسط واحدهای پرتاب موشک در مالوریازانتسوو، ولچیاروفکا، پودگورنویه و لیسیچانسک درجمهوری خلق لوگانسک سخنگوی وزارت دفاع گفت: علاوه بر این، یک سامانه موشکی Buk-M1 در نزدیکی شهرک Minkovka در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.

سازمان بهداشت جهانی نمی تواند شیوع وبا را در ماریوپول تایید کند

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز شنبه گفت که این سازمان هیچ گزارشی مبنی بر موارد مشکوک یا تایید شده ابتلا به وبا در شهر ماریوپول که اخیراً توسط روسیه تصرف شده است، دریافت نکرده است. با این حال، به دلیل درگیری شدید، خطر شیوع بیماری افزایش می یابد.

سازمان جهانی بهداشت خود در ماریوپل نمایندگی ندارد، اما در تماس نزدیک با شرکای محلی است.

وبا یک بیماری اسهالی تهدید کننده زندگی است که معمولاً از طریق نوشیدن آب آلوده به مدفوع منتقل می شود.

وزارت دفاع بریتانیا و شهردار سابق شهر، وادیم بویچنکو، که پس از تصرف شهر گریختند، پیش از این ادعا کرده بودند که مواردی از ابتلا به وبا در این شهر وجود دارد.

واشنگتن پست: غرب اعتماد خود را به پیروزی اوکراین از دست داده است


به نوشته روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، غرب دیگر باور ندارد که کیف در رویارویی با مسکو پیروز خواهد شد.

«اوکراین تقریبا تمام مهمات سلاح های دوران شوروی را که اساس زرادخانه ارتش اوکراین را تشکیل می دهد، تمام شده است. این سیستم ها در خدمت کشورهای اروپای شرقی هستند، اما در حال حاضر هیچ مازادی باقی نمانده است که هنوز (به اوکراین) اهدا می شود. می تواند تبدیل شود.»

به نوشته این روزنامه، کمک های غربی به مقدار کافی نمی رسد. به نوشته واشنگتن پست، غرب به دلیل قدرت آتش برتر روسیه دیگر به موفقیت جنگنده های اوکراینی اعتقادی ندارد.

رئیس دومای روسیه:گروه ۸ جدیدی شامل ایران، هند و چین تشکیل می‌شود

رئیس دومای دولتی روسیه امروز در سخنانی تصریح کرد: با سیاست‌های تحریمی آمریکا و متحدانش، گروه ۸ جدیدی شامل ایران، هند، چین و روسیه تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تاس، «ویاچسلاو ولودین» (Vyacheslav Volodin) رئیس دومای دولتی روسیه امروز شنبه در سخنانی تصریح کرد که آمریکا و متحدانش با اتخاذ سیاست های تحریمی خود باعث ایجاد نقاط جدیدی رشد و شکوفایی در جهان شده اند.

بر اساس اعلام این رسانه، رئیس دومای دولتی روسیه در این خصوص گفت: اقدام واشنگتن و متحدانش در خصوص قطع روابط اقتصادی موجود، نقاط رشد جدیدی را در جهان ایجاد کرده است. تحریم‌ های غرب به تشکیل گروهی متشکل از ۸ کشور دیگر یعنی ایران، چین، هند، روسیه، اندونزی، برزیل، مکزیک و ترکیه منجر می‌ شود که ۲۴.۴ درصد از گروه قدیمی کشورهای توسعه‌ یافته از نظر تولید ناخالص داخلی و برابری قدرت خرید جلوتر است.

«ویاچسلاو ولودین» در این باره اضافه کرد: ایالات متحده با دستان خود شرایطی را برای کشورهایی که مایل به انجام گفتگوی برابر و روابط متقابل سودمند هستند ایجاد کرده تا در واقع یک گروه جدید «گروه ۸» با روسیه تشکیل دهند.

از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند ماه سال گذشته) تا کنون محور غرب به سرکردگی آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم های متعددی را علیه مسکو به اجرا درآورده اند؛ محدودیت هایی که ولادیمیر پوتین رییس جمهور این کشور تأکید کرده است که با آن ها مقابله کرده و آن ها را شکست خواهد داد

روسیه:مسکو به تقویت موضع ناتو در لهستان پاسخ می دهد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که پاسخ مسکو به تجدید قوای نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در لهستان متناسب خواهد بود.

به گزارش رویترز، خبرگزاری اینترفکس به نقل از اولگ تیاپکین مدیر بخش اروپای وزارت خارجه روسیه نوشت: مانند همیشه پاسخ متناسب و مناسب با هدف خنثی کردن تهدیدات احتمالی برای امنیت فدراسیون روسیه، وجود خواهد داشت.

رهبران ۹ کشور اروپای مرکزی و شرقی در نشستی در بخارست پایتخت رومانی از ناتو خواستند تا جبهه شرقی خود را در پی حمله روسیه به اوکراین تقویت کند.

کلاوس یوهانیس رئیس جمهور رومانی در این نشست با اشاره به افزایش خطرات امنیتی در رومانی و دریای سیاه گفت: حضور یکپارچه ناتو در جبهه شرقی، منسجم، قوی، معتبر و پایدار به ویژه در دریای سیاه است که بیش از همه در معرض تهدیدات روسیه قرار دارد.

آندری دودا رئیس جمهور لهستان نیز در دیدار روز جمعه گفت: ما روی افزایش حضور آمریکا در بخش خود از اروپا حساب می کنیم. ما خواهان افزایش حضور رو به جلویی هستیم که امروز در جبهه شرقی ناتو داریم.

دودا در ادامه افزود: ما می خواهیم گروه های گردان موجود به گروه های تیپ تبدیل شوند زیرا یک گروه تیپ شامل حدود ۳ هزار نیرو است که قدرت قابل توجه و قابل مشاهده خواهد داشت.

وزارت دفاع روسیه از سرنگونی سه هواپیمای جنگی اوکراینی خبر دادژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در جلسه توجیهی صبح شنبه خود، از حملات دقیق بیشتر ارتش روسیه به اهداف نظامی در اوکراین خبر داد. محل استقرار مزدوران خارجی در نزدیکی روستای آندریفکا در منطقه خارکف مورد حمله قرار گرفت. همچنین در 24 ساعت گذشته، موشک های با دقت بالا برای حمله به 9 مرکز فناوری و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین، 5 موقعیت شلیک با پرتابگرهای متعدد راکت و یک مجتمع ضد موشکی Buk-M1 استفاده شده است.

کوناشنکوف گفت که نیروی هوایی روسیه در همین مدت به 48 مرکز تجهیزات و پرسنل ارتش اوکراین حمله کرده است. بیش از 170 ملی گرا کشته شدند. پنج دستگاه تانک، شش قبضه توپ، هشت خودروی نظامی و یک انبار مهمات در روستای کراسنوپلیه منهدم شد.

پدافند هوایی روسیه دو فروند جنگنده میگ 29 را در نزدیکی روستای اسنگیروفکا در منطقه نیکولایف سرنگون کرد. علاوه بر این، اوکراین یک جت جنگنده Su-25 را در نزدیکی روستای الکساندروکا در منطقه خارکف از دست داد. در مجموع دوازده پهپاد در حریم هوایی منطقه خارکف و جمهوری خلق لوگانسک سرنگون شد. سخنگوی مقامات افزود: سه موشک اوراگان در منطقه خارکف رهگیری شد.

کوناشنکوف اظهار داشت که حداقل 300 ملی‌گرای اوکراینی در حملات توپخانه‌ای متعدد کشته شدند. 11 خودروی زرهی، دو موشک انداز چندگانه گراد، 10 قبضه توپ و 9 خودروی نظامی نیز سرنگون شدند. 9 اردوگاه با راکت، مهمات و سوخت نیز منهدم شد.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسدر مجموع 198 فروند هواپیما، 130 بالگرد، 1180 هواپیمای بدون سرنشین، 337 سامانه موشکی ضدهوایی، 3503 دستگاه تانک و خودروی زرهی، 506 موشک پرتاب چندگانه و 1859 قبضه توپ و خمپاره از بین رفت.

جمهوری خلق لوگانسک: بیش از 400 سرباز اوکراینی در کارخانه شیمیایی سورودونتسک Azot مستقر شدند.


رودیون میروشنیک، سفیر جمهوری خلق لوگانسک در روسیه در تلگرام گزارش داد که بیش از 400 جنگنده اوکراینی در کارخانه شیمیایی آزوت در شهر مورد درگیری سورودونتسک گرفتار شده اند. آنها در مقابل اولین ایست بازرسی کارخانه شیمیایی متمرکز شدند.

«همچنین ممکن است تا 500 غیرنظامی در پناهگاه حملات هوایی نیروگاه از حملات پنهان شده باشند. غیرنظامیان بیشتری در این مکان هستند، اما آنها در سایر نقاط نیروگاه هستند.»

به گفته میروشنیک، ستیزه جویان اوکراینی سعی کردند مطالباتی را مطرح کنند. به عنوان مثال، آنها خواستار این شدند که آنها و گروگان هایشان به شهر Lissitschanks منتقل شوند. دیپلمات لوگانسک گفت، با این حال، این خواسته غیرقابل قبول و خارج از بحث است. در حال حاضر مذاکرات در جریان است تا غیرنظامیان بتوانند با خیال راحت کارخانه شیمیایی را ترک کنند. اگر ستیزه جویان گروگان های خود را آزاد کنند و سلاح های خود را زمین بگذارند، می توانند انتظار داشته باشند که مطابق با قوانین بین المللی با آنها رفتار مناسبی شود.

سفیر روسیه در مکزیک: آمریکای لاتین می‌تواند به یکی از ارکان نظم نوین جهانی تبدیل شود«ویکتور کورونلی» سفیر روسیه در مکزیک گفت به رغم تلاش آمریکا برای دیکته کردن سیاست‌های خود مطابق دکترین مونرو، آمریکای لاتین می‌تواند به یکی از ستون‌های نظم نوین جهانی تبدیل شود.

به گزارش تارنمای اسپوتنیک موندو، «ویکتور کورونلی» سفیر روسیه در مکزیک تاکید کرد با وجود این واقعیت که ایالات متحده تلاش می‌کند تا مطابق با دکترین قدیمی مونرو به آمریکای لاتین دیکته کند که کدام مسیر را دنبال کند، جهان در حال حاضر به طور فزاینده‌ای چند قطبی شده است.

وی تصریح کرد: در این زمینه، آمریکای لاتین این فرصت را دارد که خود را به عنوان یکی از ارکان نظم جهانی آینده و قدرتی که صدای آن در عرصه بین‌المللی شنیده می‌شود، تثبیت کند.

این دیپلمات روس بر اهمیت جایگاه مکزیک در سیاست خارجی روسیه در منطقه آمریکای لاتین تاکید کرد و گفت: ما مدت زیادی است که با هم دوست هستیم و دوستی ما امتحان خود را پس داده است.

رئیس‌جمهوری مکزیک علنا اعلام کرده است کشورش هیچ تحریم اقتصادی را علیه روسیه به دلیل حمله مسکو به اوکراین اعمال نخواهد کرد.

«آنخل گِررا کابررا» تحلیلگر کوبایی نیز به اسپوتنیک گفت: جهان حاضر جهانی چندقطبی است و آمریکا تمایلی برای پذیرش این واقعیت ندارد. ما به ویژه در آمریکای لاتین شاهد یک وضعیت شورش استقلال‌طلبانه در برابر آمریکا هستیم.

وی افزود: به عنوان نمونه، اگر رفتار اروپایی‌ها به شکل تسلیم شدن در قبال آمریکا علیه روسیه را مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که در آمریکای لاتین و کارائیب اینطور نیست.

کورونلی در مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز روسیه (۱۲ ژوئن/ ۲۲ خرداد) در توضیح دلایل «عملیات نظامی ویژه» مسکو در اوکراین گفت توسل به این اقدام برای دولت روسیه تصمیم سختی بود، اما با توجه به شرایط و پس از چندین بار تلاش روسیه برای حل دیپلماتیک اوضاع، این امر ضروری است.

وی تاکید کرد: کشور ما و مردم ما هرگز در برابر فشارهای خارجی سر فرود نمی‌آورند. ما هیچ جایگزینی برای این تصمیم اجباری اما ضروری نداشته‌ایم.

روسیه ای که جهان امروز می شناسد در ۱۲ ژوئن ۱۹۹۰ متولد شد، روزی که نخستین کنگره نمایندگان مردمی جمهوری سوسیالیستی شوروی، بیانیه استقلال دولتی روسیه را تصویب کرد و پس از یک سال، انتخابات مردمی برگزار شد که در آن «بوریس یلتسین» به پیروزی رسید و نخستین رئیس‌جمهوری روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی شد. از سال ۱۹۹۲ به دستور بوریس یلتسین، این روز در تقویم ملی روس‌ها به عنوان روز ملی روسیه و تعطیل رسمی اعلام شد.

تارنمای شبکه تلویزیونی تله‌سور در گزارشی نوشت: هیچ کشوری در آمریکای لاتین بدون قید و شرط، خود را با مواضع روسیه در مورد عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین همسو نکرد و واکنش‌ها از سوی کشورهایی چون ونزوئلا و کوبا و نیکاراگوئه تا مکزیک و کلمبیا و شیلی و برزیل بیانگر دفاع این منطقه به صورت کلی از حقوق بین‌الملل، منشور سازمان ملل، تفاهم دیپلماتیک از طریق راه‌های مسالمت‌آمیز و همچنین مذاکرات موثر در راستای تضمین امنیت، حاکمیت و صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی بوده است.

آمریکا با چشم‌پوشی از حق طبیعی کشورهای آمریکای لاتین در تعیین سرنوشت خود اگر چه همچنان خود را قیم این منطقه می‌داند اما آمریکای لاتین خود را به عنوان منطقه صلح تعریف کرده است.

به نوشته نشریه کُنترالینِئا، در دنیایی که تغییر کرده و در حال ورود به عصر چندقطبی و علاوه بر آن چندفرهنگی است، آمریکای لاتین خود را منطقه صلح تعریف کرده است و هیچ دخالتی در مناقشات بر سر هژمونی بین قدرت‌های بزرگ ندارد. این منطقه می‌تواند استراتژی‌های امنیتی و توسعه‌ای خود را بر اساس حق حاکمیت و استقلال و بی‌اعتنا به دیدگاه قدیمی جنگ سرد و مونروئیسم سنتی بسازد.

آنتونوف: روسیه نمی توانست دونباس را ترک کند تا توسط نئونازی ها تکه تکه شود

سفیر روسیه در واشنگتن، آناتولی آنتونوف، اعلام کرد که مسکو باید اقدام قاطعی انجام دهد، زیرا نمی تواند دونباس را ترک کند و آنجا را به دست نئونازی ها بسپارد تا آنها آنجا را تکه تکه کنند.

«روسیه همیشه از یک سیستم امنیتی برای همه برابر حمایت کرده است اما غرب دائماً خواسته های منصفانه و موجه ما برای تضمین های امنیتی را نادیده می گیرد. در نتیجه گسترش مستمر به شرق، ناتو به مرزهای روسیه نزدیک شده است.»

وی افزود: «در سال های اخیر، ناتو تهاجم نظامی گسترده خود به اوکراین را افزایش داده است که به یک کشور «ضد روسی» تبدیل شده است. یک سیاست نسل کشی نسبت به جمعیت روسی زبان در شرق این کشور اعمال شده است.» .

وی توضیح داد: و در این شرایط نمی‌توانستیم دونباس را رها کنیم تا توسط نئونازی‌ها تکه تکه شود. اقدامات قاطع روسیه اقدامی به موقع و قهری است که هدف آن جلوگیری از تجاوز است.

منبع: تاس

مشاور رئیس جمهور زلنسکی: حدود ۱۰۰۰۰ سرباز اوکراینی از آغاز جنگ کشته شده اند.

به ادعای یکی از دستیاران رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی، از زمان آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه، حدود ۱۰۰۰۰ سرباز نیروهای مسلح اوکراین کشته شده اند. الکسی آرستوویچ این شماره را در یک مصاحبه ویدیویی در یوتیوب در روز جمعه ارائه کرد. او گفت که حدود ۱۰۰ پرسنل نظامی اوکراینی در آغاز جنگ روزانه جان خود را از دست می دادند.

آرستویچ از غرب درخواست کرد که اسلحه و مهمات را بسیار سریعتر تحویل دهد. دولت اوکراین برای کمکی که تاکنون انجام داده است بسیار سپاسگزار است، بدون آن احتمالاً پشت رودخانه دنیپر عقب رانده می شد. اما کندی زایمان ها را درک نمی کند. اوکراین به سرعت به قدرت آتش توپخانه بیشتری نیاز دارد.

الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین این هفته گفت که در حال حاضر روزانه ۱۰۰ سرباز اوکراینی کشته می شوند. نه اوکراین و نه روسیه تاکنون اطلاعات جامعی در مورد تلفات ارائه نکرده اند.

دیپلمات روس: تلاش بایدن برای انداختن مسئولیت تورم به‌عهده پوتین بیهوده است

دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل بامداد امروز، شنبه، اعلام کرد که تلاش جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا برای واگذاری مسئولیت افزایش تورم ایالات متحده به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، قانع‌کننده نیست. این دیپلمات به‌طعنه اشاره کرد که به‌نظر می‌رسد رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مسئول وضعیت کنونی در ایالات متحده است، برای اینکه او قادر است به وضع مالیات بر مواد غذایی و بنزین در آمریکا کمک کند.

پولیانسکی در توییتر خود نوشت: «تلاش رئیس جمهور جو بایدن برای سرزنش کردن ولادیمیر پوتین و اجتناب از قبول مسئولیت خویش برای اداره امور کشورش، تلاشی بیهوده و کاملاً غیرقابل قبول است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که شهروندان ایالات متحده در واقع «مالیات پوتین» بر سوخت و مواد غذایی را می‌پردازند. بایدن تورم را اولویت اصلی خود خواند، ولی دوباره سعی کرد تقصیر وضعیت اقتصادی فعلی کشور را به گردن روسیه بیندازد.

اتهامات نسل کشی: دادگاه های مسکو حکم بازداشت شش پرسنل نظامی اوکراینی را صادر کردند

چندین دادگاه در مسکو حکم بازداشت شش عضو ارتش اوکراین را که متهم به نسل کشی هستند صادر کرده اند. یک منبع در مقامات به خبرگزاری تاس گفت:

«همه آنها غیابی متهم به نسل کشی هستند، یعنی اقداماتی که با هدف نابودی کامل یا جزئی هر گروه ملی، قومی، نژادی یا مذهبی صورت می گیرد.»

در میان متهمان، آندری یانچنکو، فرمانده گردان داوطلب کی یف روس، که در سال 2014 تأسیس شد، و آناتولی میشانچوک، فرمانده تیپ 57 پیاده نظام ویژه مکانیزه، هستند.

دادگاه منطقه ای منطقه باسمانی مسکو صدور حکم بازداشت را به تاس تایید کرد.

برای مقصر دانستن روسیه: ارتش اوکراین اقدام تحریک آمیز جدیدی را در اودسا آماده می کند

به گزارش خبرگزاری ریانووستی،سرهنگ میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز ملی مدیریت دفاع روسیه اظهار داشت، ارتش اوکراین در حال آماده سازی یک عملیات جدید پرچم دروغین در اودسا است.:

«رهبری اداره نظامی اودسا به همراه متخصصان 83مرکز عملیات اطلاعاتی و روانی نیروهای مسلح اوکراین یک اقدام تحریک آمیز دیگر را برای متهم کردن نیروهای روسیه به حمله به اشیاء بالقوه خطرناک آماده می کند که می تواند به صدها غیرنظامی در اودسا آسیب برساند.»

به گفته ارتش روسیه

«به گفته میزینتسف، رهبری اداره نظامی اودسا همراه با متخصصان مرکز 83 اطلاعات و عملیات روانی نیروهای مسلح اوکراین آماده می شود. یک اقدام تحریک آمیز بدبینانه دیگر برای متهم کردن نیروهای روسی به حمله به اهداف بالقوه خطرناک که می تواند به صدها غیرنظامی در اودسا آسیب برساند.»

میزینتسف ادامه داد:

«ستاد هماهنگی کمک‌های بشردوستانه فدراسیون روسیه بارها به جامعه بین‌المللی درباره آماده‌سازی چنین اقدامات تحریک‌آمیزی توسط ملی‌گرایان اوکراینی که از اقدامات جنایتکارانه رژیم کی‌یف حمایت کامل میکنند، که با حمایت همه جانبه از اقدامات جنایتکارانه رژیم کی یف توسط کشورهای به اصطلاح متمدن غرب، قبلاً خصلت توده ای به خود گرفته است».»

سرهنگ خاطرنشان کرد: ارتش روسیه برخلاف نیروهای مسلح اوکراین به زیرساخت‌های غیرنظامی یا تأسیسات بالقوه خطرناک حمله نمی‌کند که تخریب آن‌ها می‌تواند منجر به آسیب‌های زیست‌محیطی یا فاجعه‌ای شود که زندگی و مردم را به خطر بیندازد. سلامت مردم غیرنظامی را به خطر می اندازد.

آنتونوف: روابط روسیه و ایالات متحده به بن‌بست رسیده است

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن معتقد است که در شرایط کنونی روابط فدراسیون روسیه و ایالات متحده به نقطه حساسی رسیده است و در واقع در یک بن‌بست قرار دارد.

این دیپلمات در مراسمی به‌مناسبت «روز ملی روسیه» گفت: روابط روسیه و آمریکا که در چند سال گذشته در بحران عمیقی قرار داشته، به نقطه حساسی رسیده است و به‌دلیل اقدامات ایالات متحده، گفتگوهای سیاسی دوجانبه اکنون دیگر به بن‌بست رسیده است.»

در عین حال، به‌گفته آنتونوف، روسیه برای همکاری دیپلماتیک با همه کشورهای جهان آمادگی دارد. وی همچنین افزود: روسیه در زمان حاضر به ایالات متحده پیشنهاد کرده است مذاکرات درباره توافقنامه مربوط به کاهش تسلیحات راهبردی (پیمان استارت‌ـ‌3) که در سال 2026 پایان می‌یابد، از سر گرفته شوند.

شولتز از صربستان خواست روسیه را تحریم کند

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان از الکساندر ووچیچ، رئیس‌جمهوری صربستان خواست تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کند.

ووچیچ روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از دیدار دوجانبه با شولتز این مسئله را بیان کرده گفت: «صدراعظم آلمان به‌شیوه‌ای بسیار واضح و صریح خواستار پیوستن صربستان به تحریم‌ها علیه فدراسیون روسیه شد و یادآور شد که بلگراد باید به‌طور دقیق‌تر، از اقدامات محدودکننده اتحادیه اروپا علیه روسیه که قبلاً اعمال شده است، حمایت کند. من هم در خصوص مواضع خود و اوضاع پیرامون کوزوو، بحران انرژی و روابط مرسوم ما با مسکو با وی صحبت کردم.»

صدراعظم آلمان نیز به‌نوبه خود یادآور شد، کشورهایی که به‌دنبال پیوستن به اتحادیه اروپا هستند باید به تحریم‌ها علیه فدراسیون روسیه بپیوندند.

شولتز روز جمعه، سفر خود به منطقه بالکان غربی را با بازدید از پایتخت صربستان آغاز کرد.

آستین وزیر دفاع آمریکا: اثرات جنگ اوکراین تا اقیانوس هند و اقیانوس آرام می رسد.

به گفته لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، جنگ اوکراین تا اقیانوس هند و اقیانوس آرام تأثیر دارد. ژنرال بازنشسته آمریکایی در سخنرانی در گفتگوی شانگری لا در سنگاپور توجه خود را به این واقعیت جلب کرد که «کشورها از سراسر منطقه به سرعت کمک های بشردوستانه را برای مردم رنج دیده اوکراین ارسال کرده اند.»او به ویژه بر «کمک های حیاتی سنگاپور، تایلند، هند و ویتنام» تاکید کرد.

آستین همچنین گفت که تهاجم روسیه به اوکراین نشان می‌دهد چه اتفاقی می‌افتد «زمانی که سرکوبگران قوانینی را که از همه ما محافظت می‌کند زیر پا می‌گذارند» و «زمانی که قدرت‌های بزرگ تصمیم می‌گیرند که خواسته‌های امپراتوری آنها بر حقوق همسایگان صلح‌جوشان بیشتر باشد». برای جلوگیری از «دنیای هرج و مرج و ناآرامی» در آینده، جامعه بین المللی باید دور هم جمع شود.

کنفرانس امنیتی منطقه آسیا و اقیانوسیه، گفتگوی شانگری-لا در سنگاپور، از نام هتل مجللی به همین نام که در آن برگزار می شود، نامگذاری شده است. از جمعه تا یکشنبه تشکیل جلسه می دهد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: