پرش به محتوا

دادگاه دونتسک مزدوران انگلیسی و مراکشی را به اعدام محکوم کرد

حداکثر مجازات: دادگاه دونتسک مزدوران انگلیسی و مراکشی را به اعدام محکوم کرد

روسیا الیوم
ترجمه مجله هفتهدو تبعه بریتانیایی و یک تبعه مراکشی روز پنجشنبه به دلیل شرکت در جنگ اوکراین در منطقه دونباس به اعدام محکوم شدند. این حکم هنوز از نظر قانونی لازم الاجرا نیست.

دادگاه عالی دونتسک روز پنجشنبه سه مزدور خارجی (دو انگلیسی و یک مراکشی) را محکوم کرد. هر سه به دلیل شرکت در جنگ علیه دونباس در طرف اوکراین به اعدام محکوم شدند.

شان پینر بریتانیایی و آیدن آسلین و براهیم سادون مراکشی در ماریوپل دستگیر شدند و ادعا کردند که در پیاده نظام نیروی دریایی اوکراین خدمت کرده اند. آنها سال ها پیش به اوکراین آمده‌اند. پینر قبلاً یک سرباز حرفه ای بریتانیایی بوده است.

روند بررسی اتهامات علیه متهمین سریع انجام شد. تنها آخر هفته گذشته دفتر دادستانی جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد که به این سه نفر اتهاماتی وارد شده است. کیفرخواست پینر، آسلین و سادون را متهم به جنگیدن در ازای دریافت مزد یا مزدوری، ارتکاب جنایاتی با هدف تصرف و حفظ قدرت با زور و آموزش فعالیت های تروریستی در قلمرو جمهوری خلق دونتسک (DPR) متهم کرد.

ظاهرا جلسات اصلی دادگاه سه روز به طول انجامیده است. متهمان هر کدام در ۱۶ خرداد اعترافاتی جزئی کردند. آنها در دفاع از خود مدعی شدند از جنایات هنگ آزوف بی اطلاع بوده اند، اما به مشارکت خود در عملیات های جنگی در طرف اوکراینی و دریافت دستمزد برای انجام این کار اذعان کردند. حکم صادر شده فعلی قطعی نیست انتظار می رود که متهمان نسبت به حکم صادره درخواست تجدید نظر کنند. بریتانیا قبل از برگزاری دادگاه اعلام کرده بود در صورتی که حکم دادگاه متهمان بریتانیای اعدام باشد برای تجدید نظر در حکم آنان اقدام خواهد کرد.
محکومان اکنون ۳۰ روز فرصت دارند تا از طریق تشریفات مقرر در قانون نسبت به حکم درخواست تجدیدنظر کنند. آنها همچنین می توانند یک تقاضا برای عفو نیز به دادگستری ارسال کنند. رئیس جمهوری خلق دونتسک دنیس پوشیلین مسئول تصمیم گیری در مورد این درخواست خواهد بود. در صورت عفو، مجازات اعدام به ۲۵ سال زندان تبدیل می شود.

مجازات اعدام در جمهوری خلق دونتسک توسط تیرباران انجام می شود.اعدام مجرمین از طریق حلق آویز کردن آنان در این کشور در قانون در نظر گرفته نشده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: