پرش به محتوا

انتقاد مکزیک از واشنگتن بدلیل عدم کمک به کشورهای آمریکا لاتینرئیس جمهور مکزیک از آمریکا به دلیل عدم تمایل به کمک به کشورهای آمریکای مرکزی انتقاد کرد و گفت: «مقامات ایالات متحده به وضعیت اوکراین بیشتر از مشکل مهاجرت در منطقه توجه دارند.»

به گزارش خبرگزاری تاس، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور»، رئیس جمهور مکزیک روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که ایالات متحده چندین سال است که نمی‌تواند حدود ۴ میلیارد دلار برای توسعه کشورهای آمریکای مرکزی فراهم کند، اما سریعاً ۴۰ میلیارد دلار به اوکراین کمک می‌کند.

او گفت: «ما در مورد ۴ میلیارد دلار صحبت می‌کردیم، اما در پنج سال گذشته هیچ چیزی اعطا نشده است. همزمان، قانونگذاران ایالات متحده به اتفاق آرا اجازه دادند ۴۰ میلیارد دلار برای تسلیحات اوکراین هزینه شود.»

پیشتر نیز لوپز اوبرادور در سفر خود به گواتمالا، عدم تمایل واشنگتن به ایجاد شرایط برای رشد و رفاه در کشورهای آمریکای مرکزی را غیرقابل قبول دانسته و گفته بود: «مقامات ایالات متحده به وضعیت اوکراین بسیار بیشتر از مشکل مهاجرت در منطقه توجه دارند.»

لوپز اوبرادور همچنین اعلام کرده است که قصد دارد به زودی در ماه ژوئیه با «جو بایدن»، رئیس جمهور ایالات متحده در واشنگتن گفتگو کند. رهبر مکزیک گفته است که در این دیدار در نظر دارد تا در مورد فرآیندهای ادغام و مشکل مهاجرت از کشورهای آمریکای مرکزی بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

براساس آمار رسمی اعلام شده، بین ۱ ژانویه تا ۱۳ آوریل سال جاری، مقامات مکزیکی بیش از ۱۱۵ هزار مهاجر غیرقانونی را که به دنبال رسیدن به ایالات متحده بودند، بازداشت کرده اند

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: