پرش به محتوا

آیا یک هواپیمای نظامی آمریکایی پر از مواد هسته ای سقوط کرده است؟

آیا یک هواپیمای نظامی آمریکایی پر از مواد هسته ای سقوط کرده است؟

گزارش از راشاتودی
ترجمه از مجله هفتهمقامات نظامی آمریکا رسما گزارش ها مبنی بر اینکه هواپیمای نظامی که در کالیفرنیا سقوط کرده حامل مواد هسته ای بوده را تکذیب کرده اند. گفته می شود پنج نفر در این تصادف جان باختند.

یک هواپیمای نظامی از نوع نامشخص روز چهارشنبه در شهرستان امپریال کالیفرنیا در حدود ۵۰ کیلومتری شمال مرز مکزیک سقوط کرد. گفته می شود پنج سرنشین هواپیما کشته شده اند. گزارش‌های اولیه به «مواد هسته‌ای» در هواپیما اشاره داشت. سخنگوی مطبوعاتی تفنگداران دریایی آمریکا سقوط این هواپیما را تایید کرده اما جزئیات بیشتری منتشر نکرده است.

ایستگاه های خبری محلی به نقل از اداره پلیس شهرستان امپریال، بعد از ظهر چهارشنبه گزارش دادند که یک هواپیمای نظامی در نزدیکی شهر گلمیس سقوط کرده است. بر این اساس، گفته می شود که این سانحه در شمال شرقی گذرگاه مرزی کالکسیکو و مکزیکی در حدود ۲۴۰ کیلومتری شرق سن دیگو رخ داده است.

رسانه های محلی در محل حادثه ابری از دود را بر فراز صحرا نشان دادند. منطقه محاصره شده و تابلوهای هشدار مشخص نصب شده است. ایستگاه هوایی نیروی دریایی یوما (MCAS) در نزدیکی آریزونا تایید کرد این سانحه سقوط را تائید کرده است.

یک خبرنگار ساکن شهر سن دیگو در توییتر نوشت که این هواپیما «پر از مواد هسته ای بود و حداقل پنج سرنشین داشت.» او بعداً افزود که مقامات کانتی امپریال بر این باورند که هر پنج سرنشین هواپیما کشته شده اند.

تأسیسات هوایی نیروی دریایی ال سنترو بعداً اعلام کرد:

بر خلاف گزارش های اولیه، هیچ ماده هسته ای در هواپیما وجود نداشت.

نوع هواپیمای سقوط کرده اعلام نشده است. با این حال، تأیید شد که این هواپیما متعلق به اسکادران سوم هواپیمای دریایی مستقر در سن دیگو است. اسکادران هواپیما در حال حاضر در تمرینات در منطقه آموزشی امپریال کانتی که از یوما انجام می شود، شرکت می کند.

با وجود این عکس های یک تمرین حمل و نقل مهمات در ۲۵ می آخرین بار در صفحه فیس بوک MCAS یوما منتشر شد. هواپیمای نشان داده شده در عکس ها MV-22B Osprey است، یک هواپیمای تیلتروتور متعلق به نیروی دریایی که به دلیل عدم ایمنی آن بحث برانگیز شده است. این هواپیما معمولاً دارای چهار خدمه است.

چهار تفنگدار دریایی در ماه مارس زمانی که Osprey آنها در جریان تمرینات ناتو در شمال نروژ سقوط کرد، کشته شدند. چهار نفر دیگر در دو حادثه در استرالیا در سال ۲۰۱۷ و در هاوایی در سال ۲۰۱۵ جان باختند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: