پرش به محتوا

وقتی دانشگاه ادینبورگ دانشجویان را به آدم فروشی تشویق میکند و نقش بی بی سی در آن!

لیبرال فاشیسم و انقلاب فرهنگی: وقتی رسانه ها و دانشگاه ادینبورگ دانشجویان را به جاسوسی تشویق میکنند!

منتشر شده در روسیه امروز
ترجمه از مینا صابری

اگر به مکتب لیبرالیسم متعهد نباشی باید رسوا شوی، برای اینکار استفاده از ابزار و فرهنگ جاسوسی، آدم فروشی و لو دادن بوسیله دانشجویان و شانتاژ رسانه ای بوسیله بی بی سی رسانه حکومتی بریتانیا برای لیبرالیسم کاملا مجاز است. در دیگر مناطق جهان نشانی از استبداد و سرکوب!دانشگاهی در اسکاتلند پس از آنکه یکی از اساتیدش متهم به ارائه نظرات شخصی اش به طرفداری از روسیه متهم شد، از دانشجویان خواست تا گزارش «پروپاگاندای» روسی را به این دانشگاه اطلاع رسانی کنند. استاد مورد نظر فقط سعی کرده بود دیدگاه های متفاوتی را در مناقشه اوکراین ترسیم کند.
دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند پس از متهم شدن یکی از اساتید خود به انتشار «اخبار جعلی روسی»، از دانشجویان خود خواسته است که آنچه دانشگاه «اطلاعات نادرست» مینامد را گزارش کنند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی تایمز و شبکه دولتی بی‌بی‌سی، در حالی که دانشگاه اعلام کرد به آزادی بیان و ایجاد «فضای امن برای کارمندان و دانشجویان برای بحث در مورد موضوعات بحث‌برانگیز» متعهد است، خاطرنشان کرد که»اقدام قاطعانه در برابر انتشار اطلاعات نادرست» انجام می دهد و از دانشجویان می خواهد که هر گونه نگرانی و در مورد نظرات مشکوک مدرسان خود را گزارش کنند.
استاد مورد بحث – تیم هیوارد، استاد تئوری سیاست های زیست محیطی – بیانیه یک مقام روسی در سازمان ملل را بازنشر کرد که ادعا می کرد بمباران ادعایی روسیه در یک بیمارستان زایمان در شهر ماریوپول اوکراین، یک عملیات پرچم دروغین بوده است.

در ماه مارس، هیوارد همچنین پیوندی به مقاله ای را به اشتراک گذاشت که حمله ادعایی روسیه به تئاتری در ماریوپول را زیر سوال می برد و پرسید: «ما از واقعیت چه می دانیم؟» این مقاله نشان داد که این حمله نیز یک عملیاتی است که ممکن است تحت یک پرچم دروغین عمل کرده باشد که توسط اوکراینی ها برای ایجاد خشم در مردم و تحریک به مداخله نظامی غرب انجام شده باشد.

کویتکا پرهینتس، دانشجوی اوکراینی در دانشگاه، به بی‌بی‌سی گفت که به شدت نگران فعالیت‌های این استاد در شبکه‌های اجتماعی است: «لحظه‌ای که شروع به معادل‌سازی دو طرف ماجرا می‌کنیم، انسانیت خود را از دست می‌دهیم. به متجاوز – در این مورد روسیه – نباید همان جایگاه قربانیان داده شود.» پرهینتز همچنین گزارش داد که این او بود که توییت های پروفسور هیوارد را به اطلاع دانشگاه رساند.
یکی دیگر از دانشجویان، ماریانجلا آلخاندرو، نسبت به اظهارات هیوارد در مورد حمله شیمیایی ادعایی در سوریه و موضع انتقادی او در قبال «کلاه سفیدها» ابراز نگرانی کرد که او در یک سخنرانی با دانشجویان به اشتراک گذاشت.
پروفسور هیوارد در سخنرانی خود که در اختیار بی‌بی‌سی قرار گرفت، به دانشجویانش گفت که دو روایت غالب در مورد حمله ادعایی شهر دومای سوریه در سال ۲۰۱۸ وجود دارد:
«یک روایت این است که کلاه سفیدها به نجات قربانیان، ارائه شواهد و شهادت در مورد حمله شیمیایی ۷ آوریل ۲۰۱۸ به دوما کمک کردند. منتقدان می گویند که کلاه سفیدها خود مسئول براه انداختن یک رویداد پرچم دروغین برای تحریک غرب برای حمله به دولت سوریه هستند.»

پروفسور هیوارد از روش تدریس خود در توییتر دفاع کرد – او در توییتر نوشت:

«علم باید از بحث باز تبلیغات حمایت کند و در جنگ اطلاعاتی مجبور به موضع گیری رسمی نشود.»

او همچنین پیشنهاد کرد که درس او صرفاً در مورد این است که آیا یک ادعا باید صرفاً بر اساس اختیارات شخص دیگری پذیرفته شود یا خیر. او از بی بی سی به خاطر حمله به او و دیگر دانشگاهیان که روایت جریان اصلی را به چالش می کشند، انتقاد کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: