پرش به محتوا

فیلم ساختگی، پیروزی ساختگی برای حفظ روحیه ارتش اوکراین!

از امروز صبح رسانه های غربی به ویژه فرستنده ها شبکه های تلویزیونی به پخش خبر می‌پردازند که گویی ارتش و لژیو نرهای خارجی موفق شده اند در مقابله با ارتش روسیه از خود مقاومت نشان دهد و ۲۰ درصد از مناطقی که روسیه در جنگهای اخیر در منطقه لوهانسک تصرف کرده بود را باز پس بگیرد و فیلم برای اثبات این ادعا منتشر می‌شود وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اصلاً چنین برخوردی صورت نگرفته و تمام این فیلم ساختگی می باشد و فقط برای بالا بردن روحیه ارتش اوکراین که فعلاً در شرایط ناگواری به سر میبرد تهیه شده است فیلم با حمایت دولت بریتانیا و همکاری فیلمبرداران و کارگردانان اوکراینی تهیه شده است.

گفته می‌شود که وزارت دفاع روسیه روز جمعه صحنه‌های جنگی صحنه‌سازی‌شده‌ای را منتشر کرد که از طرف دولت اوکراین فیلم‌برداری شده و هزینه آن را دولت بریتانیا پرداخت کرده است. به نظر می رسد این دو کلیپ کوتاه مواد خام یک فیلم جنگی تبلیغاتی جدید هستند. 

این وزارتخانه گفت که فیلمبرداری این ویدئوها در ۲۸ مه در شهر مشکووکا در منطقه نیکولایف اوکراین انجام شد. ایستگاه قطاری به همین نام در حومه مرکز استان در جنوب کشور قرار دارد. 

یکی از ویدئوها دو خودروی زرهی را در مقابل دوربین نشان می دهد. به دستور زنی که به نظر می‌رسد کارگردان فیلم است، درب عقب نزدیک‌ترین وسیله نقلیه باز می‌شود و گروهی از مردان مسلح با لباس‌های متحدالشکل با بازوبندهای قرمز شروع به بیرون پریدن از خودرو می‌کنند. چند نفر دیگر از مراتع اطراف وسیله نقلیه دوم در دوردست بلند می‌شوند و با سلاح‌های خود به جلو می‌روند.

کلیپ دوم صحنه درگیری با اسلحه است که در آن گروهی از مردان یونیفورم پوش مسلح از میان آوار یک ساختمان خرابه عقب نشینی می کنند در حالی که به سمت دشمن نادیده شلیک می کنند. به نظر می رسد پیروتکنیک ها آتش دشمن را شبیه سازی می کنند. 

در نهایت، یک گروه فیلمبرداری حرفه ای ظاهر می شوند.

به گفته وزارت دفاع روسیه، این ویدئوها با هدف ایجاد روحیه و القای اعتماد به توانایی های رزمی کی یف در اوکراین و کشورهای غربی و نشان دادن «کارآمدی ادعایی» تسلیحات غربی ارسال شده به این کشور است. 

گفته می شود که این تیراندازی بازآفرینی مقاومت قهرمانانه اوکراین در برابر نیروهای روسی است که هرگز واقعاً اتفاق نیفتاده. 

ارتش روسیه مدعی شد اولین ویدئو برای نمایش نیروهای روسی در حال پیشروی توسط گروهی از شبه نظامیان اوکراینی تهیه شده. در این بیانیه آمده است که گروه فیلمبرداری نمی توانند خودروهای زرهی واقعی روسی را برای صحنه تهیه کنند و به جای آن از خودروهای اوکراینی استفاده کرده اند. 

ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع گفت: جلسه بعدی نمایش صحنه سازی برای ۵ تا ۶ ژوئن برنامه ریزی شده است. در این فیلم قرار است از شهادت ساختگی «اوکراینی‌های معمولی» استفاده شود که روسیه را متهم به تیراندازی عمدی به مناطق مسکونی می‌کنند.»

این وزارتخانه ادعا کرد که بریتانیا نه تنها بودجه فیلمبرداری را تامین کرده است، بلکه نظرات خلاقانه خود را نیز در تهیه فیلم دخالت داده است. در بیانیه آمده است این پروژه «در میان فاجعه سیاسی کیف در ماریوپل و شکست‌های نظامی در دونباس» راه‌اندازی شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: