پرش به محتوا

جو بایدن: اوکراین ممکن است مجبور به واگذاری بخشی از خاکش به روسیه شود!

منتشر شده در راشاتودی

ترجمه از مجله هفته

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در مقابل سوال یک خبرنگار گفت، ممکن است کیف برای پایان دادن به جنگ در اوکراین نیاز به واگذاری خاک خود به روسیه داشته باشد. با این حال، وی در ادامه افزود: «این سرزمین آنهاست. من به آنها نمی گویم چه کاری انجام دهند یا نکنند.»

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، واگذاری خاک اوکراین به روسیه را فرصتی برای پایان دادن به جنگ در اوکراین می داند.
اوکراین ممکن است مجبور شود زمین هایی را به عنوان بخشی از «رسیدن به توافق از طریق مذاکره» به روسیه واگذار کند. بایدن روز جمعه وقتی خبرنگاری پرسید که آیا اوکراین باید بخشی از خاک خود را برای پایان دادن به جنگ و برقراری صلح در منطقه به روسیه واگذار کند، چنین گفت.
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ سوال خبرنگار این چنین آغاز کرد:
از ابتدا گفته بودم – و همه با من موافق نبودند – که ایالات متحده بدون اوکراین هیچ تصمیمی در مورد اوکراین نخواهد گرفت. «این قلمرو آنهاست. من به آنها نمی گویم چه کاری انجام دهند یا نکنند.»
او اضافه کرد:
«اما به نظر من در مقطعی باید راه حلی از طریق مذاکره وجود داشته باشد. و این به چه معناست، من نمی دانم. فکر نمی کنم کسی در این مرحله بداند. اما در این بین، ما به تقویت اوکراینی‌ها برای دفاع از خود ادامه خواهیم داد.»
با این حال، ایده رئیس جمهور آمریکا جدید نیست. کیت بدینگفیلد، مدیر ارتباطات کاخ سفید، در ماه مارس در پاسخ به سوالی درباره همین موضوع گفت که نمی‌خواهد درباره این موضوع «پیش داوری» کند.
با این حال، این که آیا کیف با تقسیم این کشور اروپای شرقی موافقت خواهد کرد یا خیر، جای سوال دارد.
ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین بارها اعلام کرده بود که تمامیت ارضی اوکراین باید تضمین شود. رئیس جمهور اوکراین روز سه شنبه در مصاحبه ای با مجله خبری آمریکایی نیوزمکس گفت: ما حاضر نیستیم هیچ یک از بخش های سرزمینمان را واگذار کنیم زیرا تمام این بخش ها سرزمین های ما هستند: مسئله استقلال ما و مسئله حاکمیت ماست؛ مشکل در اینجا این است.

https://nypost.com/2022/06/03/biden-says-ukraine-might-have-to-give-russia-land/

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: