پرش به محتوا

مادورو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه را «خودکشی اقتصادی جهان» خواند

مادورو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه را «خودکشی اقتصادی جهان» خواند

روسیه امروز

ترجمه مجله هفته

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه به شدت انتقاد کرد. مادورو به بالاترین نرخ تورم در ۴۰ سال اخیر اشاره کرد. این سیاستمدار آمریکای جنوبی، سران دولت ها و دولت های اروپایی را به بی مسئولیتی متهم کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه در اولین قسمت از برنامه 3R.Live از اقدامات تنبیهی اتحادیه اروپا علیه روسیه انتقاد کرد. او از «خودکشی اقتصادی برای ایالات متحده، اروپا و جهان» صحبت کرد. این سیاستمدار چپگرای آمریکای جنوبی خاطرنشان کرد که تحریم های اعمال شده به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین اکنون منجر به بالاترین مقدار تورم در ۴۰ سال گذشته شده است. 

به نظر وی، این وضعیت «محصول نفرت از روسیه» و «محصول بی مسئولیتی» از سوی رهبران اروپایی است. بسته جدید تحریم های اتحادیه اروپا در حال حاضر اثر بومرنگ دارد یعنی اینکه تحریم کنندگان اثرات تحریم های خود را خود احساس خواهند کرد. این سیاستمدار در جریان پخش زنده شبکه های اجتماعی گلایه کرد:

«قیمت نفت امروز به ۱۲۳ دلار در هر بشکه رسیده است و همچنان در حال افزایش است. قیمت بنزین به بیش از ۳۳۰ دلار در هر بشکه رسیده است و همچنان در حال افزایش است. همراه با قیمت نفت، گاز و مواد غذایی، تورم نیز در حال افزایش است و همه مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.»

مادورو اقدامات رهبران اتحادیه اروپا را دیوانگی خواند و از رهبران این کشورها خواست تا به عواقب تصمیماتشان توجه کنند و به جبران تاثیرات منفی این تصمیمات بپردازند. به گفته وی، این تحریم های «دیوانه وار» مردم را هدف گرفته است. رئیس جمهور ونزوئلا در عین حال هشدار داد که اقتصاد روسیه و واحد پول روسیه، روبل، «باثبات و قوی» باقی می مانند.

«این چیزی است که همه موسسات پولی و مالی در جهان می گویند: روبل افزایش یافته است و قوی ترین ارز است – با وجود تحریم های شما. این نکته باید همه جنگ افروزان و همه کسانی که جنگ اقتصادی جهانی را به راه انداخته اند و روسیه را تحریم می کنند را به تفکر  وادار کند.»

هر بار که او در مورد تحریم های جدید علیه دولت روسیه می شنود، از خود می پرسد که این افراد تا کجا در روسوفوبیا جنون آمیز خود پیش می روند.

کشورهای اتحادیه اروپا پیش از این درباره ششمین بسته تحریمی خود علیه روسیه تصمیم گیری کردند. علاوه بر تحریم نفت، قرار شد بزرگترین بانک روسیه، سبربانک، از شبکه ارتباطات مالی سوئیفت مستثنی شود. علاوه بر این، قرار است چندین کانال خبری روسیه در اتحادیه اروپا ممنوع شود. 

مهمترین تحریم از لحاظ اقتصادی، صادرات نفت از روسیه به اتحادیه اروپا از طریق دریا در سال آینده را هدف گرفته است. تنها مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک به دلیل وابستگی بالای خود تا اطلاع ثانوی مجاز به واردات نفت از روسیه از طریق خط لوله دروژبا خواهند بود. به گفته رئیس کمیسیون، اورسولا فون در لاین، علیرغم استثناء برای تحویل نفت از طریق خط لوله، اتحادیه اروپا تا پایان سال حدود ۹۰ درصد کمتر نفت از روسیه خریداری خواهد کرد. 

تصمیم رسمی درباره بسته تحریمی باید جمعه همین هفته اتخاذ شود. سپس می تواند در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شود و لازم الاجرا میشود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: