پرش به محتوا

ارتش روسیه: اکثر مزدوران خارجی با سلاح های دقیق نابود شدند.

ارتش روسیه: نابودی اکثر مزدوران خارجی را با سلاح های دقیق 

راشا تودی

ترجمه مجله هفته

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی ارتش روسیه اعلام کرد که اکثر مزدوران خارجی در اوکراین به دلیل آموزش ضعیف در عملیات نظامی به راحتی از پا در می آیند. علاوه بر این، اوکراین نیز از خروج آنها از کشور جلوگیری می کند.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، بیشتر مزدوران به دلیل آموزش پایین و نداشتن تجربه رزمی در منطقه جنگی کشته میشوند. همانطور که کوناشنکوف تصریح کرد، فرماندهان نیروهای مسلح اوکراین و گارد ملی برای کاهش تلفات نیروهای مسلح خود از استفاده از مزدوران خارجی با وجود آنکه آنها تنها نقش گوشت دم توپ را بازی می کنند دریغ نمی‌کنند. 

«مزدوران خارجی اسیر شده به بازجویان روسی می گویند که آنها همیشه به عنوان اولین نفرات به عملیات فرستاده میشوند قبل از نیروهای اوکراینی، به همین علت نیز یا کشته و یا اسیر میشوند. از آنجایی که رژیم کی یف در مورد تلفات سکوت کرده و یا اطلاعات و آمار کاملا ساختگی ارائه میدهد و برای جمع آوری بقایای اجساد قربانیان طرف خود تلاشی نمی کند، بستگان مزدوران در کشورهای خود به سادگی از کشته شدن آنها اطلاعی ندارند.»

کوناشنکوف افزود که تعداد کل مزدوران خارجی در اوکراین تقریباً از ۶۶۰۰ به ۳۵۰۰ نفر کاهش یافته است. در عین حال، موج اولیه پر شور جنگجویان خارجی از اوایل ماه مه تقریباً بطور کاملا ملموسی متوقف شده است. به دلیل تلفات بالا، مزدوران می خواهند اوکراین را ترک کنند، اما مقامات این کشور از این کار ممانعت می کنند:

«با توجه به وضعیت جنگی واقعی و تلفات زیاد در میان سربازان نیروهای مسلح اوکراین، گارد ملی و خارجی‌ها و تعداد زیادی از مزدوران ترجیح می‌دهند در اسرع وقت خاک اوکراین را ترک کنند، اما رژیم کی‌یف از این کار جلوگیری می‌کند. »

این مقام ارشد نظامی یادآور شد که مزدوران خارجی بر اساس قوانین حقوق بشر بین‌المللی سرباز یا یک جنگجوی ارتشی محسوب نمی شوند، بنابراین در نهایت وقتی دستگیر و یا اسیر میشوند از حقوق یک اسیر جنگی برخوردار نیستند و جنگیدن آنها غیر قانونی است و مسئولیت کیفری دارد. 

در ضمن، حیله ها و تلاش های برای حمایت قانونی از اتباع خارجی با قرار دادن آنها در لیست نیروهای مسلح اوکراین یا واحدهای گارد ملی یا صدور گذرنامه اوکراینی برای آنها کمکی به فرار از مسئولیت کیفری آنها نخواهد کرد. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: