پرش به محتوا

هرکس از دولت آلمان ناراضی است میتواند به روسیه مهاجرت کند!

پس از اینکه آلمان اعلام کرد شرایط ورود منتقدان دولت روسیه به این کشور را آسان‌تر می‌کند، دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه با پیشنهاد متقابل پاسخ داد: همه «آلمانی‌هایی که از دولت شولتس و شرکا ناراضی هستند» ما در روسیه از آنها استقبال میکنیم.

روسیه قرار است به پناهگاه منتقدان دولت فدرال تبدیل شود. این چیزی است که دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در کانال تلگرام خود اعلام کرده است. این پیشنهاد پاسخی به تلاش‌های نانسی فیزر، وزیر کشور آلمان (حزب سوسیال دمکرات آلمان) برای تسهیل روند ورود منتقدان کرملین به آلمان است که به نظر دولت آلمان به‌ویژه در معرض «خطر» هستند.

مدودف در کانال تلگرامی خود نوشت:»آلمان تصمیم گرفته است که ورود منتقدان روسی عملیات ویژه در اوکراین را آسان‌تر کند. به عبارت دیگر، کسانی که مخالف کشورشان هستند و می‌خواهند وطنشان در این عملیات شکست بخورد. خب… میتوانند هر چه زودتر به سراغ آلمانی ها بروند.»
مدودف معتقد است در برابر چنین سیاست های باید یک پاسخ کاملا مشابه مانند یک آینه ارائه کرد. در این مورد، روسیه باید اولویتی را برای «آلمان هایی که از اولاف شولتس صدراعظم یا شخصیت های اروپایی مشابه» انتقاد می کنند، در نظر بگیرد.
به گفته مدودف، شرایط و الزامات ورود روسیه برای آلمانی هایی که از دولت خود ناراضی هستند باید کاهش یابد.
دولت آلمان قبلاً موافقت کرده بود که به شهروندان روسیه اجازه اقامت بدون کاغذبازی داده شود تا به آنها کمک کند سریعتر و با بوروکراسی کمتری از روسیه خارج شوند. فیزر روز دوشنبه گفت: «تجاوزات وحشیانه فزاینده روسیه به اوکراین با سرکوب داخلی فزاینده، به ویژه علیه مطبوعات، فعالان حقوق بشر و اعضای اپوزیسیون همراه است». این مقررات بیش از هر چیز در مورد روزنامه نگاران، اعضای اپوزیسیون و نمایندگان سازمان های غیر دولتی که مخالف جنگ و خانواده های آنها هستند اعمال می شود.
با این حال، تاکنون پیشنهاد دولت آلمان به سختی از سوی شهروندان روسیه پذیرفته شده است. به گزارش فرستنده حکومتی برلین و براندنبورگ تنها ۱۶ شهروند روسی و خانواده هایشان تاکنون به بهانه آزار و اذیت توسط دولت این کشور در آلمان پذیرفته شده اند. از سوی دیگر پیشنهاد مدودف با استقبال کاربران آلمانی توییتر مواجه شده است. برخی از آنها توییت کردند، از این پیشنهاد استقبال میکنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: