پرش به محتوا

روسیه خطر درگیری مستقیم با ایالات متحده وجود دارد.

تحویل تسلیحات به کیف: روسیه خطر درگیری مستقیم با ایالات متحده را می بیند.

ریا نووستی

ترجمه مینا صابری

مجله هفته


سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه، معتقد است که فروش تسلیحات آمریکا به کیف، خطر درگیری مستقیم بین روسیه و آمریکا را افزایش می دهد. به گفته این سیاستمدار، روسیه قطعا به اهداف خود در اوکراین دست خواهد یافت.

هرگونه ارسال تسلیحات به اوکراین خطر درگیری مستقیم بین آمریکا و روسیه را افزایش می دهد. این را سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با ریانووستی بیان کرد. وی تلاش های دولت آمریکا برای «جنگ تا آخرین اوکراینی برای تحمیل شکست استراتژیک به روسیه» را بی سابقه و خطرناک توصیف کرد.

به گفته معاون خارجه روسیه، با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، بقایای رویکرد مسئولانه و معقول به وضعیت درگیری در واشنگتن ازبین رفته است. ریابکوف گفت که ایالات متحده هیچ کاری برای یافتن راه حلی برای بحران اوکراین انجام نمی دهد. زمانی که تضمین های امنیتی برای روسیه مورد بحث قرار گرفت، هیچ نشانه ای مبنی بر آمادگی آمریکا برای توقف تشدید تنش ها و ممانعت از یک رویارویی آشکار وجود نداشت.

با این حال ریابکوف تاکید کرد که مسکو به رغم ارسال تسلیحات غربی به این کشور، قطعا به اهداف عملیات نظامی ویژه در اوکراین دست خواهد یافت.

در ۳۱ ماه مه، کاخ سفید گفت که ایالات متحده سیستم توپخانه موشک انداز چندگانه هیمارس را که کیف بارها درخواست کرده است، به عنوان بخشی از بسته کمک نظامی جدید ۷۰۰ میلیون دلاری به اوکراین تحویل خواهد داد. دولت آمریکا تاکید کرد که ارتش اوکراین از این سیستم تسلیحاتی برای حملات به خاک روسیه استفاده نخواهد کرد. علاوه بر این، این بسته شامل ایستگاه های رادار، هلیکوپتر، وسایل نقلیه و سلاح های ضد تانک از جمله سامانه های جاولین است.

در همان روز روزنامه نیویورک تایمز مقاله ای از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را منتشر کرد. وی در آن اعلام کرد که قصد دارد سامانه‌ها و مهمات موشکی پیشرفته‌تری را به اوکراین بدهد که حملات دقیق‌تری به اهداف مهم در اوکراین امکان پذیر می سازد و همچنین تحویل بیشتر سلاح‌های مدرن مانند جاولین، موشک‌های ضد هوایی استینگر، پهپادها و پهپادها و هلیکوپترهای Mi-17 . بایدن در عین حال تاکید کرد که واشنگتن نیروهای آمریکایی را به اوکراین اعزام نخواهد کرد و دستور حمله به نیروهای روسیه را نخواهد داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: