پرش به محتوا

هند ۲۵ برابر بیشتر نفت از روسیه خریده، اروپا؟ اروپا کیه؟در دوران تحریم اتحادیه اروپا: صادرات نفت روسیه به هند ۲۵ برابر شد

تحریم‌های علیه مسکو که توسط چندین کشور اروپایی اعمال می‌شود، به پالایشگاه‌های هندی این فرصت را داده است تا سوخت بیشتری را با قیمت‌های «مخصوص» از روسیه خریداری کنند. واردات ماهانه هند از روسیه نسبت به سال قبل چندین برابر شده است.

رویترز روز دوشنبه به نقل از داده های Refinitiv Eikon گزارش داد که در سه ماه گذشته، هند در مجموع ۳۴ میلیون بشکه نفت روسیه با تخفیف وارد کرده است. این بدان معناست که حجم کل واردات از روسیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از سه برابر شده است.

بر اساس این داده ها، بیش از 24 میلیون بشکه نفت خام در ماه جاری از روسیه به هند منتقل شد که این رقم در ماه آوریل ۷.۲ میلیون بشکه و در ماه مارس حدود ۳ میلیون بشکه بود. داده ها نشان می دهد که این کشور جنوب آسیا در ماه ژوئن حدود ۲۸ میلیون بشکه از این کالا را از روسیه دریافت خواهد کرد.
در سال گذشته، صادرات نفت خام روسیه به هند به طور متوسط تنها ۹۶۰ هزار بشکه در ماه بود. بنابراین صادرات در ماه می ۲۰۲۲ نسبت به ماه مشابه سال گذشته تقریباً ۲۵ برابر افزایش یافته است. این امر بیش از هر چیز با توجه به تحریم های غرب علیه منابع انرژی روسیه و تصمیم چندین مشتری اروپایی برای عدم خرید نفت از روسیه امکان پذیر شد.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، هند به دلیل ادامه خرید نفت از روسیه در غرب مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، دهلی نو بارها این انتقاد را رد کرده و تاکید کرده است که این واردات تنها بخشی از نیاز کل کشور را تامین می کند. مقامات هندی همچنین گفتند که این کشور به خرید نفت ارزان روسیه ادامه خواهد داد زیرا توقف ناگهانی واردات می تواند هزینه ها را برای مصرف کنندگان افزایش دهد.

پیش از این گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن بود که سومین واردکننده بزرگ نفت جهان می‌خواهد نفت خام روسیه را به قیمت زیر ۷۰ دلار در هر بشکه بخرد تا موانع اضافی ناشی از تحریم‌ها را جبران کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: