پرش به محتوا

هابک: اتحادیه اروپا «شروع به لرزیدن و فرو ریختن دوباره کرده است.»

روسیا الیوم
مترجم حمید علوی
مجله هفتههابک، وزیر اقتصاد روز یکشنبه هشدار داد که همبستگی اتحادیه اروپا در مورد تحریم های بیشتر علیه روسیه در حال فروپاشی است. در همین حال، نشست ویژه اتحادیه اروپا امروز دوشنبه با هدف اجرای تحریم نفتی مسکو آغاز می شود.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد روز یکشنبه در یک رویداد گفتگو در نمایشگاه تجاری هانوفر گفت: انسجامی که اتحادیه اروپا در آغاز حمله روسیه به اوکراین نشان داد، در حال فروپاشی است.

«شروع به لرزیدن و فرو ریختن دوباره می کند.»

این هشدار در حالی اعلام شد که نشست سران اتحادیه اروپا که روز دوشنبه آغاز می شود. بسته دیگری از تحریم ها، از جمله تحریم نفتی اروپا، علیه مسکو قرار است در آنجا مورد بحث قرار گیرد. با این حال، اتحادیه اروپا در تلاش برای توافق بر سر تحریم نفتی است، زیرا چندین کشور گفته اند این اقدام می تواند برای اقتصاد آنها کشنده باشد.
مجارستان که بیشتر نفت خود را از روسیه تامین می کند، یکی از سرسخت ترین مخالفان تحریم است. ویکتور اوربان، نخست وزیر، پیامدهای احتمالی برای کشورش را با «بمب هسته ای» مقایسه کرد. جمهوری چک و اسلواکی نیز نگرانی های مشابهی را ابراز کرده بودند.
اوایل این هفته، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در مصاحبه ای با کانال خبری آمریکا ام اس ان بی سی توضیح داد که چرا اتحادیه اروپا به خرید نفت روسیه ادامه می‌دهد: «اگر ما فوراً نفت را به طور کامل قطع کنیم، پوتین می‌تواند نفتی را که به اتحادیه اروپا نمی‌فروشد در بازار جهانی عرضه کند. جایی که قیمت ها افزایش خواهد یافت و پوتین می تواند درآمد حاصله از آن را هزینه جنگ خود کند.»
او در ادامه گفت: اتحادیه اروپا باید در این زمینه استراتژیک عمل کند.

پیشنهاد اولیه کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار ممنوعیت کامل واردات نفت خام روسیه در مدت شش ماه و محصولات نفتی در مدت هشت ماه بود. اندکی قبل از اجلاس ویژه، یک پیشنهاد مصالحه گسترده وجود داشت. اما حتی این نیز احتمالاً به تأثیر مطلوب نخواهد رسید.
بر اساس اطلاعات آژانس پرس آلمان، دولت مجارستان روز یکشنبه با وابسته ساختن موافقت خود با به تعهدات مالی اتحادیه اروپا در جبران و پرداخت ضرر و آسیب مالی ناشی از تحریم ها به این کشور، از توافق بر سر یک پیشنهاد سازش جدید جلوگیری کرد.
بر اساس اطلاعات محافل اتحادیه اروپا، تعهدات مورد نیاز در درجه اول مربوط به وجوهی است که این کشور برای تبدیل میان مدت زیرساخت های نفتی خود درخواست می کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: