پرش به محتوا

ژنرال روس: غیرنظامی کردن و نازی زدائی اوکراین ممکن است پنج تا ده سال طول بکشد.

به گزارش روسیه امروز، فرمانده سابق نیروهای هوابرد روسیه: غیرنظامی کردن و نازی زدائی اوکراین ممکن است پنج تا ده سال طول بکشد.

در یک مصاحبه طولانی که در یوتیوب منتشر شد، سرهنگ ژنرال و فرمانده سابق نیروهای هوابرد ولادیمیر شامانوف ارزیابی خود را از روند عملیات نظامی روسیه در اوکراین ارائه کرد و در مورد چشم انداز اوکراین به عنوان یک کشور اظهار نظر کرد. در حال حاضر، شامانوف معاون کمیته دومای دولتی در توسعه جامعه مدنی است.

پیش بینی اینکه چه چیزی پس از عملیات ویژه در انتظار اوکراین است در حال حاضر دشوار است. به گفته شامانوف، «غیر نظامی» کردن کشور می تواند به موازات «نازی زدائی» پنج تا ده سال طول بکشد.

وی در مورد روند عملیات حفاظت از جمهوری های دونباس گفت که تمایل به حل «کامل» مشکل دونباس در حال حاضر آشکار است و بودجه موجود این امکان را فراهم کرده است.

شامانوف با اشاره به اینکه ارتش باید بدون مداخله وظایف آتی را حل کند، تاکید کرد: در آینده قابل پیش بینی نباید شتابی وجود داشته باشد. سرهنگ ژنرال تاکید کرد که ارتش روسیه آگاه است که هرچه عملیات ویژه بیشتر طول بکشد، مقاومت در برابر غرب جمعی دشوارتر خواهد بود. وی همچنین به فعالیت های نظامی کشورهای همسایه اوکراین مانند لهستان یا رومانی اشاره کرد که می تواند روند عملیات را تشدید کند.

به گفته وی، در آینده در اوکراین «تشکیل دولتی که در کنار این نئونازی ها قرار نگرفته باشد» دشوار خواهد بود. سطح ناسیونالیسم در جامعه اوکراین وحشتناک است و کاهش آن ممکن است ۲۰ تا ۴۰ سال طول بکشد.

در این گفتگو، ژنرال به اشتباهات در رهبری نظامی نیز اعتراف کرد. در آغاز عملیات، ارتش روسیه انتظار داشت در اوکراین «با گل» استقبال شود. این «مولفه» اکنون دیگر به گذشته تعلق دارد.


کارشناس نظامی: تنها عقب نشینی می تواند نیروهای اوکراینی را نجات دهد

الکسی لئونکوف، کارشناس نظامی روسیه خاطرنشان می کند که به گفته بسیاری از ناظران غربی، اوکراین در «نبرد برای دونباس» قبلاً شکست خورده است.

دفاع از دونباس فقط چند هفته دیگر می تواند ادامه یابد، اما ممکن است به زودی فرو بریزد. لئونکوف در مصاحبه با پورتال خبری Ukraina.ru گفت: بنابراین، معقول ترین راه حل این است که اوکراینی ها نیروهایشان را خارج کنند، همانطور که زالوشنی رئیس ستاد ارتش در هنگام ترک اسوتلودارسک انجام داد.

این تنها تاکتیکی است که می تواند توانمندترین واحدهای ارتش اوکراین را نجات دهد. با این حال، این شکست قریب الوقوع ارتش اوکراین تنها در یک بخش از جبهه رخ می دهد.

«برای مقاومت کردن در برابر ما به نیروئی معادل همین تعداد نیرو که در حال عقب نشینی است نیاز است و به این زودی ها امکان پذیر نخواهند شد. آنها باید آموزش ببینند، و این شش ماه تا یک سال طول می کشد.»

همچنین، برای اوکراین دشوار است که یک نیروی مجهز و آموزش دیده برای دفاع از هر شهر بزرگ، مانند مورد ماریوپول، در اختیار داشته باشد. در آغاز خصومت ها، پادگان ماریوپل تا ۲۰۰۰۰ ستیزه جو را در خود جای می داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: