پرش به محتوا

روسیه: در مورد آبله میمونی به آزمایشگاه های آمریکا در نیجریه سری بزنید!

وزارت دفاع روسیه خواستار تحقیق در مورد فعالیت ۴ آزمایشگاه بیولوژیکی آمریکایی در نیجریه، جایی که «آبله میمون» از آنجا منشا گرفته است، شده است.

وزارت دفاع روسیه خواستار تحقیق در مورد کار حداقل چهار آزمایشگاه بیولوژیکی ایالات متحده شده است که در نیجریه، جایی که آبله میمون منشاء گرفته است، فعالیت می کنند.

ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای حفاظت رادیولوژیکی، شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه گفت: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، گونه آبله میمونی در غرب آفریقا از نیجریه منشأ گرفته است، جایی که ایالات متحده زیرساخت های بیولوژیکی خود را در آنجا مستقر کرده است. .

کریلوف افزود: «طبق اطلاعات موجود، حداقل چهار آزمایشگاه بیولوژیکی واشنگتن در نیجریه وجود دارد.»

به گفته وی، در این زمینه باید اتفاقی عجیب را یادآوری کرد که نیاز به بررسی بیشتر توسط متخصصان دارد.

وی ادامه داد: «بنابراین، به گفته رسانه‌های اروپایی و آمریکایی، در مطالب کنفرانس امنیتی مونیخ ۲۰۲۱، یعنی در پس‌زمینه همه‌گیری کووید-۱۹، سناریویی برای مقابله با شیوع ناشی از سویه جدید آبله میمونی ایجاد شده است.»

به گفته کریلوف، روسیه از رهبری سازمان بهداشت جهانی می‌خواهد تا فعالیت‌های آزمایشگاه‌های نیجریه‌ای که توسط آمریکا در ابوجا، زاریا و لاگوس تامین می‌شوند را بررسی کند.

«در زمینه موارد متعدد نقض الزامات امنیت زیستی توسط ایالات متحده و حقایق مربوط به نگهداری نادیده گرفته شده مواد بیولوژیکی بیماری زا، ما از رهبری سازمان بهداشت جهانی می خواهیم تا در مورد فعالیت آزمایشگاه های نیجریه با بودجه ایالات متحده در ابوجا تحقیق کند. این مقام روسی افزود، زاریا و لاگوس و جامعه بین المللی را از نتایج آن مطلع کنیم.»

بر اساس تصاویر ارائه شده توسط وزارت دفاع در طی این نشست، دو آزمایشگاه بیولوژیکی تحت کنترل ایالات متحده در ابوجا، یکی در زاریا و دیگری در لاگوس در حال فعالیت هستند.

منبع: وزارت دفاع روسیه / روسیا الیوم

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: