پرش به محتوا

روسیه: ایالات متحده در اوکراین برای گسترش بیماری ها خطرناک کار میکند.

وزارت دفاع روسیه: ما اطلاعاتی در مورد ۱۰ پروژه ایالات متحده در اوکراین داریم که برای گسترش بیماری ها روی آنها کار می شود

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که روسیه اطلاعاتی در مورد اجرای ۱۰ پروژه در اوکراین دارد که شامل کار با عوامل بیماری زا با عفونت های خطرناک با اثرات منفی و خطرناک اقتصادی است.

ایگور کریلوف، رئیس نیروهای حفاظت در برابر تشعشع، مواد شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه، خاطرنشان کرد که پنتاگون دستور کار بر روی نقشه برداری از عوامل بیماری زا به ویژه خطرناک در خاک اوکراین را صادر کرده است. 

این مقام مسئول گفت: «به یادداشت تهیه شده توسط دفتر وزیر دفاع ایالات متحده در مورد پروژه UP-2 برای نقشه برداری از عوامل بیماری زا به ویژه خطرناک در اوکراین توجه کنید. این سند خاطرنشان می کند که وظیفه اصلی این پروژه جمع آوری اطلاعات در مورد ساختار مولکولی پاتوژن های در حال گردش در اوکراین و انتقال نمونه های سویه به ایالات متحده است «.

کریلوف همچنین خاطرنشان کرد که یادداشت مشابهی به عنوان بخشی از پروژه UP-1 با هدف مطالعه ریکتزیا و سایر بیماری های منتشر شده توسط بندپایان تهیه شده است. این مقام مسئول بیان کرد: این سند حاکی از لزوم انتقال همه گروه‌های پاتوژن‌های خطرناک به آزمایشگاه مرجع مرکزی بود که این امر امکان تسهیل روند صادرات نظارتی آنها به آمریکا را فراهم کرد.

به گفته وی، یک پروژه UP-4 در مقیاس بزرگ در اوکراین برای بررسی امکان انتشار عفونت به ویژه خطرناک از طریق پرندگان مهاجر اجرا شد. کریلوف گفت: «اسناد دریافتی نشان می دهد که فقط برای دوره نوامبر ۲۰۱۹ تا ژانویه ۲۰۲۰، ۹۹۱ نمونه بیولوژیکی جمع آوری شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که در مجموع، روسیه اطلاعاتی در مورد اجرای ده پروژه از این قبیل (شامل UP-3، UP-6، UP-8 و UP-10) دارد که شامل کار با پاتوژن های خطرناک و از نظر اقتصادی مهم سرایت می شود – تب کریمه کنگو لپتوسپیروز، آنسفالیت منتقله از کنه، تب خوکی آفریقایی.

وزارت دفاع روسیه همچنین تایید کرد که آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین با شبکه‌ای تحت کنترل پنتاگون برای کنترل جهانی شیوع بیماری‌های عفونی مرتبط هستند.

او توضیح داد که این شبکه توسط موسسه تحقیقات نظامی والتر رید در مریلند مدیریت می شود. کریلوف با اشاره به اینکه این شبکه از سال ۱۹۹۷ توسط پنتاگون تشکیل شده است، افزود: این شبکه شامل آزمایشگاه هایی برای نیروهای زمینی و دریایی و همچنین پایگاه های نظامی پراکنده در مناطق مختلف جهان است.

منبع: وزارت دفاع روسیه

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: