پرش به محتوا

تحریم های «کور» همچنان هر چیزی که روسی است را هدف قرار می دهد!

تحریم های «کور» همچنان هر چیزی که روسی است را هدف قرار می دهد!

یک مسابقه بین المللی از حذف آثار موسیقیدانان بزرگ روسی مانند دیمیتری شوستاکوویچ، سرگئی پروکوفیف، پیوتر چایکوفسکی و الکساندر گلازونوف در یک ارتباط پوچ برای مجازات هر چیزی که روسی است، خبر داد.

وب سایت رسمی مسابقه بین المللی ویولن رودولفو لیپیتزر که در ایتالیا در حال برگزاری است، در جزئیات برنامه خود اعلام کرد که آثار این نوازندگان روسی را از برنامه آخرین قسمت این مسابقه بین المللی نوازندگی ویولن حذف کرده است.

برگزارکنندگان این مسابقه موسیقی خاص پیش از این سه نوازنده زن روسی را از شرکت در این فستیوال منع کرده بودند که باعث شد ارکستر «FVG» که در آن فعالیت می کنند، در اعتراض به این اقدام خودسرانه و عجیب اعلام کند که در این مسابقه شرکت نخواهد کرد.

چنین تحریم هایی که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه آن را گستاخانه توصیف کرد، مدتی پیش آغاز شد و هنرمندان زنده و مرده روسی را تحت تأثیر قرار داد و او در مناسبتی دیگر با توجه به تصمیم ارکستر دولتی زاکاتسکا مکزیک مبنی بر حذف موسیقی چایکوفسکی از برنامه خود درخواست کرد. ، گفت: « آیا آنها به حذف جدول مندلیف خواهند رسید؟» ، در مورد عناصر شیمیایی که توسط دانشمند روسی دیمیتری مندلیف ایجاد شده است.

نهادهای چندین کشور غربی در اعمال تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل وضعیت اوکراین بسیار پیش رفتند. تحریم‌های گسترده و بی‌سابقه نه تنها شامل اقتصاد، بلکه شخصیت‌های فرهنگی و هنری روسیه، دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند و همچنین ورزشکاران روس را شامل می‌شود.

در این جریان «انتقام جویانه»، قرارداد تعدادی از فرهنگیان روسی که با تئاترهای اروپایی و آمریکایی بسته بودند، فسخ شد و تئاترهای غربی نیز آثار آهنگسازان روسی را از برنامه خود حذف کردند.

به عنوان مثال، ارکستر فیلارمونیک کاردیف در بریتانیا از اجرای موسیقی چایکوفسکی خودداری کرده است، در حالی که مدیر کل اپرای متروپولیتن در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که تئاتر دیگر قصد همکاری با هنرمندان و سازمان هایی را ندارد که از مقامات روسیه حمایت می کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در اظهارنظری درباره چنین روندی، با اشاره به احتمال ناپدید شدن آثار غول‌های موسیقی، پیوتر چایکوفسکی، دیمیتری شوستاکوویچ و سرگئی راخمانینوف از پوسترها، اظهار داشت که تبعیض علیه همه چیز مربوط به روسیه در غرب بیداد می‌کند. فعالیت های هنری بین المللی، و این ممنوعیت ممکن است برای همه نویسندگان روسی و آثار آنها اعمال شود.

این تشخیصی که پوتین صادر کرد، قبل از ادامه چنین تصمیماتی و تشدید این پدیده، علیه سازندگان روسی اعم از زنده و مرده بود.

منبع: راشا تودی

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: