پرش به محتوا

چین: آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر دروغ ها مجبور است بیشتر دروغ بگوید.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین: آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر دروغ ها مجبور است بیشتر دروغ بگوید

وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در روز چهارشنبه 25 مه گفت: آمریکا در ابتدا از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل خواسته بود تا از شین جیانگ چین بازدید کند و حالا همین آمریکا است که با دیدار کمیساریای عالی حقوق بشر از چین مخالفت دارد. علت برخورد بی ثبات واشنگتن بسیار ساده است، یعنی باید دروغ های بیشتری بسازد تا دروغ های قبلی خود را بپوشاند.

در نشست خبری هفتگی 25 مه، سوال شد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان کرده کشورش باور ندارد که چین به میچل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اجازه دهد «یک ارزیابی جامع، مستقل و  خارج از کنترل از حقوق بشر در شین جیانگ انجام دهد» و آمریکا دیدار میچل باچله از چین در این شرایط را اشتباه می داند.

 وانگ ون بین در پاسخ به این سوال تاکید کرد: ایالات متحده می ترسد که دروغ هایش در مورد نسل کشی و کار اجباری در شین جیانگ فاش شود، بنابراین از اخبار جعل و دروغ های بیشتر برای لکه دار کردن چین به منظور گمراه ساختن جامعه بین المللی دریغ نمی کند. با این حال، آمریکا هر قدر هم که دروغ پخش کند، نمی تواند این واقعیت را بپوشاند که شین جیانگ باثبات و مرفه است و مردم در صلح و رضایت زندگی و کار می کنند. اقدامات آمریکا فقط جوهره سیاسی شدن و ابزاری کردن مسایل حقوق بشری را آشکار می سازد.

وانگ ون بین همچنین خاطرنشان کرد، فعالیت‌های میچل باچله در طول اقامت وی در چین، همگی مطابق میل او و با رایزنی کامل بین دو طرف انجام شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: