پرش به محتوا

ممنوعیت بنیاد هاینریش بل (سبزها) در روسیه.راشا تودی
برگردان مجله هفته.شعبه روسیه بنیاد هاینریش بل (نزدیک به حزب پرو ناتوئی و جنگ طلب سبزهای آلمان) در حال حاضر به عنوان نامطلوب رده بندی شده است.
دفتر دادستانی کل روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که این بنیاد یک «تهدید برای نظم قانون اساسی و امنیت کشور» است.

دفتر دادستانی روسیه، بنیاد هاینریش بل را نامطلوب اعلام کرده است.
این مقام روز دوشنبه در مسکو گفت که فعالیت های آنها «تهدیدی برای نظم قانون اساسی و امنیت روسیه» است.
وزارت دادگستری اکنون این بنیاد را در فهرست به اصطلاح «سازمان های نامطلوب» قرار خواهد داد که همکاری آنها قابل پیگرد قانونی است.

این فهرست در حال حاضر شامل ۵۵ سازمان از جمله مرکز مدرنیته و لیبرالیسم، مبادله آلمان و روسیه و انجمن اروپایی‌های روسی زبان است.
این بنیاد از سال 1999 در روسیه فعال بوده و مدعی است در زمینه های توسعه جامعه مدنی، آموزش سیاسی، حقوق بشر، گفتگوی بین المللی و حفاظت از محیط زیست مشارکت دارد.

یکی از نزدیک ترین همکاران این بنیاد در روسیه، سازمان حقوق بشری مموریال بود که در ابتدا به عنوان «عامل خارجی» اعلام شد و بعدا منحل شد.

در آوریل سال جاری، روسیه دفاتر چندین موسسه آلمانی را تعطیل کرد.
در بیانیه مطبوعاتی بنیاد هاینریش بل در آن زمان آمده بود: «این پایان تعهد ۳۰ ساله این بنیاد در روسیه در حال حاضر است.»
ما عمیقا از «شدت گیری سیاست های رهبری روسیه» با مخالفان متاسفیم.
بنیاد فردریش ایبرت (نزدیک به حزب سوسیال دمکرات آلمان حرب حاکم آلمان)، بنیاد کنراد آدناور ,( نزدیک به حزب دموکرات مسیحی آلمان) و بنیاد فردریش نائومان (نزدیک به حزب دموکرات های آزاد لیبرال) نیز تحت تأثیر این تعطیلی قرار گرفتند.
تمامی بنیاد های نامبرده شده در انقلاب های رنگی و کودتا های غیرقانونی در کشورهای مختلف جهان به ویژه در آمریکای لاتین در اوکراین و در مناطق آسیای میانه و قاره آفریقا فعال بوده اند

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: