پرش به محتوا

گزیده اخبار عملیات ویژه روسیه در اوکراین – ۸۸


خوانندگان محترم، اخبار و گزارش های جنگ ضد فاشیستی روسیه در اوکراین با سرعت تهیه و ترجمه میشود و احتمال دارد نقص و کمبودی در ترجمه آنها وجود داشته باشد، به این ترتیب از خوانندگان عذرخواهی می‌کنیم.


مسکو: هزار پهپاد اوکراینی را نابود کرده‌ایم

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد این کشور تا امروز (یکشنبه) حدود هزار پهپاد اوکراینی را از بین برده است.

در شرایطی که بحران اوکراین ادامه دارد «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه (امروز) تازه‌ترین اطلاع‌رسانی این وزارتخانه درباره وضعیت میدانی درگیری‌ها را ایراد کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که از آغاز «عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین»، نیروهای روسیه تقریبا هزار پهپاد اوکراینی را نابود کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف در نشست خبری روز یکشنبه (امروز) در مسکو تصریح کرد: «در مجموع، از آغاز عملیات نظامی ویژه، نیروهای مسلح روسیه ۱۷۴ هواپیما، ۱۲۵ بالگرد، ۹۷۷ پهپاد، ۳۱۷ سامانه موشکی ضدهوایی، ۳۱۹۸ تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، ۴۰۸ سامانه راکت‌انداز چند منظوره، ۱۶۲۲ قبضه توپخانه و خمپاره و همچنین ۳۰۷۷ خودروی نظامی ویژه را منهدم کرده‌اند».

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، نیروی هوایی این کشور شب گذشته (شنبه شب) ۲۶ مرکز پرسنل و تجهیزات نظامی را هدف قرار داد و سه مرکز کنترل و یک انبار مهمات را از بین برد.

ایگور کوناشنکوف همچنین خبر داد، روسیه با موشک‌های هدایت‌‍شونده با دقت بالا به 13 مرکز پرسنل و تجهیزات نظامی اوکراین حمله و چهار انبار مهمات را منهدم کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: «در نتیجه این حملات بیش از ۲۱۰ فاشیست (اوکراینی) کشته و 38 واحد تجهیزات نظامی اوکراین از کار افتاده است».

این ژنرال روس همچنین خبر داد که سامانه پدافندی این کشور شب گذشته دو موشک شلیک شده ارتش اوکراین را که از «اسمرچ» شلیک شده بودند، رهگیری کرد.

اطلاع‌رسانی تازه سخنگوی وزارت دفاع روسیه درباره تحولات میدانی جنگ با اوکراین در شرایطی انجام شده که مسکو از تاریخ ۲۴ فوریه 2022 (پنجم اسفند ماه سال ۱۴۰۰) در حال انجام «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» است.

مقام‌های ارشد مسکو بارها اعلام کرده‌اند که این عملیات به درخواست کمک جمهوری‌های «لوهانسک» و«دونستک» از روسیه انجام شده و هدف از آن «خلع سلاح» و «نازی زدایی» کردن اوکراین است.

جمهوری خلق دونتسک مدعی است که از زمان آغاز عملیات نظامی 216 شهر را تحت کنترل درآورده است.

کارکنان دفاع ارضی جمهوری خلق دونتسک روز یکشنبه در تلگرام اعلام کردند که تا 22 می 216 شهرک را آزاد و تحت کنترل خود درآورده اند.
این امر به لطف پشتیبانی نیروهای جمهوری خلق لوهانسک و به لطف پشتیبانی آتش نیروهای مسلح روسیه امکان پذیر شد.

وزارت دفاع در مسکو: پدافند هوایی روسیه یازده پهپاد اوکراینی را سرنگون کرد

سرلشکر ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری خود در صبح یکشنبه از حملات به مراکز نظامی در اوکراین خبر داد.
در 24 ساعت گذشته، موشک‌های با دقت بالا به سه پایگاه فرماندهی اوکراین، 13 مرکز پرسنل و تجهیزات ارتش اوکراین و چهار زاغه مهمات اصابت کرده‌اند.
در چندین حمله دیگر، نیروی هوایی روسیه بیش از 210 «نئونازی» را کشت و 38 واحد رزمی را از کار انداخت.

کوناشنکوف همچنین گزارش داد که یازده پهپاد اوکراینی سرنگون شده است.
پدافند ضد هوایی روسیه آنها را در آسمان چندین شهر در جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک و در مناطق اوکراینی چرسون و خارکف منهدم کرد.
دو موشک واکنشی از نوع اسمرچ در نزدیکی روستاهای کامنکا و بوکینو در منطقه خارکف رهگیری شدند.

به گفته وزارت دفاع، حملات توپخانه ای بیشتر به 700 هدف نظامی دیگر اوکراین از جمله تأسیسات جنگ الکترونیک بوکوول در نزدیکی روستای آنوفکا در منطقه نیکولایف حمله کردند.
از آغاز عملیات موسوم به ویژه در 24 فوریه، اوکراین در مجموع 174 هواپیما، 125 هلیکوپتر، 977 پهپاد، 317 مجتمع موشکی ضد هوایی، 3198 تانک و خودروی زرهی و 408 موشک انداز متعدد را از دست داده است.

روزنامه اپوزیسیون ترکیه، زمان، گزارش داد که آنکارا از سوئد می‌خواهد 33 شهروند ترکیه و همچنین یک نماینده زن کرد در پارلمان سوئد را در ازای چراغ سبز ترکیه برای پیوستن به ناتو استرداد کند.

به نوشته این روزنامه، فهرستی که آنکارا به استکهلم ارسال کرده، شامل کردها و همچنین اعضای بنیاد «جنبش خدمت»، واعظ ترکیه ای مقیم آمریکا، فتح الله گولن است.

گزارش هایی مبنی بر اینکه یکی از نام های موجود در این لیست یکی از نمایندگان مجلس سوئد به نام آمینه کاکاپاوی، کرد ایرانی الاصل است.

 امره یونت سفیر ترکیه در سوئد نیز اظهارات منتسب به وی مبنی بر اینکه کشورش می خواهد کاکاپاوی را به عنوان شرط موافقت ترکیه با پیوستن سوئد به ناتو تحویل دهد، تکذیب کرد.

او به رادیو سوئد گفت که در مورد اظهاراتش سوء تفاهم وجود دارد و توضیح داد که کاکاپاوی در لیستی که به دولت سوئد ارسال شده است که ترکیه می خواهد استرداد کند وجود ندارد.

روز جمعه، خبرگزاری سوئد TT گزارش داد که سفیر در پاسخ به سوال مستقیم آژانس که آیا ترکیه می‌خواهد کاکاپاوی را استرداد کند، گفت: «بله، در صورت امکان. اما سوئدی بودن را نمی‌دانم؟ دشوار است. شهروندان خود را اخراج کنند.»

کاکاپاوی در مورد این موضع خود در اینستاگرام نوشت: من یک شهروند سوئدی هستم و به عنوان نماینده شهروندان سوئدی در پارلمان سوئد انتخاب شده ام و این سفیر است که باید به ترکیه بازگردانده شود.

گزارش شده است که کاکاپاوی در دهه 1990 به عنوان پناهنده از ایران به ترکیه گریخت و سپس به سوئد رفت.

کاکاپاوی مخالفت خود را با پیوستن سوئد به ناتو اعلام کرد و تاکید کرد که مخالف جنگ است و از تحویل تسلیحات سوئدی به اوکراین در درگیری با روسیه حمایت نمی کند.

کاکاپاوی در ماه نوامبر پس از اینکه با سوسیال دموکرات ها بر سر همکاری با حزب اتحاد دموکراتیک، بزرگترین حزب سیاسی کردهای سوریه به توافق رسید، به ماگدالنا اندرسون رای داد تا نخست وزیر شود.

منبع: رسانه های ترکیه و سوئد

دستیار قدیروف فاش می کند که چگونه نیروهای مسلح اوکراین تک تیراندازان مجروح خود را کشتند

آپتا علاالدینوف، دستیار رئیس جمهور روسیه در امور امنیتی، تأیید کرد که «نیروهای امنیتی اوکراین تک تیراندازهای خود را که در دونباس مورد اصابت قرار گرفته اند، توصیف کرده اند.»

وی گفت: تک تیراندازان در نزدیکی یک کارخانه در منطقه صنعتی شهر روبیگنا در دونباس مورد اصابت قرار گرفتند و از طریق رادیو درخواست کمک کردند و از منطقه مورد اصابت تخلیه شدند.

وی توضیح داد که «نیروهای امنیتی اوکراین پس از شنیدن خبر اصابت تک تیراندازان، خمپاره به این منطقه شلیک کردند».

وی افزود: تک تیرانداز گفت مجروح است و نمی تواند حرکت کند و درخواست کمک کردند، اوکراینی ها که متوجه شدند که نمی توانند به او کمک کنند و او را با خمپاره مورد حمله قرار دادند و کشتند.»

علاالدینوف تصریح کرد: اگر نیروهای امنیتی اوکراین تک تیراندازهای خود را به این شکل نمی کشتند، این دختر زنده می ماند.

منبع: نووستی

وزارت دفاع روسیه: رژیم کیف غیرنظامیان را میکشد و روسیه را به این کار متهم میکند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروه‌های افراطی و نیروهای اوکراینی ساختمان‌های مسکونی را در شهر نیکولایوکا در جمهوری خلق لوگانسک بمباران کردند و غیرنظامیان را کشته و زخمی کردند و نیروهای روسی را به این کار متهم کردند.

«رژیم کیف در روستای نیکولایوکا، جمهوری خلق لوهانسک، اقدام تحریک آمیزی جدید به منظور بی اعتبار کردن نیروهای مسلح روسیه در مقابل جامعه جهانی انجام داد. ستیزه جویان گردان های افراطی ناسیونالیست و نیروهای مسلح اوکراین، ساختمان های مسکونی را هدف توپخانه که منجر به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان شد قرار دادند. 

وی خاطرنشان کرد که «خبرنگاران نیویورک تایمز و روزنامه نگاران اوکراینی که افراط گرایان را همراهی می کردند از این حملات و نتایج آن عکس و فیلم گرفتند که گفته می شود یگان های روسی انجام داده اند».

وی افزود: ما پیشاپیش به غرب به اصطلاح متمدن هشدار می دهیم که قرار است در آینده نزدیک این و سایر اقدامات دروغین مقامات کیف در مورد ادعای «جنایت های روسیه» به طور گسترده در رسانه ها و سایت های اینترنتی منتشر شود.

وی افزود: «اینگونه اقدامات مقامات اوکراینی بار دیگر بی تفاوتی کامل را نسبت به سرنوشت غیرنظامیان در اوکراین نشان می دهد.

منبع: ریانووستی

قدیروف: واحدهای چچنی به مواضع افراط گرایان در کامشواخا و بلاگانسک حمله کردند.

رمضان قدیروف، رئیس جمهوری روسیه چچن تأیید کرد که جنگنده های یگان های چچنی حمله به استحکامات ارتش اوکراین را در نزدیکی روستای کامیشواخا در جمهوری خلق لوگانسک آغاز کردند.

وی در تلگرام نوشت: رزمندگان نیروهای ویژه چچن پس از آخرین عملیات، از هم اکنون شروع به انهدام مواضع و استحکامات نازی های اوکراینی در منطقه روستای کامیشواخا کرده اند زمید شولایف پس از آزادسازی موفقیت آمیز ماریوپل به منطقه حمله کرد.

وی افزود: «توفان کامیشواخا با برخی خطرات برای جمعیت غیرنظامی مرتبط است، زیرا ارتش اوکراین همچنان از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.»

وی ادامه داد: این بار نقاط تیراندازی مشخص شده است و همچنین باید کمربند جنگلی وسیع پشت شهرک محل استقرار مواضع توپخانه دشمن را نیز در نظر گرفت، اما بدون شک وظایف تعیین شده بیشتر خواهد بود. دقیق و سریع.»

منبع: «تاس»

در بمباران اوکراین در استان خرسون سه نفر کشته شدند

اداره نظامی و مدنی منطقه خرسون از کشته شدن سه غیرنظامی و زخمی شدن ده نفر در روستای بلوزرکا در منطقه خرسون در نتیجه گلوله باران اوکراینی خبر داد.

«کیف با توجه به شکست در ماریوپول و در خط مقدم، در تلاش است تا انتقام غیرنظامیان را در مناطق خارج از کنترل خود بگیرد. امروز در نتیجه حمله به روستای بلوزرکا سه غیرنظامی کشته و ده نفر دیگر زخمی شدند.» «دولت در بیانیه خود گفت.

نیروهای روسیه در جریان عملیات نظامی خود در خاک این کشور تقریباً به طور کامل کنترل استان خرسون در جنوب اوکراین را به دست گرفتند.

منبع: تاس

وزارت دفاع روسیه هلیکوپترهای Ka-52 و Mi-28N را در حال عملیات نشان می دهد

وزارت دفاع روسیه روز جمعه ویدئویی از ماموریت های رزمی هلیکوپترهای Mil Mi-28N و Kamov Ka-52 که در حمله روسیه به اوکراین شرکت می کنند، منتشر کرد.

نیروهای جمهوری خلق لوهانسک به حملات خود در نزدیکی پوپاسنایا در دونباس ادامه می دهند

ایوان فیلیپوننکو، یکی از مقامات شبه نظامی مردمی جمهوری خلق لوهانسک به ریانووستی روسیه گفت که نیروهای مسلح جمهوری خلق لوگانسک روز شنبه به حملات خود در چندین جهت از شهر پوپاسنایای دونباس ادامه دادند.

پیش از این، این آژانس گزارش داده بود که پوپاسنایا به طور کامل تحت کنترل جمهوری خلق لوهانسک و نیروهای فدراسیون روسیه است. متفقین همچنین موفق شدند نیروهای اوکراینی را از یک قلعه بزرگ در نزدیکی شهر بیرون کنند.

اوکراینی‌ها غیرنظامیان را هدف می‌گیرند

در ادامه تلاش‌های دولت اوکراین و همدستان غربی آن برای سیاه‌نمایی و تخریب وجهه ارتش روسیه در عملیات نظامی در دونباس، مسکو از طرح جدید رژیم کی‌یف پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»‎؛ «میخائیل میزینتسف» رئیس مرکز کنترل دفاع ملی روسیه در وزارت دفاع این کشور شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ستیزه‌جویان اوکراینی برای بدنام کردن ارتش روسیه، به ساختمان‌های مسکونی در نیکولایفکا شلیک کردند که چند کشته و زخمی برجای گذاشت.

میزینتسف افزود: «در شهرک نیکولایفکا واقع در جمهوری خلق لوهانسک، رژیم کی‌یف یک اقدام پیچیده دیگر برای بدنام کردن نیرو‌های مسلح روسیه در برابر جامعه جهانی انجام داد».

در این بیانیه آمده است: «در این اقدام تحریک‌آمیز، شبه‌نظامیان گردان‌های ملی‌گرا و پرسنل نظامی نیرو‌های مسلح اوکراین با توپخانه به سمت ساختمان‌های مسکونی شلیک کردند که در نتیجه آن چند غیرنظامی کشته و زخمی شدند».

به گفته وی، از هر اتفاقی که افتاده خبرنگاران نیویورک تایمز و خبرنگاران اوکراینی که ملی‌گرایان را همراهی می‌کردند، عکاسی و فیلمبرداری کرده اند.

به نوشته اسپوتنیک، نماینده وزارت دفاع روسیه هشدار داد که در آینده برنامه‌ریزی شده است که نیرو‌های اوکراینی حاضر در این تصاویر به عنوان واحد‌های عملیاتی روسیه معرفی شوند.

میزینتسف تصریح کرد: «ما از قبل به غربِ به اصطلاح متمدن هشدار می‌دهیم که این اقدام و سایر جعلیات مقامات کی‌یف در مورد ادعای جنایت روسیه قرار است در آینده نزدیک به طور گسترده در رسانه‌ها و منابع اینترنتی منتشر شود. چنین اقداماتی به دست مقامات اوکراینی انجام می‌شود».

وی پیش از این نیز گفته بود ستیزه‌جویان اوکراینی در تعدادی از شهر‌ها مواضع خود را در مدارس و حتی بیمارستان‌های روان‌پزشکی مستقر کرده‌اند.

سفیر سابق آمریکا: مقامات واشنگتن کی‌یف را برای پیوستن به ناتو فریب دادند

مایکل مک‌فول، سفیر سابق ایالات متحده در روسیه، در جریان مناظره‌ای با کارشناسان روابط بین‌الملل در تورنتو، با موضوعیت اوکراین، اعتراف کرد که دیپلمات‌های آمریکایی برای چندین سال به دروغ وعده پیوستن اوکراین به ناتو را به مقامات این کشور داده بودند و بدین ترتیب آشکارا به آنها دروغ گفتند.

مجری این مناظره که سیاستمداری لهستانی بود، با اشاره به وعده‌های واشنگتن به اوکراین در سال 2021 ، این سئوال را مطرح کرد: «پس آیا دیپلمات‌های آمریکایی به مقامات کی‌یف دروغ گفتند؟». مک‌فول به این پاسخ مثبت داد و افزود که دنیای واقعی اینگونه عمل می‌کند.

بلینکن: آمریکا برنامه‌ای برای از سرگیری روابط با روسیه ندارد

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، صبح امروز، یکشنبه، طی سخنرانی در واشنگتن در جمع فارغ التحصیلان دانشگاه جورج تاون، در واکنش به تحریم‌های جدید مسکو علیه برخی مقامات آمریکایی، تاکید کرد که دولت جو بایدن هیچ برنامه ریزی برای بهبود روابط با فدراسیون روسیه، تحت رهبری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور ندارد.

وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته اعلام کرد که مسکو در اقدامی تلافی جویانه، 963 شهروند آمریکایی، از جمله جو بایدن- رئیس جمهوری آمریکا، هانتر بایدن- پسرش و آنتونی بلینکن- وزیر امور خارجه را بصورت دائمی از ورود به خاک فدراسیون روسیه منع کرده است.

وزارت خارجه روسیه در عین حال یادآور شد که این کشور به دنبال رویارویی نیست و پذیرای گفتگوهای صادقانه و متقابلاً محترمانه است و مردم آمریکا را که همیشه در روسیه مورد احترام هستند از مقامات آمریکایی که آشکارا روس هراسی را تحریک می‌کنند، جدا کرده است.

تحولات اوکراین تغییری در موضع مخالف اتریشی‌ها برای پیوستن به ناتو ایجاد نکرده است

نتایج جدیدترین نظر سنجی ها نشان می دهد که  اتریشی‌ها تحت تأثیر تحولات سوئد و فنلاند قرار نگرفته‌اند.

همانطور که مجله خبری پروفایل گزارش می دهد، نگرش اتریشی ها نسبت به پیوستن به ناتو حتی پس از تحولات اخیر تغییر نکرده است.

بر اساس نظرسنجی موسسه تحقیقاتی Unique-Research، تنها 16 درصد از افراد  شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار داشتند که اتریش باید مانند کشورهای غیر متعهد سابق سوئد و فنلاند به ناتو بپیوندد. 70  درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم  بر این باورند که اتریش باید بی طرفی خود را حتی پس از پیوستن این دو کشور به ناتو حفظ کند. 14 درصد هیچ اطلاعاتی در این باره ارائه نکردند. این نظرسنجی از بین 500 نفر از شهروندان اتریشی انجام شده است. ‎

تردید مقام پارلمانی روس درباره اعزام نیروی ناتو به غرب اوکراین

لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه، نسبت به اعزام نیروهای ناتو به مناطق غربی اوکراین تردید دارد.

اسلوتسکی که روز شنبه به شهر دونتسک، در شرق اوکراین سفر کرد، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «من فکر می کنم که پیمان آتلانتیک شمالی و کسانی که در مقر آن تصمیم گیرنده هستند، به این موضوع و عواقب آن به خوبی فکر می‌کنند. آنها با خودشان دشمن نیستند. من فکر نمی‌کنم که آنها خواستار رویارویی نظامی با روسیه باشند.»

این مقام پارلمانی افزود: «البته اگر چنین فرض غیرقابل تصوری [درباره استقرار نیروهای ناتو در مناطق غربی اوکراین] تحقق یابد، روسیه می‌تواند به بطور مناسب به آن پاسخ بدهد.» اسلوتسکی یادآور شد که روسیه از لحاظ توان بالقوه نظامی خود، «آماده ترین قدرت در روی کره زمین برای جنگ» است و هرگز نمی‌توان این کشور را غافلگیر کرد.

مخالفت وزیر خارجه اتریش با پایان دادن به گفتگوها با روسیه

الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش روز شنبه در مصاحبه اختصاصی با روزنامه «کوریره دلا سرا» ابراز عقیده کرد که حذف مسکو از تمامی سکوهای گفتگوهای بین المللی اشتباه است. وی تاکید کرد که اتریش کشوری بی طرف است و طرفدار مذاکره با روسیه بوده و خواهد بود.

این مقام اتریشی توضیح داد: «بی طرفی بخشی از خودمختاری ملی ماست، وین همیشه پایتخت گفتگوها خواهد بود. در دنیایی که درگیری‌ها – اقتصادی، نظامی، فکری – گسترده‌تر شده است، بی طرفی می تواند ارزش بیشتری داشته باشد.»

شالنبرگ معتقد است که روسیه به درستی از شورای اروپا کنار گذاشته شده است، «ولی حذف مسکو از همه قالب‌های گفتگوهایی بین المللی اشتباه خواهد بود.» علاوه بر این، به گفته وی، بحث تحریمباید پشت درهای بسته باشد و نه بصورت علنی. اکنون بحث تحریم‌ها به صورت علنی در جریان است.

نخست وزیر مجارستان تحریم‌های ضدروسی را با بمب اتمی مقایسه کرد

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با الکساندر ووچیچ، رئیس جمهوری صربستان، اعلام کرد که عواقب برخی تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را می توان با تاثیر بمب اتمی مقایسه کرد. به گفته وی، برخی از پیشنهادات بروکسل ممکن است منجر به افزایش قیمت‌ها، گرسنگی و حتی بیشتر شدن مهاجران در کشورهای غربی شود.

نخست وزیر افزود: «مجارستان با بروکسل در اقدامات غیرمنطقی و غیرقابل قبول علیه روسیه که منجر به افزایش قیمت‌ها، گرسنگی و مهاجرت گسترده بی‌سابقه می‌شود، موافق نیست. تحریم های بی پروا علیه روسیه نباید اعمال شود، زیرا آنها شبیه بمب اتمی عمل خواهند کرد.»

پوشیلین: بر اساس اطلاعات اولیه، در بین تسلیم شدگان در آزوف-اشتال، خارجی ها نیز وجود دارند.

دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک روز شنبه گفت، بر اساس اطلاعات اولیه، در میان نازی ها تسلیم‌کننده خارجی‌هایی وجود دارند که در کارخانه فولاد آزوف در ماریوپل محاصره بودند.

پوشیلین در گفتگوئی با Soloviev Live در پاسخ به سوالی در مورد حضور بیگانگان در میان نازی هایی که در آزوفستال تسلیم شدند، گفت: «طبق اطلاعات اولیه، بله وجود داشته است.»

وی افزود: برای اینکه مبنای حقیقت وجود داشته باشد، پس از کار متخصصان، البته اطلاع رسانی خواهد شد و افشا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد که «شش ستیزه جو در آزوستال در حالی که قصد داشتند انبارهای مهمات را قبل از تصرف آنها منفجر کنند، کشته شدند.»

منبع: «تاس» 

اریش واد، مشاور سابق نظامی: 100 میلیارد یورو برای بوندسوهر کافی نیست


اریش واد، مشاور سیاست نظامی صدراعظم سابق آنگلا مرکل، صندوق ویژه 100 میلیارد یورویی اعلام شده برای ارتش آلمان را ناکافی می داند.
او به شبکه تحریریه آلمان گفت:

«این نظریه که به طور گسترده شنیده می شود مبنی بر اینکه صنعت امنیتی و دفاعی آلمان برای چند سال آینده با قطعنامه 100 میلیارد یورویی صندوق ویژه بوندسوور «استقرار» سامان می یابد، به اندازه کافی واقعی نیست.زیرا در ازای آن، صنعت به عنوان شریک بوندسوهر تقاضای بالایی دارد.»
وی تصریح کرد: این انتظار وجود دارد این صنعت در سریع‌ترین زمان ممکن ظرفیت‌های خود را در حوزه‌های مختلف افزایش دهد و کیفیت مورد نیاز را ارائه دهد و در همه حال به بهترین شکل ممکن به بوندسوره خدمت کند.
این تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که سطح بالایی از هزینه‌های دفاعی معادل دو درصد از تولید ناخالص داخلی مربوطه حفظ شود، حتی پس از انقضای صندوق ویژه 100 میلیارد یورویی نباید صنعت تنها با ظرفیت‌های که ایجاد کرده به حال خود رها شود. «

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: