پرش به محتوا

سوریه خواستار خروج نیروهای آمریکایی و غرامت برای قربانیان است.

حملات هوایی مرگبار به غیرنظامیان: سوریه خواستار خروج نیروهای آمریکایی و غرامت برای قربانیان است

منبع روسیا الیوم
مجله هفتهدر حمله هوایی ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۹ تعداد زیادی غیرنظامی در سوریه کشته شدند.
پس از اینکه ایالات متحده، در پی تحقیقات پنتاگون، اتهامات مربوط به نقض حکومت نظامی توسط ارتش آمریکا را رد کرد، سوریه اکنون خواستار خروج نیروهای آمریکایی و غرامت برای قربانیان است.

سوریه قاطعانه گزارش پنتاگون مبنی بر اینکه ارتش آمریکا در حمله مرگبار هوایی سال ۲۰۱۹ به غیرنظامیان در استان شرقی دیرالزور مقصر نبوده را رد کرده است.
دولت سوریه گفته است که نیروهای آمریکایی باید پاسخگوی جنایات خود باشند و فورا از این کشور جنگ زده خارج شوند.
در مارس ۲۰۱۹، یک جت جنگنده F-15 یک بمب ۵۰۰ کیلوگرمی را روی شهر باغوس پرتاب کرد، درست قبل از اینکه هواپیمای دیگری دو بمب را که هر کدام ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن داشت، پرتاب کند. تنها پس از تحقیقات توسط تایمز، فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده اعتراف کرد که تا ۸۰ نفر، از جمله بسیاری از غیرنظامیان، ممکن است کشته شده باشند.

با این حال، تحقیقات اخیر ارتش ایالات متحده ادعا می کند که نیروهای آمریکایی در حمله هوایی سال ۲۰۱۹ در سوریه، قانون نظامی را نقض نکرده اند یا عمداً باعث تلفات غیرنظامیان نشده اند. در پاسخ به گزارش پنتاگون، نمایندگی دائمی سوریه در سازمان ملل به نیوزویک گفت که دمشق حمله مرگبار به غیرنظامیان در باغوس را یکی از بسیاری از عملیات نظامی غیرقانونی آمریکا در سوریه می داند.

«تمام توجیهات ارائه شده توسط دولت آمریکا برای عدم نقض قوانین جنگ یا قواعد درگیری با هدف دور زدن این واقعیت است که نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه غیرقانونی هستند و به بهانه مبارزه با تروریسم بدون اجازه دولت در سوریه فعالیت می کنند. علیه دمشق حملات نظامی انجام می دهد.»

زمان آن فرا رسیده است که نیروهای آمریکایی بلافاصله از خاک جمهوری عربی سوریه عقب نشینی کنند و پاسخگوی جنایات خود باشند. نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: آمریکا همچنین باید موظف به پرداخت غرامت به قربانیان باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: