پرش به محتوا

رهبران حوثی: آمریکا پایگاه های نظامی در یمن ایجاد می کند.

رهبران حوثی: آمریکا پایگاه های نظامی در یمن ایجاد می کند.

راشاتودی – مجله هفته

رهبر شبه‌نظامیان حوثی یمن واشنگتن را متهم کرد که می‌خواهد مجموعه‌ای از پایگاه‌های نظامی در کشور ویران‌شده از جنگ داخلی و مداخله نظامی به رهبری عربستان سعودی بسازد.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن (که در زبان محلی به «حوثی ها» معروف است) روز پنجشنبه در نشستی با مقامات قبیله ای استان ایب در غرب یمن گفت که ایالات متحده در حال ساخت چندین پایگاه نظامی در استان های شرقی حضرموت و المهره و در کنار دریای سرخ است. 

الحوثی با بیان اینکه مردم یمن دستورات واشنگتن را نخواهند پذیرفت، هشدار داد که «دشمنان» یمن از هر وسیله ای برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم استفاده می کنند.  رئیس حوثی ها در ادامه سخنانش به هیئت گفت:

«ما باید برای تضمین امنیت و ثبات اجتماعی در استان ایب از طریق مصالحه و همکاری با مقامات محلی تلاش کنیم.»

او گفت که مخالفان حوثی‌ها با بهره‌گیری از آتش‌بس با میانجی‌گری سازمان ملل، شروع به بسیج نیروهای کمکی نظامی کرده‌اند. این امر تمرکز آنها را بر مرحله بعدی جنگ روشن می کند و شکست آنها را در مرحله قبل ثابت می کند. الحوثی توضیح داد:

‹دشمنان که از تلاش برای تحمیل دستورات خود از رئیس جمهور مخلوع یمن عبد ربه منصور هادی کاملا ناامید شده اند، تصمیم گرفته اند او را به شیوه ای تحقیر آمیز از بین ببرند.›

الحوثی مخالفان جنبش خود را متهم کرد که در خدمت نیروهای خارجی هستند:

آنها گروهی از جنایتکاران، خائنان و دزدان را به قدرت رساندند و آنها را رهبران ملت یمن معرفی کردند. در واقع، آنها عوامل بیگانگان هستند، نه یمنی.

رهبر حوثی‌ها در ادامه گفت: ملت یمن هرگز نمی‌پذیرد که تحت سلطه شیطان شوم آمریکا باشد.  او گفت:

این خائنان و مزدوران هستند که می خواهند بندگی خود را به افسران سعودی یا اماراتی ثابت کنند.

علاوه بر این، الحوثی خواستار پایان فوری حکومت خارجی در این کشور عربی شد.  عربستان سعودی در مارس 2015 به همراه تعدادی از متحدانش با حمایت تسلیحاتی و لجستیکی ایالات متحده و چندین کشور غربی، مداخله نظامی خود را در جنگ داخلی یمن آغاز کرد.  هدف بازگرداندن دولت مورد حمایت ریاض به قدرت و سرکوب حوثی ها بود که کنترل بسیاری از مناطق یمن را به دست گرفته بودند.

صدها هزار یمنی در حال حاضر قربانی جنگ و به ویژه مداخله عربستان شده اند.  صدها هزار نفر دیگر در معرض خطر گرسنگی هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: