پرش به محتوا

کارخانه آزوف آزاد شد، فاشیست ها تا نفر آخر تسلیم شدند!

کارخانه آزوف آزاد شد، فاشیست ها نا نفر آخر تسلیم شدند!

آخرین اعضای گردان نئونازی «آزوف» در ماریوپل تسلیم شدند.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که کل مجتمع فولادسازی «آزوف-استال» در ماریوپل آزاد شده است.
۲۴۳۹ نفر که تقریباً یک ماه در محاصره بودند، از جمله سربازان اوکراینی و اعضای واحد نئونازی «آزوف»، سلاح های خود را زمین گذاشته و تسلیم شده اند.

سرلشکر ایگور کوناشنکوف سخنگوی ارتش روسیه در بیانیه ای گفت: آخرین گروه ۵۳۱ جنگنده امروز تسلیم شدند.

وی افزود که در مجموع «۲۴۳۹ نازی آزوف» و سرباز اوکراینی از ۱۶ می سلاح های خود را زمین گذاشته اند و اکنون کل مجموعه «استیل آزوف» تحت کنترل نیروهای روسیه است.سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره آزادسازی کامل شهر ماریوپل از دست شبه نظامیان اوکراینی گزارش داد.
به گزارش ریانووستی، تاسیسات زیرزمینی کمباین تحت کنترل نیروهای روسی است.

این وزارت همچنین گفت فرمانده نئونازی ها «آسو» با یک خودروی زرهی مخصوص از کارخانه خارج شد. این کار برای امنیت جانی وی صورت گرفت تا مانع انتقام گیری از سوی مردم محلی به خاطر جنایات بی شمارش شوند.

به گزارش تاس، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که «نیروهای امنیتی» اوکراینی که در کارخانه فولاد آزوف در ماریوپل به ارتش روسیه تسلیم شدند، حق  دارند از آنجا «بیرون بیایند و جان خود را نجات دهند» و آنها مجوز این کار  را از فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین دریافت کرده اند! از این اظهارات »درخشان« مرغ پخته خنده اش میگیرد!

دنیس پروکوپنکو («ردیس»)، فرمانده واحدهای «آزوف»، معاون فرمانده اسویاتوسلاو پالامار («کالینا») و فرمانده تیپ 36 تفنگداران دریایی سرگئی ولینسکی («ولین») در اسارت ارتش روسیه هستند.
این توسط کانال Readovka گزارش شده است.

پس از اینکه شب گذشته مشخص نشد که آیا واقعاً فرماندهان اوکراینی دستگیر شده اند یا خیر، امروز اطلاعات منابع Readovka تأیید شد.
بر این اساس، پالامار به مدت 24 ساعت در بازداشتگاه روستوف-آن-دون به سر می برد.
خبرنگار ایرینا کوکسنکووا از کانال تلویزیونی روسی Pervyy kanal نیز امروز در مورد کاپیتولاسیون گزارش داد.
به گفته Readovka، پروکوپنکو و ولینسکی نیز در اسارت هستند، اما مکان دقیق آنها هنوز مشخص نیست.

.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: