پرش به محتوا

هند دارایی های غرب را در روسیه خریداری می کند.

گزارش رسانه ها: هند دارایی های غرب را در روسیه خریداری می کند.
منتشر شده در راشت تودی، ترجمه مجله هفته

بر اساس گزارش رسانه ها، هند می خواهد سهام اکسون و شل در پروژه های انرژی ساخالین را به دست آورد.

شرکت نفت و گاز طبیعی هند در حال بررسی خرید سهام بیشتر در میادین نفت و گاز روسیه از شرکت های غربی است که قصد خروج از این کشور را دارند.

اکونومیک تایمز روز پنجشنبه به نقل از افراد مطلع گزارش داد، شرکت نفت و گاز طبیعی هند (ONGC) در حال بررسی خرید سهام بیشتر در میادین نفت و گاز روسیه از شرکت های غربی است که قصد خروج از این کشور را دارند.


به گزارش بیزینس دیلی، حتی اگر اولین پیشنهاد شرکت هندی برای 50 درصد سهام شل در میادین نفتی سالیم سیبری پذیرفته نشود، این اتفاق خواهد افتاد.
آنگونه که یکی از منابع این رسانه گفته است:

«جنگ تا ابد ادامه نخواهد داشت و تحریم ها نیز به پایان خواهد رسید. ما باید برای تامین منابع انرژی خود اقدام کنیم. ما خطر را درک می کنیم و مایل به پذیرش آن هستیم.»

شرکت نفت و گاز طبیعی هند، در حال بررسی مناقصه ۳۰ درصدی اکسون موبیل در پروژه ساخالین ۱ روسیه و مشارکت ۲۷.۵ درصدی شل در پروژه ساخالین ۲ است.
این شرکت در حال حاضر ۲۰ درصد از سهام ساخالین ۱ را در اختیار دارد. منابع فاش کردند که شرکت نفت و گاز طبیعی هند به همراه سایر شرکت های هندی نیز در حال مذاکره اولیه برای خرید احتمالی 20 درصد سهام ببریتیش پترولیوم در روسنفت روسیه هستند.
شرکت های نفتی بزرگ غربی مانند بریتیش پترولیوم، شل و اکسون موبیل اخیرا اعلام کرده اند که به دلیل تحریم های غرب قصد دارند از فعالیت های نفت و گاز خود در روسیه خارج شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: