پرش به محتوا

«قهرمانان» در اتوبوس!

راشا تودی، ترجمه از مینا صابری، مجله هفته.

پسکوف: سربازان فولاد آزوف «تخلیه نشده اند» آنها «تسلیم می شوند»

پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه گفت که تنها یک تفسیر صریح از خروج سربازان اوکراینی از کارخانه فولاد آزوف-اشتال وجود دارد.
این یک تسلیم است.
تلاش مقامات کیف برای نشان دادن این روند به عنوان «تخلیه» اشتباه است. وقتی صحبت از نامگذاری این رویدادهای جاری می شود، مسکو و کیف دیدگاه های بسیار متفاوتی دارند. روسیه از تسلیم صحبت می کند، در حالی که اوکراین از تخلیه یا عملیات بشردوستانه صحبت می کند. رسانه های غربی نیز در حال حاضر از تخلیه خبر می دهند.دمیتری پسکوف در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه نظر کرملین درباره تلاش اوکراین و غرب برای به تصویر کشیدن تسلیم سربازان فولاد آزوف را به عنوان «تخلیه» چیست، گفت:


«در اینجا فقط می توان یک تفسیر و تعریف صریح داشت. آن سربازانی که در مجتمع فولاد آزوف مستقر هستند. اسلحه های خود را زمین گذاشتند و تسلیم شدند.»

ایگور کوناشنکوف، مقام وزارت دفاع روسیه قبلاً گزارش داده بود که از ۱۶ مه، ۹۵۹ شبه نظامی اوکراینی از جمله ۸۰ مجروح، تسلیم کارخانه های فولادی محاصره شده اند.

در حال حاضر چه اتفاقی برای سربازان خواهد افتاد هنوز مشخص نیست. اوکراین امیدوار است آنها را با اسیران جنگی روسی مبادله کند. هنوز اطلاعات رسمی مبنی بر اینکه چند نفر هنوز در محوطه کارخانه فولاد هستند، وجود ندارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: