پرش به محتوا

اردوغان جلوی آمریکا و ناتو کوتاه خواهد آمد!

رسانه ها: ترکیه ممکن است در نگرش خود نسبت به عضویت سوئد و فنلاند در ناتو تجدید نظر کند

روزنامه صباح گزارش داد که مقامات ترکیه فهرستی شامل 10 شرط برای سوئد و فنلاند تهیه کرده اند که به موجب آن می توانند در نگرش خود نسبت به موضوع پیوستن کشورهای اسکاندیناوی به ناتو تجدید نظر کنند.

آنکارا، ۱۸ مه. /خبرگزاری تاس/. روزنامه صباح ، نزدیک به محافل دولتی روز چهارشنبه گزارش داد که مقامات ترکیه فهرستی از 10 شرط را برای سوئد و فنلاند تهیه کرده اند که در ازای رعایت آن می توانند در نگرش خود نسبت به موضوع الحاق کشورهای اسکاندیناوی به ناتو تجدید نظر کنند . .

به گفته این نشریه، به ویژه سوئد و فنلاند باید در مورد حزب کارگران کردستان (PKK) که ترکیه آن را یک سازمان تروریستی می‌داند، «در این موارد تصمیم بگیرند». 

جلوگیری از برگزاری رویدادها در پارلمان های خود توسط افراد مرتبط با ساختارهای تروریستی؛ ارائه کمک های مادی به نیروهای به اصطلاح دفاع از خود مردمی (SNS) در سوریه را که در آنکارا با پ.ک.ک مرتبط هستند، متوقف کنند. تسریع در استرداد افراد مرتبط با تروریست ها به ترکیه؛ قطع تماس با نمایندگان گروه های کرد فعال در عراق و سوریه.

طرف ترکیه ای همچنین از دو کشور اسکاندیناوی می خواهد که روابط خود را با اعضای فراری و تحت تعقیب FETO (سازمان تروریستی فتح الله گولن) که در کودتای سال 2016 در ترکیه دخیل بودند، قطع کنند. اقداماتی علیه امنیت ملی ترکیه انجام ندهد. برقراری تماس و همکاری منظم برای مقابله با تروریسم؛ مسدود کردن حساب های بانکی افراد و سازمان های مرتبط با سازمان های تروریستی؛ اجازه فعالیت در قلمرو خود را به سازمان های غیردولتی با گرایش ضدترکیه ای ندهد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در 16 مه گفت که با ورود فنلاند و سوئد به ناتو در رابطه با امتناع این کشورها از استرداد افراد دخیل در فعالیت‌های پ.ک.ک و همچنین عدم موضع روشن آنها مخالف است. در مورد ساختارهای تروریستی وی به نمایندگان کشورهای اسکاندیناوی که قصد دارند در آینده نزدیک به آنکارا سفر کنند تا ترکیه را متقاعد کنند تا آنها را در اتحادیه آتلانتیک شمالی بپذیرند، توصیه کرد که خود را با سفر خسته نکنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: