پرش به محتوا

پسکوف: «پوتین می داند کشور را به کجا می برد»

سخنگوی رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه گفت که او مطمئن است که روسیه «پیروز خواهد شد و به همه اهداف» در اوکراین دست خواهد یافت. ولادیمیر پوتین می داند که کشور را به کجا هدایت می کند.

در طول یک ماراتن آموزشی که توسط جامعه روسی Snanije («دانش») در روز سه شنبه برگزار شد، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت که ولادیمیر پوتین در حال حاضر توسط همه نسل های کشور حمایت می شود. وی با اشاره به جنگ در اوکراین تاکید کرد:

ما مطمئن هستیم که همه چیز خوب خواهد بود و مطمئن هستیم که پیروز خواهیم شد و به همه اهداف دست خواهیم یافت. رئیس جمهور ما می داند که کشور ما را به کجا می برد. همه ما اجماع سیاسی و سطح حمایت رئیس جمهورمان را می بینیم. کل کشور از آن حمایت می کند.»

به گفته پسکوف، عملیات به اصطلاح ویژه در اوکراین طبق برنامه و «بسیار موثر» پیش می رود.

پسکوف در ضمن از کشورهای غربی انتقاد کرد، تمامی غرب هر کاری از دستش بر می آید را می‌کند تا از در زندگی ما روس ها دخالت کند و آرامش ما را برهم زند. «گاهی اوقات به نظر می‌رسد که صرف وجود روسیه مزاحمت بزرگی برای کل غرب است.» اما به گفته وی، روسیه که یک هشتم سطح زمین را اشغال کرده است، نمی تواند از نظر سیاسی، اقتصادی، دیپلماتیک یا اطلاعاتی منزوی شود. اگر دولت از منافع خود دفاع نکند، حاکمیت خود را از دست می دهد.

کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده، جنگ هیبریدی را علیه روسیه به راه انداخته اند، در عین حال از کشورهای «غیر دوست به عملاً کشورهای متخاصم» تبدیل شده اند.
پسکوف این کشورها را به جنگ دیپلماتیک، اقتصادی و سیاسی علیه روسیه متهم کرد. به گفته وی، با این حال، بحران کنونی در جهانی پایان خواهد یافت و این صدای روسیه است که در آن شنیده خواهد شد:

سخنگوی کرملین تاکید کرد که روسیه نیاز به توسعه فناوری های خود و همچنین شبکه های اجتماعی دارد که در سراسر جهان علاقه مندانی دارد. علیرغم ممنوعیت واردات فعلی، «هیچ دلیلی برای ناامیدی» وجود ندارد. پسکوف می گوید: «ما خودمان قادریم مطلقاً همه چیز را تولید کنیم.»

پسکوف گزارش ها مبنی بر احتمال سفر رئیس جمهور روسیه به ترکیه در روزهای آینده را رد کرد. این سفر برنامه ریزی نشده است، اما همه چیز به سرعت تغییر می کند و هر چیزی ممکن است. رسانه های ترکیه پیشتر گزارش داده بودند که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، همتای روس خود را برای نشستی در آنکارا دعوت کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: