پرش به محتوا

سخنگوی دوما: جنایتکاران نازی را مبادله نکنید، بلکه آنها را به دست عدالت بسپارید!خبرگزاری تاس
مترجم حمید علوی
مجله هفته.

به گفته ولودین، سخنگوی دوما، نازی های اوکراین آزوفستال نباید با اسیران روسی مبادله شوند. در عوض، جنایتکاران دستگیر شده باید به دست عدالت سپرده شوند. دیروز، برخی از ستیزه جویان فاشیست کارخانه فولاد آزوف خود را تسلیم نیروهای ارتش فدارسیون روسیه کردند.

ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای دولتی در پستی تلگرامی نوشت، جنایتکاران نازی اسیر آزوف استال نباید مبادله شوند، بلکه سرنوشت آنها باید توسط دادگاه تعیین شود. او در ادامه گفت:

«جنایتکاران نازی نباید به عنوان یک اسیر جنگی معمولی قابل تعویض ارزیابی شوند. کشور ما با کسانی که تسلیم شده یا اسیر شده اند رفتار انسانی می کند. اما در مورد نازی ها، موضع ما در اینجا باید منطقی و قانونی باشد: «آنها اسیران جنگی نیستند بلکه جنایتکاران جنگی هستند و ما باید هر کاری که ممکن است انجام دهیم. تا آنها را به دست عدالت بسپاریم.»

به این طریق ولودین در مورد پیشنهاد معاون جناح حزب روسیه منصفانه – آناتولی واسرمن برای ممنوع کردن تبادل جنایتکاران جنگی گردان آزوف با اسیران جنگی روسی واکنش نشان داد.

صبح روز سه شنبه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۲۶۵ سرباز اوکراینی، از جمله اعضای نئونازی گردان آزوف، ظرف یک روز در کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپل تسلیم شدند. وزارت دفاع مشخص نکرد که چه تعداد از سربازان این یگان داوطلبانه سلاح های خود را زمین گذاشته اند.

تبادل زندانیان بین مسکو و کیف از ۲۱ مارس آغاز شده است. اولین مورد توسط کمیسر حقوق بشر روسیه تاتیانا موسکالکووا زمانی گزارش شد که روسیه شهردار ملیتوپل ایوان فدوروف را در ازای ۹ شهروند روس به اوکراین تحویل داد.
به گفته مقامات اوکراینی، آخرین مبادله زندانیان در ۶ می انجام شد. متعاقبا، ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر این کشور، گفت که ۴۱ نفر از جمله ۲۸ سرباز و ۱۴ غیرنظامی به کیف مسترد شدند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: