پرش به محتوا

اعتراف سرباز فرانسوی به جنایات اوکراین و ساختگی بودن بوچا

منبه روسیا الیوم عربی

ترجم حمید علوی

مجله هفته

یک سرباز فرانسوی آنچه را که با چشمان خود در مورد جنایات فاشیست ها در اوکراین و وقایع ساختگی بوچا دیده است می گوید.

یک سرباز سابق فرانسوی آنچه را که پس از گذراندن ۳ هفته اقامت در اوکراین با چشمان خود دیده است را بیان میکند، او در این گفتگو جنایت ها و وحشیگری های افراط گرایان اوکراینی از جمله رفتار آنها با زندانیان سربازان روسی را افشا کرد و در مورد وقایع ساختگی بوچا صحبت کرد.

آدرین بوکه، یک سرباز سابق که در واحدهای تفنگداران ارتش فرانسه خدمت می کرد، در برنامه زنده رادیوئی «رادیو سود» فرانسه به سوال های مجری این فرستنده پاسخ داد او گفت که وحشیگری که توسط افراط گرایان و نازی های اوکراینی شاهد آن بوده، غیرقابل توصیف و غیرقابل تصور است.

بوکه که برای یک ماموریت بشر دوستانه به اوکراین رفته بود قرار بود تجهیزات پزشکی و دارو جمع آوری شده را به این کشور منتقل کند.

او برای یک ماموریت بشردوستانه به اوکراین رفت و سه هفته را در آنجا گذراند و چند هفته را با اوکراینی‌های افراطی از هنگ آزوف (ستیزه جویانی که پرونده‌های جنایی علیه آنها در روسیه تشکیل شده است) گذراند. او تصمیم گرفت اطلاعاتی را در مورد وقایعی که در اوکراین دیده بود به فرانسوی ها منتقل کند.

جنایات جنگی و شعارهای نازی ها

او گفت: «آنجا من شاهد جنایات جنگی بودم، شاهد جنایات جنگی زیادی بودم و بین آنچه از تلویزیون پخش می شود و رسانه ها و آنچه که خودم دیدم تفاوت عظیمی وجود دارد.» 

وی ادامه داد: «من مسئولیت کامل آنچه را که می گویم بر عهده می گیرم. زمانی که در اوکراین بودم شاهد جنایات جنگی بودم. همه آنها توسط شبه نظامیان اوکراینی انجام شد. اما در فرانسه ما در مورد آن صحبت نمی کنیم.»

رسانه های غربی جنایات ارتش اوکراین را پوشش نمی دهند: «شکنجه و کشتار غیرنظامیان».

با این حال، همچنین برای بوکه این واقعیت که ستیزه جویان هنگ آزوف نشان هایی را روی یونیفرم های خود حمل میکنند که سمبول هی تاریخی فاشیسم هیتلری است و شعارهای نازی های آلمان را تکرار می کردند بسیار تکان دهنده بود. او در ادامه سخنانش گفت: «آنها نظرات خود را پنهان نمی کنند. آنها نظرات غیر انسانی شان را شفاف به زبان می آورند. » این برای من یک شوک بزرگ بود.

«هیچ‌کس در اوکراین نگران این موضوع نیست، اما ما آنها را با سلاح‌های اروپایی مسلح می‌کنیم و سپس آنها مرتکب جنایات جنگی می‌شوند و من خودم این جنایت ها را دیدم.»

او گفت: «چیزی که من را شوکه می کند این است که اروپا در حال مسلح کردن نئونازی ها است. فقط کافی است نمادهای واضحی را ببینیم که در آلمان نازی از آنها استفاده شده است… برای مقامات اوکراین اینکه آنها نئونازی هستند اهمیتی ندارد و آنها را مشکلی برای خود نمی بینند.»

«وی همچنین تایید کرد که این افراد مسلح سلاح و مهمات را بدون اطلاع شهروندان از این موضوع در ساختمان های مسکونی مخفی کرده و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.»

وی افزود: «در مدتی که آنجا بودم، نتوانستم کاری انجام دهم. من فقط فیلم ها را تماشا و فیلمبرداری می کنم. من این فیلم ها را دارم و از آن به عنوان مدرک جنایات اوکراین استفاده خواهم کرد.»

سوء استفاده از سربازان روسی

این مرد فرانسوی خاطرنشان کرد که تمام ویدیوهایی که در آن ستیزه جویان اسیران ارتش روسیه را مسخره می کنند واقعی است. زمانی که در اوکراین بود، دید که چگونه سربازان اسیر از ناحیه زانو مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و چگونه افسران پس از شلیک مستقیم به سر کشته شدند.

«به گفته وی، او نمی توانست به قربانیان کمک کند، زیرا به عنوان ناظر عمل می کرد. او به این نکته اشاره کرد که او تصاویر این جنایات جنگی نازی های اوکراین را به عنوان سند نگه داشته است.»

بوچا رویدادها و سایر کلیپ های ساختگی هستند

این نظامی سابق افزود: من شخصا فیلمبرداران آمریکایی را دیدم که از صحنه فیلم جعلی تهیه می کردند.

نظامیان فرانسوی نیز وقایع بوچا را روایت کردند. وی اظهار داشت: تصاویری که از آنجا گرفته شده نمایشی بوده و اجساد از جاهای مختلف آورده شده است. با اشاره به اینکه رسانه های اروپایی در مورد همه این حقایق سکوت می کنند.

وی با تاکید بر عدم صداقت گزارش های رسانه های غربی درباره وقایع بوچا تصریح کرد: بوچا یک نمایشنامه است، مرده ها را از جاهای دیگر بیرون آورده و به عمد به گونه ای قرار می دادند که یک قتل عام هولناک را نشان دهد.

منبع: گازتا رو، ریانووستی

منبع ما روسیا الیوم

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: