پرش به محتوا

اخبار هفتاد و پنجمین روزجنگ اوکراین


خوانندگان محترم، اخبار و گزارش های جنگ ضد فاشیستی روسیه در اوکراین با سرعت تهیه و ترجمه میشود و احتمال دارد نقص و کمبودی در ترجمه آنها وجود داشته باشد، به این ترتیب از خوانندگان عذرخواهی می‌کنیم


در واکنش به حادثه امروز برای «سرگئی آندریف»؛

زاخارووا: حمله به سفیر روسیه، موید ظهور دوباره نازیسم در اروپاست

سخنگوی وزارت خارجه روسیه حمله به سفیر این کشور در ورشو لهستان را مدرکی دال بر ظهور مجدد نازیسم در اروپا اعلام کرد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه حمله به سفیر این کشور در لهستان را گواه دیگری بر ظهور نازیسم در اروپا دانست.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در یک پیام تلگرامی اعلام کرد: در ورشو، هنگام گذاشتن تاج گل بر مزار سربازان شوروی، «سرگئی آندریف» سفیر روسیه در لهستان و دیپلمات های روسی همراه وی هدف حمله قرار گرفتند.

به گفته زاخارووا، این اقدام موید آنست که غرب بار دیگر در مسیر حیات بخشیدن به فاشیسم قرار دارد.

زاخارووا افزود: تحسین کنندگان نئونازیسم دوباره چهره خود را نشان دادند.

این دیپلمات روس تاکید کرد که حمله مذکور مدرکی است بر ظهور مجدد نازی ها در اروپا؛ اما روسیه مرعوب این اقدامات نمی شود.

سفیر روسیه در لهستان روز دوشنبه وقتی که قصد داشت در مراسم ادای احترام به سربازان ارتش سرخ در دوران جنگ جهانی دوم شرکت کند، با رنگ قرمز مورد حمله معترضان حامی اوکراین قرار گرفت. سفیر روسیه نتوانست در مراسم ادای تاج گل شرکت کند و پس از این حمله با همراهی پلیس محل را ترک کرد.

سفیر روسیه در لهستان با همراهی دیپلمات ها و همسرش وارد گورستان یادبود سربازان شوروی در پایتخت لهستان شده بود، اما با تجمع عده ای مواجهه شد که با شعارهای توهین آمیز مسیر وی را سد کردند و شروع به ریختن رنگ قرمز بر روی وی و همراهانش کردند.

وزارت خارجه روسیه پیشتر در این ارتباط با این حمله، مراتب اعتراض شدید خود را به ورشو اعلام کرده و از لهستان خواسته بود اقدامات لازم را انجام دهد.

ایالات متحده آمریکا: جاولین ها را نمی توان دوباره ذخیره کرد

دولت آمریکا تاکنون 5000 سامانه ضد تانک جاولین را به اوکراین تحویل داده است. این قبلاً نگرانی هایی را ایجاد کرده بود که ذخایر ایالات متحده تمام می شود. اکنون مایک گالاگر نماینده جمهوری خواه از ویسکانسین به فاکس نیوز شکایت کرده است.

« ما ته تولیدات هفت سال جاولین را بالا آوردیم.»

از این گذشته، شما نه تنها برای کمک به اوکراین، بلکه برای دفاع از تایوان در برابر چین نیز به سلاح نیاز داریم.

در جریان بازدید جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از لاکهید مارتین، سازنده Javelins، هفته گذشته، لاکهید اعلام کرد که می خواهد تولید خود را گسترش دهد و به دنبال کارگران اضافی است. مدیرعامل این شرکت در مصاحبه ای گفت که قرار است تولید از 2100 به 4000 در سال افزایش یابد، اما چند ماه یا چند سال طول می کشد، زیرا زنجیره تامین نیز باید بر این اساس تنظیم شود.

با این حال، دریافت کنندگان اغلب از محصولات تحویل داده شده چندان راضی نیستند. اسرای اوکراینی در ویدیو شهادت داده اند که سیستم ها بسیار غیر قابل اعتماد هستند و اغلب باتری های آنها خراب است. گفته می شود که تانک های روسی از آتش چهار جاولین سالم جان سالم به در برده اند.

وزارت دفاع روسیه: حملات اوکراین به جزیره مار دفع شد

به گفته وزارت دفاع روسیه، در دو روز گذشته، نیروهای مسلح اوکراین چندین بار تلاش کرده اند تا در جزیره مار که در مرز اوکراین و رومانی در دریای سیاه قرار دارد، فرود بیایند.

هنگام دفع این حملات، سه فروند سوخو24 اوکراینی، یک فروند سوخو27، سه فروند بالگرد Mi-8 با چتربازان و یک فروند بالگرد Mi-2 سرنگون شدند. در طی این دو روز، 29 پهپاد اوکراینی از جمله هشت هواپیمای Bayraktar TB-2 به این سرنوشت دچار شدند. تنها بعدازظهر امروز چهار فروند پهپاد Bayraktar سرنگون شد.

در شب 9 مه، سه فروند لندینگ کرافت زرهی اوکراینی نیز در حین تلاش برای فرود منهدم شدند. در مجموع، بیش از 50 مهاجم اوکراینی جان خود را در دریا یا هنگام تلاش برای فرود از دست دادند. 24 کشته اوکراینی هنوز در جزیره هستند.

از آن زمان تائید شده است که شش هلیکوپتر Mi-8 و Mi-24 نیروی هوایی اوکراین در جریان حمله به فرودگاه نظامی آرزیس در نزدیکی اودسا با استفاده از موشک های هدایت شونده اونیکس از سامانه موشکی دفاع ساحلی باستیون منهدم شدند.

واحدهای موشکی و توپخانه ای 318 تشکیلات نیروها و تجهیزات نظامی را مورد اصابت قرار دادند. در نتیجه، بیش از 400 ملی گرا و تا 48 خودروی زرهی و غیر زرهی منهدم شدند.

در طول روز یک فروند میگ 29 توسط پدافند هوایی روسیه بر فراز شهر سورودونتسک سرنگون شد. یک موشک زیردریایی توچکا اوکراینی در نزدیکی ایوانوفکا در منطقه خارکف رهگیری شد.

در مجموع 162 هواپیمای اوکراینی، 124 بالگرد، 790 هواپیمای بدون سرنشین، 299 سامانه موشکی ضدهوایی، 2967 دستگاه تانک و خودروی زرهی، 347 موشک انداز چندگانه، 1432 قبضه توپ و خمپاره صحرایی و 2778 خودروی ویژه نظامی منهدم شده است.

مجارستان تحریم های نفتی را وتو کرد


پتر سییارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، نظر خود را در مورد تحریم‌ها علیه نفت روسیه به وضوح بیان کرده است.

این پیشنهاد بروکسل مساوی است با بمب هسته ای که بر اقتصاد مجارستان انداخته می شود.

او در پارلمان بوداپست اعلام کرد که مجارستان طرح های اتحادیه اروپا را وتو خواهد کرد. مجارستان به این بسته رای نخواهد داد زیرا مردم مجارستان نباید بهای جنگ را بپردازند.

اعمال تحریم های بیشتر مستلزم رضایت همه اعضای اتحادیه اروپا است. علاوه بر مجارستان، سایر کشورها با تمدید تحریم‌ها مخالفت کرده‌اند، البته به وضوح کمتر.

در همین حال، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در راه بوداپست است.

هفته گذشته، کمیسیون اتحادیه اروپا یک دوره انتقالی را تا پایان سال 2024 برای مجارستان و اسلواکی و تا اواسط سال 2024 برای جمهوری چک پیشنهاد کرد تا این کشورها را متقاعد کند که با تحریم ها موافقت کنند. 65 درصد نفت مورد نیاز مجارستان از روسیه تامین می شود. برای جمهوری چک نصف است، اسلواکی اصلا تامین کننده دیگری ندارد.

سفیر روسیه در واشنگتن:
روسیه اجازه ظهور نازیسم را نخواهد داد


سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد مسکو با تلاش ها برای به استهزا گرفتن مبارزه علیه نازیسم در جنگ جهانی دوم مقابله می کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا اعلام کرد مسکو اجازه نخواهد داد میراث سربازانی که نازیسم را شکست دادند، به تمسخر گرفته شود.

دیپلمات ارشد روسیه تاکید کرد: مسکو اجازه نخواهد داد که نازیسم دوباره ظهور کند و تلاش‌ها در جهت تمسخر میراث سربازانی که نازیسم را شکست دادند، را پس خواهد زد.

آنتونوف در ادامه افزود وظیفه ما حفظ حقیقت پیروزی (بر آلمان نازی) است. ما اجازه نمی‌دهیم که نازیسم دوباره احیا شود. سفیر روسیه تأکید کرد: تلاش برای تمسخر میراث قهرمانانه اجدادمان قطعاً با مقاومت جدی روبرو خواهد شد.

اظهارات سفیر روسیه در واکنش به صحبت‌های اخیر «لیندا توماس گرینفیلد» سفیر آمریکا در سازمان ملل ایراد شد. سفیر آمریکا روز گذشته در اظهارات تحقیرآمیزی درباره جشن روز پیروزی در روسیه گفت که روس‌ها چیزی برای جشن گرفتن در ۹ مِه ندارند.

این اولین بار نیست که مقامات آمریکا روز پیروزی روسیه، که یکی از مهم‌ترین تعطیلات ملی در این کشور و یادبود شکست نازیسم و پایان جنگ جهانی دوم است، را هدف لفاظی قرار می‌دهند. پیشتر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفته بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تلاش می‌کند حافظه تاریخی را دستکاری کند تا از این کانال به توجیه عملیات نظامی خود در اوکراین بپردازد.

در ۸ مِه ۱۹۴۵، فرماندهان نیروهای مسلح آلمان نازی با اعتراف به شکست در جنگ جهانی دوم، سند تسلیم را امضا کردند. این روز در بسیاری از کشورها جشن گرفته و از آن به عنوان روز پیروزی یاد می‌شود. تقریباً ۲۷ میلیون شهروند شوروی در جبهه‌ها، زندان‌های آلمان، در اثر گرسنگی یا بمباران جان خود را از دست دادند. پوتین سال گذشته تاکید کرد که حدود ۷۵ درصد از تمام تلاش‌های نظامی انجام شده از سوی ائتلاف ضد هیتلر مربوط به اتحاد جماهیر شوروی است

روسیه: مذاکرات صلح با اوکراین در حال انجام است

ولادیمیر مدینسکی مذاکره کننده ارشد روسیه در مذاکرات با اوکراین در مراسم «روز پیروزی» در میدان سرخ مسکو ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
تهران- ایرنا- ولادیمیر مدینسکی مذاکره کننده ارشد روسیه اعلام کرد که مذاکرات صلح با اوکراین متوقف نشده و از راه دور در حال انجام است.
خبر منتشر شده روز دوشنبه توسط خبرگزاری اینترفکس درحالی است که گزارش هایی درباره به بن بست رسیدن مذاکرات صلح روسیه و اوکراین منتشر شده بود.

اوکراین و روسیه از ۲۹ مارس (۹ فروردین) تاکنون مذاکرات صلح رو در رویی نداشته اند و فضای مذاکرات با توجه به اتهامات اوکراین مبنی بر این نیروهای روسی حین خروج از مناطق نزدیک کی یف مرتکب جنایت هایی شده اند وخیم تر شده است؛ مسکو این ادعا را رد می کند.

مذاکرات میان روسیه و اوکراین برای پایان دادن به درگیری نظامی که تقریبا دو ماه و نیم از آن می‌گذرد، از همان آغاز درگیری ادامه داشته اما هنوز هیچ نتیجه مشخصی را رقم نزده است.

باوجود چند دور مذاکرات بین کی یف و مسکو، جنگ اوکراین ادامه دارد و گرچه روسیه از مناطق حومه پایتخت اوکراین عقب نشینی کرد اما حملات در مناطق شرقی را افزایش داده است.

مسکو، کی یف را به انجام اقداماتی برای بن بست مذاکرات و استفاده از گزارش هایی علیه نیروهای روسیه در اوکراین متهم می کند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هفته گذشته گفت: لغو تحریم های روسیه بخشی از مذاکرات صلح بین مسکو و کی یف است که با وجود «دشواری» به صورت روزانه ادامه دارد.

اینترفکس:
روسیه در حال تولید موشکی جدید با سرعت فوق صوت است


نیروهای مسلح روسیه در حال تولید موشکی جدید است که سرعت آن ۵ برابر بیشتر از سرعت صوت است.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس امروز دوشنبه گزارش داد: روسیه در حال تولید موشکی با سرعت فوق صوت برای استفاده از آن در حملات زمینی، هوایی و دریایی است.

بنابراین گزارش، این نوع موشک جدید و پیشرفته قادر است با سرعت ۵ ماخ یعنی پنج برابر سرعت صوت به سوی اهداف پرتاب شود.

ارتش روسیه نام این نوع از موشک‌های فوق صوت خود را آوانگارد قرار داده که در زبان روسی به معنای پیشگام است. سرعت برخی از این موشک‌ها ۲۷ ماخ یعنی ۲۷ برابر سرعت صوت اعلام شده است.

این در حالی است که ارتش روسیه در جریان جنگ اوکراین از موشک‌های فراصوتی نیز استفاده کرده است.

تراز موقت وزارت دفاع روسیه

در 24 ساعت گذشته، وزارت دفاع روسیه در مورد عملیات ویژه نظامی در اوکراین گزارش داده است:

نیروهای هوافضای روسیه با موفقیت موشک‌های هوابرد دقیق را بسوی دو پست فرماندهی و یک باتری پرتابگر چند راکتی Grad اوکراینی در نزدیکی Popaznaya بر روی 18 منطقه در نزدیکی Lisichansk و یک رادار شناسایی توپخانه ساخت ایالات متحده در نزدیکی Zolotoye شلیک کردند. بمباران بیشتر 52 منطقه ایتقرار نیرو و یک انبار مهمات در نزدیکی گلوچو به وسیله هوانوردی ارتش نیروی هوایی روسیه.
در نزدیکی آرزیس، منطقه اودسا، چندین هلیکوپتر اوکراینی در یک فرودگاه موقت خط مقدم با موشک‌های با دقت بالا «Oniks» که از یک سامانه موشکی ساحلی از نوع Bastion شلیک شده بودند، منهدم شدند.

نیروهای موشکی و یگان های توپخانه روسیه دارای 8 پست فرماندهی اوکراین، 26 قبضه توپ در مواضع شلیک خود، و 211 نیرو و منطقه استقرار خودروهای نظامی بودند.

گزارش شده است که تمامی حملات ذکر شده در بالا تا 350 ملی‌گرای اوکراینی و 56 واحد خودرو و تجهیزات نظامی را از بین بردند.
وزارت دفاع روسیه به طور جداگانه به انهدام چهار موشک انداز چندگانه «اسمرچ» و یک پرتابگر متحرک سامانه پدافند هوایی اس-300 نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی بوگودوخوف اشاره کرده است.

همچنین به موفقیت های دفاع هوایی روسیه اشاره شده است: در یک شب دو جنگنده MiG-29 در نزدیکی Iverskoye و Novodonetskoye، جمهوری خلق دونتسک، و یک هواپیمای حمله زمینی Su-25 نیروی هوایی اوکراین در نزدیکی Pogonovka، منطقه خارکف، و همچنین سه فروند. پهپادهای اوکراینی از جمله Bayraktar-TB2 بر فراز جزیره مار سرنگون شدند.

علاوه بر این، 12 هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی بر فراز مناطق خارکف و چرکاسی و جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک سرنگون شدند.

رهگیری سه پرتابه از پرتابگر موشک چندگانه Smerch (کوچک و سریع، بنابراین اهداف چندان آسان) در نزدیکی ایزیوم و اسنژکووکا باید به طور جداگانه ذکر شود.

وزارت دفاع روسیه نتایج موقت زیر را در مورد تجهیزات نظامی در اوکراین ارائه می دهد:

در مجموع 160 فروند هواپیما و 118 هلیکوپتر، 783 هواپیمای بدون سرنشین، 299 سامانه موشکی ضدهوایی، 2949 دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، 342 موشک انداز چندگانه، 1423 قبضه توپ و خمپاره صحرایی و 2769 دستگاه خودروی ویژه نظامی نیروهای مسلح اوکراین در این عملیات منهدم شدند.

رژه پیروزی: پوتین از سربازان تشکر کرد و به خانواده های کسانی که جان باختند و غافلگیر شدند اعلام کمک کرد


پوتین در سخنرانی خود به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی، «پیروزی بزرگ» را به کهنه سربازان روسیه تبریک گفت. پوتین ادامه داد که این وظیفه است که یاد و خاطره کسانی را که ناسیونال سوسیالیسم را شکست دادند، حفظ کنیم. او به سربازانی که هنوز در حال انجام وظیفه بودند گفت که اکنون برای امنیت روسیه می جنگند.

علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه از کمک مالی به بستگان سربازان کشته و زخمی شده‌گام خبر داد. پوتین گفت که فرمان مربوطه در صبح امروز امضا شد. مرگ هر سرباز و افسری برای ما دردناک است.» او توضیح داد که سربازان و داوطلبان برای سرزمین مادری خود می جنگیدند. «شما برای سرزمین پدری و مادری خود، برای آینده آن می جنگید.» رئیس جمهور در پایان سخنان خود گفت:

«برای روسیه! برای پیروزی! هورا!»پوتین درباره جنگ اوکراین: اقدامات ناتو نشان دهنده «تهدید کاملا روسیه است وغیرقابل قبول» است.

با توجه به برگزاری رژه نظامی در مسکو به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان هیتلری، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بار دیگر در سخنرانی خود تاکید کرد که عملیات ویژه روسیه در اوکراین با تهدید ناتو انجام شده است. بر این اساس، یک «تهدید کاملا غیر قابل قبول» برای روسیه رخ داده بود. پوتین گفت: «خطر روز به روز افزایش می‌یابد. تنها راه حل باقی مانده برای روسیه اولین حمله علیه تجاوز بود.»

وزارت دفاع روسیه: سرنگونی 3 جنگنده اوکراینی، انهدام مراکز تجمع نظامی اوکراین و ایستگاه راداری ساخت آمریکا.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور 3 جنگنده اوکراینی، از جمله ۲ فروند از «میگ-29» را در منطقه دونتسک و یک «سو-25» را در خارکف سرنگون کردند و مراکز نظامی و انبارها و یک ایستگاه راداری ساخت آمریکا را منهدم کردند.

بر اساس بیانیه روزانه وزارت دفاع روسیه درباره پیشرفت عملیات نظامی ویژه اوکراین در روز هفتاد و پنجمین آن.

– موشک های هوایی با دقت بالا نیروی هوایی روسیه در شب دو موضع فرماندهی اوکراین و یک باتری اوکراینی از سامانه های پرتاب موشک Grad، 18 مرکز مونتاژ نظامی در نزدیکی لیشانسک و یک ایستگاه رادار ساخت آمریکا در منطقه زلزتوی را منهدم کردند.

– در نزدیکی آرتسیس در منطقه اودسا، هلیکوپترهای اوکراینی با استفاده از موشک های کروز اونیکس منهدم شدند.

جنگنده های روسی 52 مرکز تجمع نظامی را به اضافه یک انبار مهمات در نزدیکی گلوخوف هدف قرار دادند.

انهدام 4 تاسیسات اسمرش اوکراین و 1 بمب افکن S-300 در نزدیکی بوگودوخوف.

▪️در طول شب پدافند هوایی روسیه 3 جنگنده اوکراینی را سرنگون کرد: 2 فروند میگ 29 در منطقه دونتسک و یکی از سوخو25 در منطقه خارکف.

انهدام 3 پهپاد اوکراینی از جمله 2 فروند Bayraktar-TB2 در نزدیکی جزیره زمینی.

در مناطق ایزیوم و اسنژکوکا سه موشک اسمرچ رهگیری شد.

منبع: RT

رئیس دفتر حفاظت از قانون اساسی تورینگن نسبت به مداخله بیشتر در جنگ اوکراین هشدار داد: عبور از مرز برای دخالت مستقیم

استفان کرامر، رئیس اداره دولتی تورینگن برای حفاظت از قانون اساسی، وضعیت غیرقابل محاسبه بین روسیه و ناتو را یک خطر امنیتی مهم برای کشورهای غربی می داند. واکنش های پوتین دیگر قابل پیش بینی نیست. کرامر به روزنامه هندلزبلات گفت: «بنابراین ما به طور فزاینده ای از مرز جنگ غیرمستقیم به مشارکت مستقیم در جنگ علیه روسیه عبور می کنیم.»

« حتی نظرات حقوقی دیگر در اینجا کمکی نمی کند. او توضیح داد که در پایان تنها چیزی که اهمیت دارد این است که چگونه مسکو حمایت غرب از اوکراین را ارزیابی می کند. بنابراین دیر یا زود ما هدف مستقیم حمله روسیه خواهیم بود.» غرب باید برای این امر آماده باشد.

رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی تورینگن از قبل نگران است که «حملات مشابهی به معنای اقدامات خرابکارانه» رخ دهد. کرامر می گوید: «من در اینجا به مناطق آسیب پذیر تامین انرژی، حمل و نقل، ارتباطات، سلامت و زنجیره های مختلف تامین و تولید در تجارت و صنعت فکر می کنم.» تهدید حاد صنعت نفت، گاز و شیمیایی را نیز نباید دست کم گرفت:

«هر چیزی که می تواند منجر به هرج و مرج و گلوگاه یا شکست در عرضه شود، برای مهاجم در جنگ روسیه و اوکراین بالقوه مفید و مطلوب است.»

روسیه: می‌توانیم ناتو را در نیم ساعت نابود کنیم


دیمیتری روگوزین رییس آژانس فضایی روسیه اعلام کرد که در صورت وقوع جنگ هسته ای مسکو می تواند کشورهای عضو ناتو را در عرض نیم ساعت نابود کند.

به گزارش روزنامه اکسپرس انگلیس، روگوزین روز یکشنبه در پیام رسان تلگرام با اعلام این هشدار افزود: اما نباید اجازه این کار را بدهیم، زیرا پیامدهای تبادل ضربات هسته ای بر روی وضعیت سیاره زمین تاثیر خواهد گذاشت.

رییس آژانس فضایی روسیه تصریح کرد: ناتو در حال به راه انداختن جنگ علیه روسیه است، ائتلاف ناتو اعلام جنگ نکرده اما این چیزی را تغییر نمی دهد. این مساله برای همه روشن است.

وی همچنین افزود: گردان های ملی و نیروهای مسلح اوکراین مواد مصرفی برای ناتو هستند، آنها فقط اپراتورهایی هستند که توسط مربیان ناتو آموزش دیده اند و اهرم ها و دکمه های سلاح های ناتو را فشار می دهند.

بحث رسانه‌ای بر سر احتمال وقوع جنگ هسته‌ای از سوی مسکو در حالی مطرح است که «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت ادعاهای کشورهای غربی مبنی بر اینکه روسیه تهدید به آغاز جنگ هسته‌ای می‌کند، صحت ندارد و کرملین به دنبال شروع چنین جنگی نیست.

«دیمیتری پولیانسکی» معاون سفیر روسیه در سازمان ملل نیز در جلسه کمیسیون خلع سلاح گفت بر خلاف گمانه زنی‌ها، استفاده روسیه از سلاح هسته‌ای فقط در واکنش به استفاده از سلاح هسته‌ای و دیگر سلاح‌های کشتار جمعی علیه مسکو و متحدانش است.

با اینحال روسیه درباره توانایی های هسته ای خود در صورت وقوع یک جنگ به کشورهای غربی و عضو ناتو هشدار می دهد.

اعتراض صدها شهروند جمهوری چک به ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین

صدها نفر از مردم جمهوری چک در اعتراض به ارسال تجهیزات نظامی از این کشور به اوکراین دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه‌های جمهوری چک گزارش دادند که حدود ۵۰۰ نفر روز گذشته در این گردهمایی اعتراضی در میدان جمهوری شهر پراگ شرکت کردند.

براساس گزارش ها،»هاینک بلاسکو» یک عضو پارلمان اروپایی از حزب راست‌گرای «دموکراسی مستقیم و آزادی» نیز در این تظاهرات حضور داشت.

این عضو پارلمان اروپایی طی سخنرانی در این تظاهرات گفت: ما باید دولت جمهوری چک را مجبور کنیم تا ارسال تسلیحات به اوکراین را متوقف کند.

معترضان طی این تظاهرات دولت جمهوری چک را به لاپوشانی حقیقت اتفاقات روی داده در اوکراین متهم کردند. این معترضان همچنین نسبت امتناع اتحادیه اروپا و ناتو در انجام مذاکره با روسیه درباره تضمین های امنیتی اعتراض کردند.

اواخر ماه آوریل، رسانه‌های جمهوری چک گزارش دادند که این کشور حدود سه میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارسال کرده است.

دفاع روسیه: نئونازی ها راه آهن و پل ها را در اسلاویانسک بمباران کردند

میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز نظارت بر دفاع ملی روسیه، خاطرنشان کرد که نئونازی‌ها راه‌آهن‌ها و پل‌ها را در شهر اسلاویانسک در منطقه دونباس در جنوب شرقی اوکراین بمباران کردند.

مزینتسف گفت: «در اسلاویانسک، جمهوری خلق دونتسک، نئونازی‌های تشکیلات مسلح اوکراین پل راه‌آهن اسلاویانسک-کراماتورسک و پل خودرویی بر روی رودخانه سوخوی تورتس را مین‌گذاری کردند که قصد دارند آن را منفجر کنند و واحدهای روسی در حال پیشروی را مقصر بدانند». یک نشست خبری

وی افزود: در کراماتورسک، شبه نظامیان مواضع تیراندازی را در مدرسه شماره 20 و مهدکودک شماره 87 آماده کرده اند و ساکنان خانه های مجاور به زور در زیرزمین ها بازداشت می شوند و تمام راه های منتهی به این تاسیسات مین گذاری شده است.

ملی گراها همچنین استحکامات و انبار مهمات را در مجاورت ساختمان بیمارستان منطقه ای کودکان شماره 22 در خارکف آماده کردند. به گفته Mizintsev، کارکنان بیمارستان و همه غیرنظامیان، از جمله کودکان به شدت بیمار، تحت تهدید خشونت فیزیکی مجبور به ترک مرکز پزشکی شدند.

منبع: نووستی

وزارت دفاع روسیه: ستیزه جویان اوکراینی تلاش های غیرنظامیان را برای ترک زاپوروژیه سرکوب می کنند

میخائیل مزینتسف، رئیس مرکز نظارت دفاعی روسیه اعلام کرد که نیروهای دفاع منطقه‌ای اوکراین تمام تلاش‌های غیرنظامیان برای خروج از مناطق خطرناک زاپوروژیه را سرکوب می‌کنند و خودروهای آنها را مصادره می‌کنند.

میزینتسف گفت: «دولت در زاپوروژیه هدف واقعی جلوگیری از تخلیه غیرنظامیان را که استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی است، پنهان می‌کند.» شبه نظامیان تیپ‌های دفاع منطقه‌ای اوکراین در ایست‌های بازرسی، هرگونه تلاش ساکنان را برای خروج از شهر با ماشین یا با ماشین سرکوب می‌کنند. پا، غیرنظامیانی که کوچکترین مقاومتی از خود نشان می‌دهند، مورد خشونت فیزیکی قرار می‌گیرند و خودروهایشان توقیف می‌شود.»
وی تاکید کرد که رژیم کیف به صورت روزانه قوانین و اصول حقوق بشردوستانه بین المللی و کنوانسیون های ژنو را نقض می کند.

وی خاطرنشان کرد که پس از پایان جنگ جهانی دوم و به دلیل رویکرد مشابهی که آلمان نازی علیه جمعیت غیرنظامی در پیش گرفت، جامعه بین المللی قوانین و اصول حقوق بین الملل بشردوستانه را تدوین کرد که در حال حاضر در حال اجراست.

منبع: ریانووستی

سازمان ملل از تخلیه 170 غیرنظامی از «آزوفستال» خبر داد.

مسئول هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد، اسنات لوبرانی، از تکمیل مرحله دیگری از تخلیه غیرنظامیان از «آزوفستال» و سایر مناطق ماریوپل، شامل بیش از 170 نفر، خبر داد.

 لوبرانی گفت: «امروز مرحله دیگری از تخلیه غیرنظامیان از کارخانه متالورژی آزوفستال و سایر مناطق اطراف ماریوپل با موفقیت به پایان رسید. من می توانم با رضایت کامل اطمینان دهم که بیش از 170 نفر در معرض بمباران شدید قرار گرفته اند. 10 هفته… آنها اکنون می توانند در زاپوروژیه استراحت کنند، جایی که کمک های فوری به سازمان های بشردوستانه ارائه خواهد شد.

 منبع: نووستی

نیروهای کیف شهر دونتسک را با گلوله های 122 میلی متری هدف قرار دادند
جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد که نیروهای اوکراینی منطقه کیروفسکی دونتسک پایتخت این کشور را با گلوله های کالیبر سنگین بمباران کردند.

در بیانیه این جمهوری آمده است: بمباران منطقه Pesky در منطقه کیروفسکی شهر دونتسک توسط گروه های مسلح اوکراینی ثبت شده است.

او توضیح داد که نیروهای اوکراینی چهار گلوله 122 میلی متری شلیک کردند.

روز گذشته در بمباران دونتسک توسط نیروهای اوکراینی یک غیرنظامی کشته شد.

منبع: RT

وزارت دفاع روسیه: کیف پخش شبکه های روسی و مولداوی را در اودسا قطع کرد
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مقامات اوکراینی در شهر اودسا پخش شبکه های تلویزیونی روسیه و مولداوی را ممنوع کرده و شهروندان را مجبور به حذف گیرنده های پخش ماهواره ای می کنند.
سپهبد میخائیل مزینتسف، رئیس مرکز نظارت بر دفاع ملی روسیه، گفت: «اداره منطقه اودسا و به منظور جلوگیری از دسترسی شهروندان به عقاید دیگر درباره عملیات نظامی روسیه، کار شرکت‌هایی را که پخش برنامه‌های روسی و روسی را مخابره می‌کنند، ممنوع کرد. کانال های تلویزیونی مولداوی.»

وی افزود: شهروندان را مجبور به برچیدن تجهیزات تصویربرداری ماهواره ای کردند.

میزینتسف خاطرنشان کرد: «این گونه اقدامات با هدف پنهان کردن حقیقت از شهروندان اوکراین در مورد وضعیت فاجعه‌بار کنونی در کشورشان انجام می‌شود.

سفیر جمهوری خلق لوگانسک در روسیه: کل تیپ نیروهای کی یف از لیسیچانسک خارج شدند

گفته می شود که یک تیپ تمام عیار (حداقل 1700 نفر در زمان جنگ به نیروی مورد نیاز) از نیروهای وفادار به کیف پس از چندین تماس آتش کوتاه با نیروهای روسی و شبه نظامیان خلق شهر درگیری شده لیسیچانسک در 75 کیلومتری شمال غربی لوگانسک را ترک کردند. جمهوری خلق لوگانسک این را رودیون میروشنیک سفیر سفیر جمهوری خلق لوگانسک در روسیه گزارش داد.

میروشنیک همچنین گزارش داد، با این وجود، جنگ برای این شهر و همسایگی سورودونتسک و همچنین تصرف چندین شهر دیگر ادامه دارد:

«امروز نیروهای متفقین کنترل روستای نیژنیه را به دست گرفتند. جاده لیسیچانسک از جنوب اکنون باز است. امروز مستقیماً از لیسیچانسک، یک تیپ کامل از نیروهای مسلح اوکراین پس از تخلیه مواضع خود پس از درگیری‌های جزئی، چمدان‌ها و چمدان‌های خود را خارج کردند. نیروهای متفقین تعدادی شهرک را آزاد کرده اند و برای سورودونتسک و لیسیچانسک می جنگند.

میروشنیک تصریح کرد: در حال حاضر یک حمله به سمت شهر سورودونتسک در جریان است. تمامی حومه ها و شهرک های شرق شهر قبلا از چنگ جنگنده های اوکراینی آزاد شده اند. سفیر نوشت: نبردها همچنان در جنوب شرقی سورودونتسک ادامه دارد، اما این درگیری ها نیز رو به اتمام است.

علاوه بر Severodonetsk و Lisichansk، هنوز در Privolje، Shepilovo و Belogorovka نبردهای فعال وجود دارد.

تحریم نفتی اتحادیه اروپا در آستانه شکست است؟ بلغارستان نیز خواهان استثنایی برای خود است


علاوه بر اسلواکی، جمهوری چک و مجارستان، بلغارستان نیز اکنون درخواست معافیت از تحریم نفتی روسیه را که اتحادیه اروپا برنامه ریزی کرده است، کرده است. آسن واسیلوف معاون نخست وزیر روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلغاری BNT هشدار داد در غیر این صورت، بلغارستان اتحادیه اروپا را وتو خواهد کرد. به گفته Wassilew، یک استثنا برای این کشور ضروری است، زیرا پالایشگاه بلغارستان در بورگاس به زمان نیاز دارد تا گوگرد زدایی خود را گسترش دهد، در صورتی که تنها نفتی را که در آینده از روسیه نمی آید، فرآوری کند. واسیلیو توضیح داد که در حال حاضر حدود نیمی از نفتی که در آنجا فرآوری می شود از روسیه می آید.

واسیلوف با اشاره به مذاکرات جاری در اتحادیه اروپا گفت، با این حال، او معتقد نیست که بلغارستان در نهایت مجبور به وتو شود.

راهزنی به شیوه آمریکائی حالا نوبت اتحادیه راهزنان اروپا است.

بورل می خواهد از ذخایر ارزی روسیه برای بازسازی اوکراین استفاده کند


به گفته جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ذخایر ارز خارجی منجمد روسیه می تواند برای بازسازی اوکراین در آینده استفاده شود. او به فایننشال تایمز گفت که اتحادیه اروپا باید مصادره وجوه روسیه را در نظر بگیرد. در نتیجه جنگ اوکراین، اتحادیه اروپا ذخایر بین المللی بانک مرکزی روسیه را به عنوان بخشی از بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه مسدود کرد.

بورل گفت که پیشنهاد او به نمونه افغانستان برمی گردد. پس از به قدرت رسیدن طالبان اسلامگرای افراطی، ایالات متحده دارایی های بانک مرکزی افغانستان را مسدود کرد و گفت که از بخشی از آنها برای حمایت از مردم افغانستان استفاده می کند. بورل توضیح داد: «ما پول را در جیب خود داریم.

و یکی باید برای من توضیح دهد که چرا برای پول افغانستان خوب است و برای پول روسیه خوب نیست.

حمایت ژاپن از تصمیم جی 7 برای تحریم نفت روسیه

«فومیو کیشیدا»، نخست وزیر ژاپن از ممنوعیت واردات نفت روسیه که توسط هفت کشور مهم صنعتی غربی تصمیم گرفته شده است، حمایت کرد. بر اساس بیانیه‌ای که دولت منتشر کرد کیشیدا در این باره گفت: برای کشوری که به شدت به واردات انرژی وابسته است، این تصمیم بسیار دشواری است، اما همکاری هماهنگ G7 در چنین زمانی بسیار مهم است. ‎

رئیس دومای روسیه: پیروزی ما در جنگ اوکراین قابل پیش‌بینی است

ویچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی روسیه معتقد است که اظهارات رهبران کشورهای گروه 7 در خصوص قصد آنها برای «جلوگیری از پیروزی روسیه در اوکراین» را می توان به منزله اعتراف آنها به موفقیت ارتش روسیه ارزیابی کرد.

این مقام پارلمانی شب گذشته، یکشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: «انگلیس، آلمان، ایتالیا، کانادا، ایالات متحده، فرانسه و ژاپن با صحبت درباره تلاش برای جلوگیری از پیروزی روسیه را باید اعتراف آنها به موفقیت عملیات نظامی ویژه نیروهای مسلح روسیه در اوکراین تلقی کرد.»

به عقیده والودین، رهبران کشورهای G7بدین ترتیب مخالفت خود را با غیرنظامی‌سازی، نازی‌زدایی، وضعیت غیربلوکی و غیرهسته‌ای اوکراین و «حق مردم منطقه دونتسک و لوهانسک برای تعیین سرنوشت خود» را نشان داده‌اند. رئیس دوما تاکید کرد: «اکنون مشخص شده که چرا ابتکارات امنیتی پیشنهادی رئیس جمهور ما [ولادیمیر پوتین] توسط کشورهای غربی بی پاسخ مانده است. روسیه طرح‌های آنها برای گسترش ناتو به سمت شرق شرق را نابود کرد.»

رهبران گروه 7 شب گذشته در بیانیه مشترکی، قصد خود برای «جلوگیری از پیروز شدن» روسیه در اوکراین را اعلام کردند.

آمریکا جزئیات تحریم‌های جدید ضد روسیه را فاش کرد

کاخ سفید شب گذشته، یکشنبه اعلام کرد که دولت ایالات متحده محدودیت‌های بیشتری را علیه روسیه اعمال کرده است. بدین ترتیب، صادرات بولدوزر و تجهیزات صنعتی به روسیه را ممنوع کرده، مجوز کلی برای صادرات مواد هسته‌ای و دوتریوم به این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

طبق این اطلاعات، کنترل‌های صادراتی جدید «با هدف محدود کردن بیشتر دسترسی روسیه به تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل قابلیت‌های نظامی این کشور خواهد بود.» از این پس، شرکت‌های آمریکایی قادر به ارائه خدمات حسابداری، تبلیغاتی، مدیریت و مشاوره به شهروندان یا شرکت‌های روسی نخواهند بود.

علاوه بر این، ایالات متحده حدود 2.6 هزار محدودیت روادیدی را علیه مقامات روسیه و بلاروس اعمال کرده است. ضمن اینکه مدیران بلندپایه چند بانک بزرگ روسی و 10 شرکت تابعه آنها نیز تحت تحریم‌های جدید آمریکا قرار دارند.

در بیانیه کاخ سفید اشاره شده، برای لغو تحریم ها، ایالات متحده تنها بر نتیجه مذاکرات دیپلماتیک بین روسیه و اوکراین و همچنین بر مواضع مقامات کی‌یف تمرکز خواهد کرد.

روسیه: سکوت در برابر احیای نئونازیسم در اوکراین غیرقابل بخشش است

دیمیتری مدویدوف، نایب رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه شب گذشته، یکشنبه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که مقامات مسکو نمی‌توانند نادیده گرفته شدن علائم آشکار ظهور مجدد نئونازیسم در اوکراین از سوی برخی کشورهای غربی را بخشیده و این مسئله را قابل توجیه بدانند.

به گفته وی، با وجود تحریف واقعیات رخ داده در اوکراین، تاریخ این بی‌توجهی و شریک شدن کشورهای غربی در جنایات پیروان ایدئولوژی نازیسم را فراموش نخواهد کرد.

وزیر دفاع روسیه «روز پیروزی» را به کهنه سربازان و نظامیان تبریک گفت

ژنرال ارتش «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه امروز، دوشنبه، در پیامی ویدئویی، فرا رسیدن روز 9 ماه مه (19 اردیبهشت ماه) به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی (جنگ جهانی دوم) را به کلیه نیروهای مسلح و کهنه سربازان این کشور تبریک گفت و یادآور شد که سربازان روس 77 سال قبل با شجاعت و از جان گذشتگی خود مهاجمان نازی را شکست داده و سرنوشت کل جهان را تغییر دادند.

شایگو یادآور شد: «سربازان و افسران ارتش روسیه اکنون نیز با انجام دقیق وظایف نظامی خود همچنان در خط مقدم مبارزه با پیروان نازیسم بوده و از منافع ملی کشور ما در عملیات ویژه در دونباس و اوکراین محافظت کرده و باعث افتخار ملت بزرگ روسیه هستند.»

ورود حدود 1 میلیون 200 هزار پناهنده به خاک روسیه

میخائیل میزینتسیف، رئیس مرکز کنترل دفاع ملی روسیه شب گذشته اعلام کرد که طی روز یکشنبه 19 هزار و 834 نفر از ساکنان منطقه دونتسک و لوهانسک و دیگر مناطق خطرناک در اوکراین وارد خاک فدراسیون روسیه شدند و بدین ترتیب تعداد کل پناهندگان اوکراینی به این کشور به یک میلیون و 185 هزار و 791 نفر رسیده است که بیش از 200 هزار کودک در میان آنها وجود دارد.

به گفته این مقام نظامی، علیرغم همه مشکلات و موانع ایجاد شده توسط کی‌یف، طی 24 ساعت گذشته و بدون مشارکت طرف اوکراینی، 19 هزار و 834 نفر، از جمله 970 کودک از مناطق خطرناک درگیری‌های نظامی به خاک فدراسیون روسیه تخلیه شدند. وی یادآور شد که بیش از 9 هزار و 500 مرکز اسکان موقت در مناطق مختلف روسیه برای کمک رسانی به این پناهجویان به فعالیت خود ادامه می‌دهند که به طور کامل به تمام تجهیزات لازم برای این کار مجهز هستند.

میزینتسیف همچنین به خبرنگاران گفت که حجم کل کمک‌های انسان دوستانه ارسال شده از اول ماه مارس (اواسط اسفند ماه) به منطقه دونباس و مناطق جنوبی اوکراین از 18 هزار و 500 تن فراتر رفته است. به گفته وی، این کمک‌ها شامل بسته‎های مواد غذایی آماده، داروهای حیاتی و برخی مواد اولیه ضروری برای شهروندان اوکراینی است که در تمامی مناطق تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه بطور روزانه بین آنها توزیع می‌شود.

افشای طرح ناتو برای «محاصره نظامی» روسیه و چین

«بنجامین نورتون» روزنامه نگار گروه خبرنگاران چندقطبی (Multipolarista) روز یکشنبه در مقاله‌ای نوشت: پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) قصد دارند با کمک قراردادهای نظامی جدید با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه، روسیه و چین را در محاصره خویش درآورند.

همانطور که مقاله اشاره کرده، کشورهای عضو ناتو بعد از به نابودی کشاندن کشورهای یوگسلاوی، لیبی، عراق، سوریه و افغانستان طی چند دهه گذشته، اکنون چشمان خود را به سمت روسیه و چین معطوف کرده‌اند.

نویسنده تاکید کرد که ناتو به رهبری ایالات متحده، در حال تامین تسلیحاتی جدی اوکراین و آموزش نظامی نیروهای افراط‌‌گرای فعال در این کشور هستند تا روسیه را مشغول کرده و نفوذ خویش را سمت کشورهای آسیایی به منظور محاصره دو دشمن بزرگ خود گسترش دهند. به عقیده وی، آمریکا با این هدف در حال تعمیق همکاری نظامی خود با قدرت‌های منطقه آسیا و اقیانوس آرام است.

این مقاله نویس در پایان نوشت: غرب بارها وعده‌های خود را زیر پا گذاشته و اکنون ناتو تا مرزهای روسیه گسترش یافته و مسکو را از لحاظ نظامی احاطه کرده است. هدف بعدی واشنگتن نیز جمهوری خلق چین است.

افسر آمریکایی: کشورهای ناتو ارسال کننده سلاح، دشمن اوکراین هستند

اسکات ریتر، افسر سابق اطلاعاتی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «راشتا تودی» گفت، نیروهای مسلح اوکراینی قادر به کار کردن، نگهداری و تعمیر تجهیزات نظامی که ایالات متحده آمریکا و کشورهای ناتو به این کشور منتقل کرده‌اند، نخواهند بود و ارسال این تسلیحات به اوکراین، در واقع به ضرر مردم این کشور تمام خواهد شد.

ریتر گفت، تجهیزات سنگینی که ارتش اوکراین در حال دریافت آنهاست، به زودی بی فایده خواهند بود، برای اینکه عمر کارکرد آنها در شرایط جنگی واقعی بسیار کوتاه است و در صورت خرابی، اوکراینی‌ها نمی توانند از سلاح‌های آمریکایی استفاده کنند.

به گفته این نظامی آمریکایی، در ارتش ایالات متحده برای اصلاح این وضعیت، اقدامات زیادی برای تعمیرات و نگهداری در شرایط رزمی انجام میشود که نیاز به پرسنل فنی بسیار ماهر و پشتیابانی لجستیکی تثبیت شده دارد، در حالیکه چنین پشتیبانی در اوکراین وجود ندارد و این تجهیزات کارآیی خود را به زودی از دست خواهند داد و این مسئله منجر به شکست ارتش اوکراین خواهد شد.

این افسر سابق اطلاعاتی بطور خلاصه گفت: «اوکراین با داشتن چنین دوستانی (آمریکا و متحدانش در ناتو)، دیگر نیازی به دشمن ندارد.»

نماینده فرانسه در پارلمان اروپا خواستار توقف ارسال تسلیحات به اوکراین شد

تری ماریان، نماینده فرانسوی پارلمان اروپا تاکید کرد که عرضه تسلیحات نظامی به اوکراین، به منزله دخالت کشورهای غربی در درگیریهای مسلحانه در این کشور است و در این راستا باید جلوی ارائه تسلیحات بیشتر به طرف اوکراینی گرفته شود.

این سیاستمدار فرانسوی در مصاحبه‌ای گفت: «بطور قطع ما باید تامین تسلیحاتی اوکراین را متوقف کنیم. این چه نوع دیپلماسی است؟ به اوکراینی‌ها اسلحه بدهیم که آنها تا آخرین نفر در مقابل روسیه مقاومت کنند؟ روس‌ها را تحت فشار قرار داده و مانع از پیروزی آنها شویم؟ بجای این کار باید به پایان درگیری‌ها کمک شود.»

پیش از این، خوانندگان روزنامه فرانسوی «فیگارو» نیز از تصمیم مقامات پاریس برای تخصیص کمک مالی به مبلغ 300 میلیون یورو به اوکراین ابراز نارضایتی کردند. آنها از مقامات فرانسوی خواستند تا تحویل سلاح به اوکراین را متوقف کنند.

انگلیسی‌ها بار دیگر از جانسون به خاطر کمک به اوکراین انتقاد کردند

خوانندگان روزنامه انگلیسی «دیلی اکسپرس» (Daily Express) از تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان برای ارسال بسته جدید کمک مالی و نظامی مضاعف به اوکراین بسیار ناراضی هستند. پیش از این، لندن اعلام کرد که 1.3 میلیارد پوند برای حمایت نظامی به کی‌یف اختصاص خواهد داد.

خوانندگان این روزنامه مطمئن هستند که جانسون از پول مالیات دهندگان برای این کار استفاده می‌کند، ولی برای حل مشکلات شهروندان خود و افزایش تورم که در پس زمینه جنگ در اوکراین، تشدید شده است اهمیتی نمی دهد.

طبق پیش بینی بانک انگلستان، در سال جاری میلادی تورم در این کشور از 10 درصد فراتر خواهد رفت. علاوه بر این، در اوایل ماه آوریل مشخص شد که به دلیل افزایش قیمت انرژی، انگلیس در معرض خطر جدی افت شدید استانداردهای زندگی قرار دارد.

تجمع اعتراض آمیز در مرکز پراگ در مخالفت با کمک نظامی به اوکراین

به گزارش رسانه‌های گروهی در جمهوری چک، تظاهراتی با شرکت حدود 500 نفر که به ارائه کمک نظامی کابینه وزیران این کشور به اوکراین اعتراض دارند، عصر روز یکشنبه در میدان جمهوری در مرکز شهر پراگ برگزار شد.

در این تظاهرات، از جمله شخصیت‌هایی که سخنرانی کرد، هینک بلاشکو، یکی از نمایندگان پارلمان اروپا از جنبش ملی گرای «آزادی و دموکراسی مستقیم» چک بود که از عملکرد دولت با بحران اوکراین انتقاد کرد.

به گفته وی و دیگر سخنرانان، دولت چک حقیقت را در خصوص حوادث اوکراین به مردم این کشور نمی‌گوید. سخنرانان همچنین به تصمیم مقامات در خصوص مجازات احتمالی شهروندان جمهوری که اقدامات روسیه در اوکراین را تایید کنند، اعتراض کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی عدم تمایل اتحادیه اروپا و ناتو برای انجام مذاکرات امنیتی با روسیه را نیز محکوم کردند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: