پرش به محتوا

آمریکا: اسرائیل بایدکمک های نظامی خود را به اوکراین افزایش دهد.

راشا تودی

مجله هفته

دولت بایدن هفته گذشته از دولت اسرائیل خواست تا کمک های نظامی خود به اوکراین را افزایش دهد.

مقامات آمریکایی و اسرائیلی به وب‌سایت خبری آکسیوس گفتند که دولت بایدن هفته گذشته از دولت اسرائیل خواست تا کمک‌های نظامی خود به اوکراین را افزایش دهد.
اسرائیل تاکنون درخواست اوکراین برای تامین تسلیحات پیشرفته کیف را رد کرده است. تل آویو همین ماه گذشته موافقت کرد که هزاران کلاه ایمنی و جلیقه ضد گلوله برای تیم های پزشکی و امدادگران اولیه به اوکراین ارسال کند. آکسیوس گفت، اما اسرائیل با اتخاذ موضعی انتقادی در قبال روسیه اخیراً نشان می‌دهد که آماده است تا تجهیزات نظامی غیرکشنده بیشتری به اوکراین بدهد.

هفته گذشته، اسرائیل درور شالوم، رئیس دفتر سیاسی-نظامی وزارت دفاع را به نشستی به رهبری ایالات متحده درباره فروش تسلیحات به اوکراین در پایگاه نیروی هوایی رامشتاین در آلمان فرستاد.

دولت بایدن برای اسرائیلی ها روشن کرده است که «ایالات متحده وضعیت پیچیده آنها با روسیه را درک می کند و از کمک های قبلی آنها به اوکراین قدردانی می کند.» با این حال، او امیدوار است که اسرائیل برای تامین تجهیزات نظامی اقدامات بیشتری انجام دهد.

از آغاز جنگ اوکراین، اسرائیل نمی‌خواست آمریکا را به‌عنوان مهم‌ترین متحد خود ناراحت کند، اما در عین حال به دلایل تاکتیکی به حسن نیت مسکو وابسته است – به ویژه در درگیری‌های داغ در سوریه و با ایران.

تل آویو اخیرا تلاش کرد تا تعادلی بین روسیه و اوکراین ایجاد کند. به عنوان مثال، گفته می شود، نخست وزیر نفتالی بنت، در ماه فوریه پس از درخواست ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، از فروش تسلیحات به اوکراین خودداری کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: