پرش به محتوا

رسوائی:انتشار مقاله جعلی توسط تایمز لندن!


غرب تنها در خانه! – جعل مقاله توسط تایمز لندن، چه کسی نیاز به حمایت و تایید دارد روسیه یا غرب؟

نخست وزیر لیبی انتشار مقاله تایمز لندن در محکومیت روسیه را تکذیب کرد

منتشر شده در روسیا الیوم
ترجمه حمید علوی
مجله هفتهرسوائی وقیحانه رسانه های غربی، نوشتن مقالات جعلی به نام شخصیت های سیاسی!


روزنامه تایمز لندن مقاله ای را به نام نخست وزیر لیبی منتشر کرد. یک روز بعد، بشاغا با نوشتن پستی در شبکه های اجتماعی ایکه او نوبسنده این مقاله است را تکذیب کرد.

فتحی بشاغا، یکی از دو نخست وزیر رقیب لیبی، نوشتن مقاله ای را که روز سه شنبه در روزنامه تایمز لندن به نام او منتشر شده است، تکذیب کرده است.

در این مقاله که ادعا می‌شود توسط بشاغا، سیاستمدار لیبیایی نوشته شده است، نویسنده می‌گوید که او می‌خواهد کشورش «در کنار بریتانیا در برابر تجاوز روسیه بایستد».در این مقاله آمده است: «امروز کشور من با یکی از شدیدترین نبردهای خود مواجه است؛ در حالی که نیروهای اوکراینی با موشک‌های بریتانیایی با روسیه می‌جنگند، ما در لیبی نیز در حال نبرد مشابه هستیم». در این مقاله، نویسنده به بریتانیای کبیر یادآوری می کند که لیبی نیز در این مبارزه با روسیه در «خط مقدم» جبهه است.

بشاغا که خود را نخست وزیر موقت لیبی معرفی می کند، اکنون نگارش مقاله را رد کرده و در توئیتی به زبان عربی نوشته است: «از مقاله ای که در روزنامه انگلیسی تایمز به من نسبت داده شد شگفت زده شدم. امیدوارم این روزنامه بزرگ و معتبر برای جلوگیری از درگیر شدن در انتشار مقالات جعلی صحت را تأیید کند. ».
پارلمان لیبی اخیرا با اکثریت بالا دولت را به رهبری فتحی بشاغا، وزیر کشور پیشین این کشور تایید کرد. بشغا پیش از این در اقدامی بحث برانگیز از سوی پارلمان شهر طبرق در شرق این کشور به عنوان نخست وزیر انتخاب شده بود، اگرچه عبدالحمید دبیبه، نخست وزیر موقت همچنان در طرابلس این سمت را بر عهده دارد. در حالی که لیبی عملاً کشوری با دو نخست وزیر است، رهبری سیاسی تاکنون موضعی دوگانه در مورد جنگ اوکراین اتخاذ کرده است. روسیه اولین قدرت بزرگی بود که از بشاغا و کابینه جدیدش به عنوان یک دولت استقبال کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: