پرش به محتوا

نئونازی های آزوف میخواهند گروگان ها را با غذا مبادله کنند.

ستیزه جویان آزوف می‌خواهند غیرنظامیان را با غذا و دارو معاوضه کنند – پسکوف سخنگوی کرملین: «مانند تروریست‌ها در سوریه»


سخنگوی ستاد عملیات آزادسازی کارخانه فولاد به خبرگزاری روسی ریانووستی گفت، ستیزه جویان نئونازی اوکراینی که در کمباین متالورژی آزوفستال در ماریوپل مخفی شده اند، پیشنهاد داده‌اند که غیرنظامیانی اوکراینی را که گروگان گرفته اند با غذا و دارو مبادله کنند.

«ما باید با نازی‌های آزوف و نمایندگان سرویس مخفی اوکراین که در آنجا مستقر هستند – به نفع نجات جان غیرنظامیانی که در آنجا گروگان گرفته شده اند، در تماس باشیم. در جریان مذاکرات، آنها به ما پیشنهاد معاوضه گروگان‌های غیرنظامی با غذا و دارو دادند «شرایط معامله ای که آنها پیشنهاد دادند شامل ۱۵ گروگان برای یک تن غذا به اضافه دارو بود. آنها به ما هشدار دادند که اجازه نخواهند داد کسی کارخانه را ترک کند و به اوکراین برگردد – اکنون فقط می خواهند آنها را با غذا مبادله کنند.»

به گفته وی، ممکن است بیش از ۲۰۰ غیرنظامی در دخمه های کمباین متالورژی وجود داشته باشند – از جمله زنان، کودکان و افراد مسن.

سخنگوی ستاد با اشاره به اینکه ارتش روسیه در سوریه در هنگام مذاکره با ستیزه جویان شبه نظامی تروریستی داعش با همین روش ها مواجه شده است، خاطرنشان کرد: این افراد اغلب تنها پیشنهاد مبادله افراد را می دادند تا بر اساس وزن آنها برای دریافت غذا و دارو آزاد شوند. در این مورد، ستیزه جویان آزوف احتمالاً وزن متوسط بیش از ۶۰ کیلوگرم را برای هر غیرنظامی فرض گرفته‌اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز این روش جنگ را که در آن افراد اعلام شده به عنوان جمعیت خودی گروگان گرفته می‌شوند و با تدارکات و غذا مبادله می‌شوند، با رفتار تروریست‌ها سوری مقایسه کرد.
وی در جمع خبرنگاران خبرگزاری تاس روسیه خاطرنشان کرد:

« در مورد چنین خواسته هایی از سوی ملی گرایان که به اتاق های زیرزمینی کارخانه [آزوفستال] پناه می برند، البته بسیار شبیه خواسته هایی است که قبلاً توسط تروریست ها در سوریه و جاهای دیگر مطرح شده بود.»

او اطمینان داد که پوتین از خواسته های شبه نظامیان راست افراطی آگاه است:

« البته رئیس جمهور تمام اطلاعات را به طور کامل دریافت می کند.»

پسکوف در خصوص هرگونه واکنش ارتش روسیه به این پیشنهادها به ستاد عملیات نظامی روسیه که با آزادسازی نیروگاه آزوفستال سروکار دارد، اشاره کرد و از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: