پرش به محتوا

موسسه اقتصاد جهانی غربی: روسیه توان جنگ طولانی را دارد!

موسسه کیل برای اقتصاد جهانی: روسیه با وجود تحریم نفتی اتحادیه اروپا برای جنگ طولانی‌تری آماده است.

روسیه امروز ترجمه مجله هفته

اتحادیه اروپا با تحریم نفت روسیه می خواهد صدمات جدی به اقتصاد روسیه وارد کند. با این حال، کارشناسان موسسه کیل برای اقتصاد جهانی (IfW) اکنون دریافته‌اند که روسیه از نظر مالی برای جنگ طولانی‌تری حتی در صورت اعمال تحریم نفتی آماده است. رولف لانگهامر، کارشناس تجارت IfW روز چهارشنبه گفت:

این امید که روسیه با توجه به تحریم های شدید غرب در آینده نزدیک تسلیم جنگ اوکراین شود، احتمالا به ناامیدی منجر خواهد شد.

« هم وضعیت بودجه دولتی و هم ویژگی‌های ساختاری اقتصاد روسیه شرایط شروع خوبی را برای دوام طولانی‌تر اقتصاد جنگی مبتنی بر خودکفایی ایجاد می‌کند.»

در سال های اخیر، روسیه به موفقیت های قابل توجهی در ایجاد یک وضعیت مالی با ثبات دست یافته است. اینها شامل بدهی عمومی دولتی است که حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی است در مقایسه بین المللی با سایر کشورها بسیار پایین است ، مقادیر بسیار بالا و قابل توجهی پس انداز ارزی، سیاست محتاطانه مخارج و بوجود آوردن ذخایر قوی روسیه را در این مسیر یاری میکند. علاوه بر این، در حال حاضر درآمدهای حاصل از صادرات انرژی به کشورهایی که تحریم‌ها را نادیده می‌گیرند یا مانند آلمان همچنان مجبور به خرید انرژی از روسیه هستند، افزایش یافته است.

علاوه بر این، قیمت فعلی نفت بسیار بالاتر از قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلار آمریکا است که صندوق بین‌المللی پول (IMF) تخمین زده است، که این افزایش قیمت برای بودجه ملی متعادل روسیه ضروری است. به گفته لانگهامر، تحریم نفت اتحادیه اروپا در حال حاضر به احتمال زیاد تغییر قابل توجهی در مورد تضعیف روسیه نخواهد داشت. این کارشناس گفت: برخلاف روسیه این غرب است که باید نشان دهد که برای مدت طولانی میتواند این تحریم ها و سیاستش را ادامه دهد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: