پرش به محتوا

مجارستان به تحریم نفتی روسیه رای منفی میدهد.

راشاتودی / ترجمه مجله هفته

وزیر امور خارجه مجارستان: لغو تحریم های نفتی روسیه موضوع امنیت انرژی مجارستان است

رد تحریم‌های نفت و گاز ضد روسیه توسط مجارستان یک تصمیم سیاسی نیست، بلکه توسط منافع ما و در راستایحفاظت از امنیت انرژی کشور دیکته شده است. این خبر را پیتر سییارتو، وزیر روابط اقتصادی و امور خارجه مجارستان اعلام کرد. او گفت:

ما به هر بسته تحریمی اتحادیه اروپا رای داده‌ایم و با این حال همچنان از سوی اتحادیه اروپا به‌طور غیرمنصفانه توبیخ می‌شویم. این به معنای این است که کاملاً آشکارا بگوییم که تضمین امنیت انرژی کشور مستلزم گام‌های مشخصی از سوی ما است. به همین دلیل است که ما به آن رأی نمی‌دهیم. تحریم هایی که عرضه گاز و نفت از روسیه به مجارستان را محدود می کند. این یک تصمیم سیاسی نیست… این به وضوح در مورد امنیت انرژی کشور ما است.»

وی اضافه کرد که در حال حاضر نمی توان بدون نفت روسیه عملکرد اقتصاد مجارستان را تضمین کرد. سیجیراتو خاطرنشان کرد:

« ۶۵ درصد نفت از طریق خط لوله دروژبا از روسیه می آید… ما جایگزین دیگری نداریم که بتواند مقدار نفت مورد نیاز ما را تامین کند.»

وزیر امور خارجه مجارستان در ادامه گفت:

«ما اهمیتی نمی‌دهیم که مردم شرق یا غرب در مورد ما چه فکری می‌کنند، یک چیز برای ما مهم است – ما می‌خواهیم تامین انرژی مجارستان را تضمین کنیم. این نباید زیر سوال رود. هیچ‌کس نمی‌تواند از ما انتظار داشته باشد که به مردم مجارستان کمک کنیم. بهای درگیری در اوکراین پرداخت می شود.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: