پرش به محتوا

دیوانگان در قدرت!

دیوانگان در قدرت!
منبع راشا تودی
ترجمه: م. میرفخرائی

آدام کينزينگر، نماينده جمهوريخواه کنگره، می خواهد قطعنامه ای را به کنگره ارائه کند که اجازه استفاده از نيروی نظامی آمریکائی در اوکراین را می دهد که در صورت تصويب، به جو بايدن رئيس جمهوری آمريکا اجازه اعزام سربازان آمريکائی در اوکراين را خواهد داد.

نماینده جمهوری خواه آدام کینزینگر از ایلینوی روز یکشنبه اعلام کرد که قطعنامه ای را معرفی خواهد کرد که اجازه استفاده از نیروی نظامی را در صورتی می دهد که روسیه از «سلاح های شیمیایی، بیولوژیکی و/یا هسته ای» در اوکراین استفاده کند.
کینزینگر پیوسته از دخالت ایالات متحده در درگیری ها حمایت کرده است و در گذشته از اقداماتی حمایت کرده است که منتقدان وی و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده می گویند می تواند منجر به «جنگ جهانی سوم» شود.

قطعنامه ای که کینزینگر به دنبال آن است به رئیس جمهور ایالات متحده اجازه می دهد تا ارتش ایالات متحده را در پاسخ به استفاده احتمالی روسیه از سلاح های شیمیایی، بیولوژیکی یا هسته ای در خاک اوکراین برای «کمک به دفاع و احیای تمامیت ارضی اوکراین» مستقر کند.

این قطعنامه به رئیس‌جمهور آمریکا این اختیار می‌دهد تا بدون نیاز به تحقیقات بین‌المللی، شخصا تصمیم بگیرد و تعیین کند که آیا چنین تجاوزی از سوی روسیه واقعاً رخ داده است یا خیر!! بر این اساس، چنین قانونی می‌تواند انگیزه‌ای برای نیروهای اوکراینی شود تا به امید کشاندن ایالات متحده به درگیری چنین حمله‌ای را مهندسی کنند.
به عنوان یک مجوز برای استفاده از نیروی نظامی (AUMF)، این قطعنامه مانند قطعنامه پس از ۱۱ سپتامبر عمل می کند که از سال ۲۰۰۱ هر سال تمدید می شود. این تصویب به رؤسای جمهور ایالات متحده اختیار قانونی برای حمله به بیش از دوازده کشور بدون اعلام رسمی جنگ از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، از جمله افغانستان، عراق، سوریه، سومالی و یمن داده است.

در بیانیه دفتر کینزینگر آمده است:
همانطور که رئیس جمهور ایالات متحده گفته است، پوتین باید متوقف شود. بر این اساس، فرمانده کل بزرگترین ارتش جهان باید از اختیار و منابع لازم برای انجام اقدامات لازم برای انجام این کار برخوردار باشد.

کینزینگر، یک جمهوری خواه که در اکثر مسائل با دموکرات ها طرف است، علناً خواستار دخالت ایالات متحده در درگیری شده است. تنها یک روز پس از تهاجم نیروهای روسی به اوکراین در پایان فوریه، کینزینگر از ناتو خواست تا یک «منطقه پرواز ممنوع» را بر فراز این کشور اعمال کند. این بدان معناست که ائتلاف نظامی به رهبری ایالات متحده متعهد به سرنگونی هواپیماهای روسی و حمله به سیستم های دفاع هوایی روسیه خواهد شد.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز خواستار چنین اقدامی شده بود. با این حال، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، این موضوع را به این دلیل رد کرد که این امر باعث آغاز «جنگ جهانی سوم» با روسیه می شود. کینزینگر همچنین از دولت بایدن خواسته بود که جنگنده های لهستانی را به اوکراین بفرستد که دولت آمریکا نیز با آن مخالفت کرد. بایدن با اشاره به خطرات ناشی از تحویل چنین هواپیماهای جنگنده توسط خلبانان آمریکایی به یک منطقه درگیری فعال، دوباره اظهار داشت که می‌خواهد از «جنگ جهانی سوم» اجتناب کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: