پرش به محتوا

اورتگا: غرب حامی نئونازی ها است، روسیه از خود دفاع میکند!

اورتگا: غرب حامی نئونازی ها است، روسیه از خود دفاع میکند!
ترجمه م. میرفخرائی
مجله هفته
روسیا الیوم

رئیس جمهور نیکاراگوئه: روسیه در اوکراین با نازی های مورد حمایت واشنگتن و اتحادیه اروپا می جنگد.

رئیس جمهور نیکاراگوئه دانیل اورتگا تایید کرد که روسیه با نازی هائی در اوکراین مبارزه میکند که آنها تحت حمایت واشنگتن و اتحادیه اروپا قرار دارند و همین نازی ها بودند که ۴۰ کارگر را در سال ۲۰۱۴ در اودسا به دلیل مخالفت آنها با کودتای غربی به آتش کشیدند و زنده سوزاندند.
اورتگا در سخنرانی خود به مناسبت اول ماه مه گفت: روسیه در حال مبارزه با نازی هائی در اوکراین است که پس از کودتای وحشیانه در سال ۲۰۱۴ به قدرت رسیدند، این مبارزه ما را به یاد تلاش های غرب برای تغییر قدرت در نیکاراگوئه و ونزوئلا می اندازد.

وی افزود: جهان از جنگ به لرزه در آمده است و ما چشم بر آن نخواهیم بست و روسیه برای امنیت خود در برابر نازی هایی که پس از کودتای ۲۰۱۴ در اوکراین حکومت کردند و مرتکب اعمال جنایتکارانه شدند می جنگد.

وی از ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل تشویق مقامات اوکراینی که
دست به کودتای ۲۰۱۴ زدند و پس تز آن دست به اقدامات تروریستی زده اند، انتقاد کرد.

وی افزود: آنها از همان مکتب، قتل و آتش سوزی بیرون آمده اند. آنها همان نازی ها و جنایتکارانی هستند که به خانه اتحادیه کارگری (در اودسا) یعنی به خانه کارگران حمله کردند و آنجا را به آتش کشیدند و کارگران چپگرا را زنده زنده سوزاندند زیرا طبقه کارگر اوکراین مخالف کودتا بود، غرب از این افراد جنایتکار حمایت میکند و آنها را مبارز خطاب میکند.

اورتگا افزود: «این منطقی است که کارگران در برابر حمله نازی ها از خود دفاع کنند و با سنگ و چوب در ساختمان پناه بگیرند… اما نازی ها چه کردند؟ آنها بیش از ۴۰ کارگر را سوزاندند و کشتند و همه اینها با برکت و تشویق و همدستی و حمایت از امپریالیسم آمریکای شمالی و اروپایی که برای تحریک این کودتا گرد هم آمدند.»

وی در رابطه با روز کارگر خاطرنشان کرد که » فراموش نمی کنیم، این روسیه بود که برای اولین بار در تاریخ بشریت کارگران و دهقانان را به قدرت رساند و این روسیه بود که نازیسم را در نبرد سرنوشت ساز برای بشریت شکست داد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: